Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: TT zamarzło

  1. #1
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190

    TT zamarzło

    Witam mam dość duży problem.
    A więc TT mi zamarzło i **** zbita
    No więc mój problem polega na tym że postała dobę na tym zimnie bez przepalenia. Pierw nie chciała otworzyć się z pilota (w ogóle nie działał) z kluczyka to samo bo zamki zamarzły. Zalałem odmrażaczem i po pracy otworzyłem z kluczyka. Lecz problem pojawił się z odpaleniem. Po Odpaleniu Po chwili zgasł. I już go nie odpaliłem bo kręcił rozrusznik ale nie chciał złapać:/ aż akumulator prawie padł. Ale po tym pilot już działał. Dzień później miałem już zakosić akumulator do domu doładować ale podkusiło mnie by go znów spróbować przepalić no i cud odpalił znów z problemami ale potrzymałem go 3 minuty na 3 tyś obrotów by sie trochę zagrzał i mu przeszły wszystkie szaleństwa ( falowanie obrotów. Duszenie silnika itp) Widocznie trochę odmarzł. Przewiozłem go kawałek by aku doładować i cały dzień bez problemu odpalał ;/ Postał noc i wczoraj powtórka odpalił i odrazu zgasł ;/ już nie było ratunku więc myśle akumulator. Kupiłem na nowy wymieniłem. Ale już teraz 0 reakcji :/ rozrusznik kręci ale silnik nie reaguje tak jak by nie dostawał paliwa lub nie było prądu na świecach.
    Zaholowałem do garażu no i dziś dalej bez efektu rozrusznik kręci ale na tym się kończy. Probowałem jeszcze odpalić go za pomocą qick starta wpsikując do wlotu powietrza. Ale to nic nie zmieniło
    Także może wy mi pomożecie
    ps. Paliwa pełny bak a tu psikus ;/
    Może paliwo zamarzło ?
    Sry że się tak rozpisałem :/ ale brak mi już do tego nerwów. Może ktoś pomoże lub podpowie co mogło się podziać by ewentualnie mechanik miał mniej roboty w szukaniu
    Ostatnio edytowane przez LeoAmar ; 05-02-2012 o 20:57

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Nie wiem jak jest w 1.8T ale w 1.8 bez turbo jak tak zgasł silnik po zapaleniu to potem się zalewał i nie chciał odpalić. Ja bym sprawdził świece, a aku do ostrego ładowania.

    ps. mi odpalił na dotyk przy -30 stopniach po sporym czasie postoju

    świece rok mają filtr paliwa rok aku też rok ma

  3. #3
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    sprawdź czy jest iskra, jeśli nie ma to może coś z immo.

  4. #4
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190
    Aku nówka sztuka. Wczoraj kupiony. Nawet jak by był zalany to by w końcu Chwycił a tu 0 efektu tylko rozrusznik. No i na pych też bez efektów :/

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Kiedy wymieniałeś filtr paliwa?

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:25 05-02-2012 ---------- EDYCJA

    W filtrze paliwa zbiera się woda i jak nie jest regularnie wymieniany tej wody jest całkiem sporo. Przy takich mrozach skutecznie zamarznie i zablokuje dopływ paliwa dlatego możesz sobie kręcić i kręcić a jak załapuje to paliwo płynie cieniutką strużką stąd nierówna praca i zgaśnięcie.

  6. #6
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190
    Filtr ma Rok. W sumie to brzmi logicznie. Nie wiem jak z iskrą Ale skoro chwycił ale po kilku sek zdech to powinna być na nich iskra. Dla mnie to wygląda mniej więcej właśnie tak jak by zamarzło paliwo lub go poprostu nie dostawał. No ale równie dobrze mogły by paść świece lub kable ( tego nie wymieniałem odkąd kupiłem)

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez LeoAmar Zobacz posta
    Filtr ma Rok. W sumie to brzmi logicznie. Nie wiem jak z iskrą Ale skoro chwycił ale po kilku sek zdech to powinna być na nich iskra. Dla mnie to wygląda mniej więcej właśnie tak jak by zamarzło paliwo lub go poprostu nie dostawał. No ale równie dobrze mogły by paść świece lub kable ( tego nie wymieniałem odkąd kupiłem)
    Zamarznięte kable też przewodzą prąd przykład TT ICE-a chyba najlepiej obrazuje, że w -30 można odpalać auto (pod warunkiem, że się ma tak zadbane jak on). Jedyne co ci mogło zamarznąć to paliwo a że sama benzyna ci w baku nie zamarznie to jedyne co ci może zamarznąć to właśnie filtr paliwa. Taki przypadek kiedyś miałem w aucie żony i ostatnio kolega a A4 1.8T miał to samo.

  8. #8
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Jeśli próbowałeś za pomocą qick starta i nic to na pewno brak iskry więc raczej stawiał bym na immobilizer.

  9. #9
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190
    Hmm to tak awaryjnie jak by ktoś mógł mi napisać jak za pomocą Vaga wyłączyć imobilizer był bym wdzięczny bo na forum nie mogę tego znaleźć

  10. #10
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    spróbuj odpalić drugim kluczem jak nie pomoże to ogrzej okolice stacyjki bo tam znajduje się antena immo.

  11. #11
    Awatar LeoAmar
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Jaworzno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    190
    Właśnie cały ból polega na tym że mam tylko 1 kluczyk ....
    No ale popróbuje jutro zobaczę na ten filtr i iskrę .
    No i jak by ktoś napisał jak za pomocą Vaga wyłączyć immo bo gdzieś na forum czytałem ze się da ale nikt nie opisał jak to był bym wdzięczny bo jestem w tej sprawie obsługi Vaga blady..

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Odłącz po prostu przewód paliwowy zasilający listwę wtryskową , wsadź koniec do jakiejś butelki i zobacz czy kręcąc rozrusznikiem leci paliwo .
    Jeśli będziesz próbował tą metodą to koniecznie po dłuższym postoju auta żeby nie było ciśnienia w układzie ( jeśli by jednak jednak podawał paliwo ) .


    Tak BDW , Vagiem nie ustawisz Imo. nie mając numeru pin a tego tak łatwo nie zdobędziesz











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    Może pompa paliwa?
    W a8 często padają, może w TT też?
    Pompe paliwa słychać po przekręceniu kluczykiem w stacyjce. Jak będzie cisza to możliwe, że coś z pompą.
    MARUDA

  14. #14

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Limbo Zobacz posta
    Może pompa paliwa?
    W a8 często padają, może w TT też?
    Pompe paliwa słychać po przekręceniu kluczykiem w stacyjce. Jak będzie cisza to możliwe, że coś z pompą.
    No to jak jesteśmy przy pompie paliwa to ja u siebie mam taki trick. Nigdy jak przekręcę kluczyk w stacyjce nie słyszę pompy pod siedzeniem w baku. Nawet jak zdejmę kanapę.
    Za to pod maską wyraźnie słyszę jakby coś się "sprężało".

  15. #15
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta


    Tak BDW , Vagiem nie ustawisz Imo. nie mając numeru pin a tego tak łatwo nie zdobędziesz


    Pozdrawiam
    Dokładnie, potrzebujesz numeru PIN. Programy, które są w stanie go odczytać to np. Vag Tacho. Generalnie on nie odczyta Ci PINu, ale zczyta wsad sterownika czyli eeProm, w którym to, regułą matematyczną zapisany jest PIN. Trzeba ogarniętego człowieka, lub porządny dekoder, aby odczytać ten PIN. Generalnie najtańszą opcją jest, żeby jakaś firma specjalizująca się w tym sama zakodowała Immo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •