Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

  1. #1
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192

    Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

    Witam
    Tak jak w temacie buja mi tyłem na nierównościach tzn. na jakiś wzniesieniach małych typu kawałek wystającego asfaltu kanal itp...
    Nie są to amortyzatory bo były dzisiaj sprawdzane i maja ok 70-80%
    Diagnosta sprawdzał tez jakieś gumy z tylu i powiedział ze są ok
    W samochodzie nic nie puka żadnych dziwnych odglosow jednak cos jest nie tak...
    Diagnosta powiedział ze może to być przyczyna złej geometrij i chce mi jutro robić taka usługę jednak chciałem sie was doradzić czy to cos da ? Na moje oko jak by było cos z geometria to by auto sciagalo i opony scinalo a nic takiego sie nie dzieje

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Ja mialem luzne sruby od wachacza, praktycznie na 1 sie trzymal. Auto bylo kilka rzy na podnosniku i przy sprawdzaniu zawieszenie tez tego nie zauwazyli, dopiero przy ustawianiu geometri wyszlo co jest nie tak

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    PatrykTT kiedy i czy w ogóle miałeś zmieniane amortyzatory, śmieszy mnie jak na tych cudnych maszynkach, 10 letnie auta z przebiegami 200-300 tyś nie wykazują zużycia amortyzatorów, trzeba organoleptycznie je zdiagnozować, bo może okazać się że jeden z nich szczególnie od strony pasażera dokonał zgonu, wtedy właśnie pojawia się problem taki jak opisałeś, druga sprawa to jeżeli nie posiadasz Q to belka osadzona jest na dwóch poduszkach, jak się zużyją, to też będzie bujać, niech wejdzie pod auto dwóch silniejszych panów i poszarpie za belkę, dziś takie czasy że naprawić to nie sztuka, sztuką jest odpowiednia diagnoza, a z tym jest bardzo miernie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    PatrykTT kiedy i czy w ogóle miałeś zmieniane amortyzatory, śmieszy mnie jak na tych cudnych maszynkach, 10 letnie auta z przebiegami 200-300 tyś nie wykazują zużycia amortyzatorów, trzeba organoleptycznie je zdiagnozować, bo może okazać się że jeden z nich szczególnie od strony pasażera dokonał zgonu, wtedy właśnie pojawia się problem taki jak opisałeś, druga sprawa to jeżeli nie posiadasz Q to belka osadzona jest na dwóch poduszkach, jak się zużyją, to też będzie bujać, niech wejdzie pod auto dwóch silniejszych panów i poszarpie za belkę, dziś takie czasy że naprawić to nie sztuka, sztuką jest odpowiednia diagnoza, a z tym jest bardzo miernie
    Żuczek ma rację, pomiar zużycia amortyzatorów na stacjach diagnostycznych jest niemiarodajny. Sam miałem problem z amortyzatorem który się po prostu rozlał. Jego sprawność była praktycznie zerowa, stukało na nierównościach niemiłosiernie, a na stacji diagnostycznej pomiar wykazał po 70% sprawności lewego oraz prawego tylnego amora, także raczej nie wykluczałbym od razu amortyzatorów tylko dlatego że na stacji diagnostycznej pokazało że ma 80% sprawności.

    Pozdrawiam!

  5. #5
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    To amorki koledzy mają racje. U siebie też wymieniałem prawie zaraz po kupnie auta bo prowadzenie było lekko mówiąc słabe Możesz je sprawdzic w następujący sposób: Jeśli przejażdżasz przez przejazd kolejowy(najlepiej jeszcze w zakręcie) i auto nie trzyma się drogi bo koła podskakują i auto zachowuje się nerwowo to możesz być pewny, że amorki sa już zużyte. Jeśli auto jest nerwowe na wybojach, dziurach, przejazdach kolejowych itd to właśnie wina amortyzatorów. Moje stare na stacji diagnostycznej też wyszły, że sprawne ale wiedziałem, że tak nie może być i miałem rację jeden amorek był kompletnie dead.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Podnieś klapę i pobujaj bagażnikiem. Jak nie będzie się nic huśtać to jest ok. Jak będzie tak bujało jak na łóżku wodnym to czas na wymianę,

  7. #7
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192
    Jutro jadę do speca co zajmuję się głównie zawieszeniami zobaczę co on powie , dzisiaj jeden mechanik zasugerował mi wymianę tulejek na wahaczach powiedział że może być już stara i dlatego go buja...

    Co do amortyzatorów to jakie polecacie dobre a nie bardzo drogie ?

    Przed chwilą rozmawiałem ze znajomym i zasugerował mi sprawdzenie ciśnienia opon podobno w A3 maił mało powietrza i auto pływało i dziwnie się zachowywało przyznam szczerze że dawno nie sprawdzałem ciśnienia nawet za bardzo nie wiem jakie mam napompować w opony zimowe ?
    Jutro też sprawdzę amortyzatory w jakim są stanie i jak coś to czeka mnie wymiana
    Ostatnio edytowane przez PatrykTT ; 07-02-2012 o 19:00

  8. #8
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez PatrykTT Zobacz posta
    Jutro jadę do speca co zajmuję się głównie zawieszeniami zobaczę co on powie , dzisiaj jeden mechanik zasugerował mi wymianę tulejek na wahaczach powiedział że może być już stara i dlatego go buja...

    Co do amortyzatorów to jakie polecacie dobre a nie bardzo drogie ?

    Przed chwilą rozmawiałem ze znajomym i zasugerował mi sprawdzenie ciśnienia opon podobno w A3 maił mało powietrza i auto pływało i dziwnie się zachowywało przyznam szczerze że dawno nie sprawdzałem ciśnienia nawet za bardzo nie wiem jakie mam napompować w opony zimowe ?
    Jutro też sprawdzę amortyzatory w jakim są stanie i jak coś to czeka mnie wymiana
    Polecam amortyzatory bilstaina b6. Co do ich sprawdzenia to tak jak pisałem podczas jazdy można wyczuć że są już zużyte. Nie wiem czy dociskanie auta z twardym zawieszeniem będzie skuteczne albo łatwe

  9. #9
    Awatar PatrykTT
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    192
    Ok jutro jeszcze posprawdzam wszystko dokładnie bo amortyzatory trochę kosztuje i wolał bym mieć pewność że są zużyte...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 21:55
  2. Dlaczego???
    Przez archi781 w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 10:53
  3. Dlaczego? KM vs NM ?
    Przez Messik w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 09:30
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 14:15
  5. dlaczego... ?!
    Przez kajuniaaa w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2003, 08:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •