Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Wątek: Audi TTS 2.0Tfsi 272KM Quattro - wypadek.

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Pojemność
    2.0T
    KM
    htt
    Rocznik
    http
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    16

    Audi TTS 2.0Tfsi 272KM Quattro - wypadek.

    Witam

    Proszę o zakres cen zawieszenia audi magnetic ride stosowanego seryjnie w TTS z 2008 roku oraz układu napędowego haldex.

    Samochód bardzo oberwał w koła, wszystkie 4 koła skręcają każde w inną stronę.

    Auto jest na AC, ale 70% to jakieś 65 tys zł. chce wiedzieć cz w tej kwocie się spokojnie zmieszczą w ASO.

    Zdjęcia przed i po:
    https://www.dropbox.com/gallery/24060012/1/TTS?h=aca573

    najpierw tylne prawe koło dostało w chodnik, potem przednie uderzyło w mur.


    Niedziela 4 rano, szklanka na drodze i rondo przed sobą...
    Ostatnio edytowane przez Dwd89 ; 06-02-2012 o 19:24

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przykro że tak się stało , życzę szybkiej naprawy .
    Trudno będzie Ci konkretnie pomóc bez szczegółowego opisu co jest uszkodzone w zawieszeniu .
    Najlepiej będzie jak udasz się do dobrego niezależnego serwisu i rzeczoznawcy którzy będą w stanie solidnie to wycenić i zdiagnozować .


    Zapraszam też do działu '' Tutaj się witamy ''










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Masz zapewne gdzieś w niedaleko filię PZM-otu... Znajomy miał problem z wyceną w serwisie auta za prawie 500 000zł. Że niby malowane, po kolizji itp. W PZM-ocie za kwotę niecałe 400zł rzeczoznawca wystawił rzeczową i niepodważalną opinię co do stanu auta. Warto, czasem najprostsze rozwiązania najlepsze. Przy cenie Twojego auta i w sumie naprawy to chyba "grosze"..

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:11 06-02-2012 ---------- EDYCJA

    Poza tym wiTTaj na forum

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Pojemność
    2.0T
    KM
    htt
    Rocznik
    http
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    16
    Witam,

    rzeczoznawca wysłał do mnie pismo:

    W imieniu PZU SA informuję, że z uwagi na zakres uszkodzeń pojazdu marki AUDI o nr rej. SBI34** , jego naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona. Przewidywane koszty naprawy pojazdu przekraczają jego wartość i PZU SA nie pokryje kosztów ewentualnej naprawy pojazdu.
    W związku z powyższym rozmiar szkody został określony jako różnica między wartością pojazdu w stanie nieuszkodzonym a jego wartością w stanie uszkodzonym tj.:
    wartość pojazdu w stanie nieuszkodzonym (Brutto) - 95000.00 PLN
    wartość pojazdu w stanie uszkodzonym (Brutto) - 63480.00 PLN
    wysokość odszkodowania (Brutto) - 31520.00
    (słownie: trzydzieści jeden tys. pięćset dwadzieścia zł.)

    W celu ustalenia wartości pojazdu w stanie uszkodzonym został on umieszczony na specjalnej platformie internetowej, gdzie podmioty specjalizujące się w obrocie uszkodzonymi pojazdami składają oferty zakupu pojazdu. Tryb ten zapewnia pełną anonimowość pojazdu jak i jego właściciela i gwarantuje ochronę danych osobowych w zakresie przewidzianym przez ustawę z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm).
    Wartość rynkowa pojazdu uszkodzonego została oszacowana poprzez dodanie do najwyższej oferty kwoty 8280.00 zł Brutto tj. szacunkowej marży w wysokości 15 %, będącej wynikiem różnicy pomiędzy ceną zakupu przez pośrednika, a ceną odsprzedaży dla finalnego nabywcy. W ten sposób ustalona została cena, za którą możliwe jest samodzielne zbycie pojazdu bez skorzystania z usług wyspecjalizowanego pośrednika.
    Celem zapewnienia Pani/Panu/Państwu pomocy w zagospodarowaniu uszkodzonego pojazdu, tak aby nie poszukiwali Państwo nabywcy we własnym zakresie, PZU SA oferuje możliwość sprzedaży pojazdu podmiotowi, który wygrał licytację. W takiej sytuacji wysokość odszkodowania zostanie powiększona o wartość wynikającą z*uwzględnienia w rozliczeniu niższej ceny zakupu.
    W przypadku podjęcia przez Panią/Pana/Państwa decyzji o zbyciu pojazdu za w/w kwotę (55200.00 zł Brutto) należy powołując się na numer aukcji (obiektu) ***** skontaktować się z oferentem - firmą: ***(nazwa firmy)
    Decyzja o ewentualnej odsprzedaży może być podjęta w terminie do dnia 2012-03-05 tj. do końca terminu obowiązywania oferty. Skorzystanie z tego rozwiązania jest optymalnym sposobem zbycia pojazdu,
    gdyż gwarantuje:
    § Bezpieczeństwo
    Uczestnikami aukcji są wyłącznie wiarygodne podmioty współpracujące na podstawie stałej umowy
    z administratorem platformy internetowej. Przebieg licytacji i procedury odbioru pojazdu są monitorowane zarówno przez firmę administrującą platformą aukcyjną, jak i PZU*SA.
    Dotrzymanie warunków oferty w ciągu całego czasu jej obowiązywania
    Oferta stanowi gwarancję zakupu pojazdu po określonej cenie bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów dodatkowych z tytułu holowania, postoju itp.

    W przypadku skorzystania z oferty zakupu pojazdu, należy przekazać do PZU SA kopię dowodu sprzedaży pojazdu. Na tej podstawie zostanie dokonana korekta rozliczenia szkody. Jeżeli poszkodowany jest podatnikiem podatku VAT i był uprawniony do odliczenia kwoty podatku VAT naliczonego przy nabyciu pojazdu to, wysokość odszkodowania zastanie ustalona w kwocie netto, czyli bez uwzględnienia podatku VAT.

    Wypłata odszkodowania nastąpi po ustaleniu odpowiedzialności PZU SA za zgłoszoną szkodę.

    W związku z czym jeśli dobrze rozumuję PZU chce mi wypłacić 86 720 zł.
    Druga sprawa nie dostałem żadnej informacji o szacunkowych kosztach naprawy pojazdu.
    Co należy teraz zrobić?

    Jeśli niczego nie pomieszałem PZU zapłaci za naprawę pojazdu o ile nie przekroczy ona 70% wartości pojazdu która na dzień szkody wynosi 95 000 zł a więc naprawa z AC odbywa się jesli zamknie się w kwocie poniżej 66 500 zł brutto.
    Rozumując dalej 70% od wartości auta ale w stanie uszkodzonym czy nie uszkodzonym ?
    Jeśli w stanie uszkodzonym to wartość naprawy nie może przekroczyć 44tys zł.

    Szczerze wolałbym auto dostać naprawione aniżeli gotówkę (jeszcze w zaniżonej kwocie).


    Czy teraz powinienem się zgłosić do prywatnego rzeczoznawcy czy może zabrać samochód do zakładu mechanicznego który by wycenił wartość naprawy ?

    Uszkodzenia samochodu dotyczą jego zawieszenia tylko i wyłącznie. Przód tył czy boki nie oberwały, przeslizgnał się po podłodze. oberwały za to obie ośki.

    Samochód ma naped quattro, zawieszenie z Audi Magnetic Ride i do tego skrzynia DSG.

    Przeglądając internet znalazłem aukcję:
    Audi TT S 272KM!!! OKAZJA!!!!!!, 2009r., 2000cm3, 272 KM - otomoto.pl
    na której TTSka z 2009 roku po spalonym wnętrzu ale z nietkniętym podwoziem jest wystawiona za niecałe 29 000 zł w zwiazku z czym liczylem ze koszt naprawy wyniesie max 30 tys zł.

    Moje pytanie gdzie można uzyskać informację odnośnie kosztów naprawy ? Rzeczoznawca czy autoryzowany serwis ?

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    O żesz w mordę współczuję.

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Typowy zabieg Ubezpieczalni, szkoda całkowita teraz jest w modzie poducha wywali i szkoda całkowita, a pytanie czy kwota 31500 nie starczy na naprawę, jak tak to odbieraj auto i kasę i rób niezależnie, nie wiem jakie miałeś ubezpieczenie, ale dziwne jet to że 30% szkody stanowi o całkowitej, nawet jak by naprawa była 45-50tyś powinni ją uwzględnić bo to dopiero 50% wartości a nie 70% mam wrażenie że ktoś tu zamienił proporcje, tak jest im wygodniej bo nie muszą kosztownie naprawiać tylko wypłacą kase i po sprawie, ja bym się odwoływał do skutku. Wez może jakiegoś prawnika bo sprawa warta walki z PZU.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    99
    jak będziesz miał problem z odzyskaniem pieniędzy od ubezpieczyciela to odezwij się

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moim zdaniem żeby cokolwiek zdecydować to wypadało by mieć kompletną listę uszkodzeń , i nie tylko chodzi tu o finanse ale też o decyzję czy chce się jeździć autem w którym było naprawiane ''to'' czy ''tamto'' .
    Poza tym nie ma pewności czy takie zniszczenia nie będą w przyszłości skutkować problemami ze skrzynia DSG i Haldex-em .





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Wartosc przed uszkodzeniem - 90 tys Niech dodadza 30 tys zl i zacznij rozmowe. W obecnym numerze MOTOR jest wlasnie artykul na ten temat:


  10. #10
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    nie przejmuj sie nie ty pierwszy i nie ty ostatni dostajesz tego typu pismo od pzu - istotne nie jest to, co ci napisali, tylko co Ty z tym dalej zrobisz...


    Cytat Zamieszczone przez Dwd89 Zobacz posta
    W imieniu PZU SA informuję, że z uwagi na zakres uszkodzeń pojazdu marki AUDI o nr rej. SBI34** , jego naprawa jest ekonomicznie nieuzasadniona. Przewidywane koszty naprawy pojazdu przekraczają jego wartość i PZU SA nie pokryje kosztów ewentualnej naprawy pojazdu.
    W związku z powyższym rozmiar szkody został określony jako... /ciach!/
    W duzym skrocie uzasadnione (opinia rzeczoznawczy, ktoremu dasz zarobic...) zanegowanie (zaczynasz kulturalnie od odwolania z prosba o szczegolowa zestawienie kosztow naprawy) pierwszych 2 zdan listu, ktory otrzymales jest poczatkiem Twojej drogi do sukcesu
    Usmiejesz sie ( albo rozplaczesz...) dopiero jak zobaczysz ten kosztorys - zapewniam cie, ze bedzie on mocno oderwany od rzeczywistosci...

    Zasada jest prosta - to samo uszkodzenie przeliczane jest zawsze tak, by uzyskac to co ubezpieczalnia chce uzyskac.
    Innimi slowy, ma byc odmowa wyplaty ze wzgledu na zbyt niska szkode? zero problemu - mowisz masz: godziny robocze znikaja z kosztorysu (auto naprawia sie samo? ), czesci? tanie zamienniki lub jesli nie mozna to zejda ci ostro procentowo z kwot ze wzgledu na "przebieg" czesci...
    ...i analogicznie (czyli Twoj przypadek), ma wyjsc szkoda calkowita? to wyjdzie! Godziny robocze nagle sie pojawiaja i to - uwaga uwaga - w kosmicznej maksymalnej stawce za h pracy, wszystkie czesci w cenach - o zgrozo ponad ceny salonowe - dlaczego? - a no bo tak tak maja wa katalogach itd. itp. byle w pierwszym pismie wyjsc na swoje - a noz widelec, trafi na takiego, ktory polknie haczyk...
    Nie ma co sie dziwic - oni zarabiaja na naiwnosci, wiec przy szkodzie piszac brzydko, ale dobitnie "dym*ja" kazdego takim pismem jak Twoje na dzien dobry...
    Kazdy poszkodowany, ktory od Tego sie nie odwola to ich zysk...

    Art. ktory wkleil Michal w zasadzie wyczerpuje temat,
    dodalbym od siebie, ze ZANIM wyslesz do nich list z odwolaniem i prosbe o ich szczegolowa wycene kosztow naprawy odwiedz jakas kancelarie prawna i niech zrobia to za Ciebie, pieczatka radcy prawnego, czy adwokata pod takim odwolaniem znacznie przyspiesza proces dojscia do porozumienia z ubezpieczycielem...

    + rzecz jasna zaopatrz sie w niezaleznego (czytaj twojego ) rzeczoznawce, ktory wyceni ci to uszkodzenie rzetelnie ew. lekko naginajac rzeczywistosc w Twoja strone jesli bedzie to konieczne do walki z ubezpieczalnia

    powodzenia
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 23-02-2012 o 03:52

    "Love Them BOTH" - M.

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Pojemność
    2.0T
    KM
    htt
    Rocznik
    http
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    16
    Witam,

    dziękuję wszystkim za informacje.

    Żałuję że nie mogę połączyć ze sobą tematów z tego i innego forum.

    Okazuje się że prawdopodobnie PZU chce mnie oszkubać na 40 tys zł.

    § PZU_Szkoda_AC – Forum Prawne

    Zapraszam też do zaglądnięcia do tematu na forum prawnym gdzie kolega miał podobną sprawę również z audi TT (TT S-line).
    Przyda się Wam napewno pełny kosztorys części zawieszenia w ASO które tam udostępniono.

    Ubezpieczyciel powinien wypłacić mi taką kwotę : wartość rynkowa pojazdu przed uszkodzeniem 137 tys zł. wartość wraku 65 tys zł. wartość odszkodowania gwarantowanego różnica czyli 72 tys zł (wartości szacunkowe). Wypłacono mi dzisiaj 31 500 zł.

    Samochód został zabrany do ASO zaprzyjaźnionego mechanika. Który rozbierze cały spód. Obróci samochód na bok, i dokładnie stwierdzi jak wygląda sytuacja i przedstawi pełną listę uszkodzonych części.

    Wiadomo już że może wystąpić problem z podłogą gdyż został pokrzywiony jakiś aluminiowy słupek. Ubezpieczyciel musi zgodzić się na naprawdę mojego samochodu jeśli kwota naprawy nie przekroczy ok 90 tys zł brutto. (70% wartości pojazdu wg eurotaxu to 95 z groszami)

    Mailowo poszła dziś uprzejma prośba o przedstawienie protokołu kalkulacji kosztów naprawy pojazdu na podstawie której stwierdzono szkodę całkowitą.


    Mam jeszcze pytanie. Czy możliwe jest ubezpieczenie pojazdu wartego 200 000 zł na wartość ubezpieczenia 100 000 zł ? Jakie są tego skutki ?

  12. #12
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    mniej wiecej od tych slow "Zmusiłem się i przeczytałem OWU AC PZU S.A nr UZ/27/2011 z dnia 24 stycznia 2011 " zaczynaja sie w podanym przez ciebie watku na forumprawnym glupoty.
    wczesniejsze sugestie pokrywaja sie z naszymi - i wszystkie sa sluszne, Twoja droga prowadzi teraz przez wykazanie, iz kwota za naprawe mnie przekracza krytycznego progu procentowego od wartosci pojazdu przed wypadkiem, ktora to wartosc wynosika - uwaga uwaga - 95 tys (bo tyle masz na umowie),
    dalsza dyskusja na forum prawnym idzie w zlym kierunku, obranie drogi w kierunku zmiany wartosci pojazdu przed uszkodzeniem z 95 na 130 nie ma absolutnie sensu, ani szans powodzenia.
    Umowa ubezpieczeniowa AC auta w duzym (ok bardzo duzym...) uproszczeniu polega na tym, ze kwota ubezpieczenia, od ktorej licza skladki jest kwota wartosci TWOJEGO pojazdu, okresla ja ubezpieczyciel (za posrednictwem agenta) na podstawie katalogu i wartosci rynkowej, gdzie slowa "na podstawie" oraz "okresla ubezpieczyciel" sa kluczowe. Zgadzajac sie na ubezpieczenie auta na kwote X, zgadzasz sie jednoczesnie z wycena Twojego auta, a co za tym idzie potwierdzasz, ze tyle bylo ono warte w dniu podpisania umowy.

    co do Twojego pyt.

    EDYCJA ---------- Post dodany 03:05 24-02-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Dwd89 Zobacz posta
    Czy możliwe jest ubezpieczenie pojazdu wartego 200 000 zł na wartość ubezpieczenia 100 000 zł ? Jakie są tego skutki ?
    tak, w teorii jest to mozliwe. Jesli zrobisz to poprzez wprowadzenie w blad agenta, a tym samym ubezpieczyciela sankcje masz wymienione w OWU, ktore otrzymales,
    jesli natomiast dojdziecie razem do porozumienia i na drodze negocjacji ustalicie taka wartosc - to skutek jest dla Ciebie taki, ze od dzis na linii Ty ubezpieczony - firma ubezpieczeniowa Twoje auto ma wartosc taka jaka kwota ubezpieczenia widnieje na polisie. I rzeczoznawca nic tu nie da (nie poprawi tej kwoty w gore), gdyz sam potwierdziles ta wartosc podpisujac ubezpieczenie.
    Zazwyczaj jednak agent trzyma sie kwot ktore wywali mu system.
    Pamietaj tez ze wariant serwisowy ktory masz na swojej polisie, czyli naprawa w ASO to opcja, a nie przymus, wiec Twoj kosztorys rownie dobrze mozesz oprzec na innym zakladzie, ktory podejmie sie naprawy (to wazne, gdyz czesto ASO wspolpracuja z ubezpieczycielem - a juz na pewno z silnym na rynku PZU, wiec moga chetnie zaginac kosztorys w strone swojego partnera biznesowego, a nie w Twoja)

    ostatnia uwaga, przy kolejnym ubezpieczeniu usiadz z kawa, czy tam herbata (wg uznania) i przeczytaj chociaz rubryki dotyczace Twojego pojazdu, fakt ze smigasz coupe, a w polisie masz cabrio swiadczy o delikatnie mowiac nadmiernej ufnosci...
    pomijam, ze to dosc spory "kwiatek" twojej polisy, ale czysto pragmatycznie podpowiem ci, ze najprawdopodobniej masz za wysoka skladke, gdyz za pojazdy typu cabrio u nas w PL sie doplaca - info do potwierdzenia, przez kabrioletowcow od nas z forum, ja nie mam takiego auta, ale cos mi swita takie info w glowie

    jeszcze raz powodzenia i polecam odwolywanie sie z powolaniem na nieprawidlowy (za wysoki) kosztorys napraw, a odpuszczeniue teorii "realnej wartosci auta", gdyz idac w tym kierunku nic raczej nie ugrasz

    pozdrawiam,
    ps. przepraszam za ew. bledy i literowki, ale pozno juz i nie mam juz sily czytac tego co teraz napisalem pod katem stylistyki i literowek

    "Love Them BOTH" - M.

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Fakt dziwne że Cabrio ubezpieczyłeś, pamiętam że PZU to jedyna firma która chciała rozmawiać o AC na Cabrio, ale schodkiem była składka z kosmosu, jeżeli jest to tylko pomyłka przy wpisie to ok, jeżeli zaś składka naliczona jest od Cabrio, to możesz ubiegać się o zwrot nadpłaty, bo to nie małe pieniądze.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14

    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    https://t.me/pump_upp
    Pojemność
    2.0T
    KM
    htt
    Rocznik
    http
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    16
    Witam ponownie,

    osobiście udałem się do PZU w bielsku-białej i dostałem dokument: kalkulacja kosztów naprawy z którego wynika że kwota naprawy pojazdu wynosi 71% wartości kwoty ubezpieczenia i dlatego została uznana szkoda całkowita.

    Najdroższym elementem w samochodzie jest koło. Felga kosztuje 4353,11 zł a opona do tego 916,01 zł. (jedna sztuka x4 = nieco ponad 21 000 zł)

    Jak wrzucić obrazki (skany z kalkulacji kosztów) na serwer ?

  15. #15
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    wrzuc na www.imageshack.us i zaznacz by nie zmienialo wielkosci

    "Love Them BOTH" - M.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2017, 14:25
  2. Audi TT 1.8 quattro 225 VS Audi TT 2.0TFSI 200KM
    Przez Kazek w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 01:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •