Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Wątek: Tuning TT TDI CR

  1. #16
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez marlad78 Zobacz posta
    Tak, turbo jest hybrydowane.Niestety ma niezbyt duży potencjał

    Duże turbo też juz mam , póki co kumpel pracuje nad wyspawaniem kolektora .Później je przerobię ,ale pod katem optymalizacji bardziej bo 300 km to ono może i dmuchnie w serii, a ja bym chciał ,zeby mozliwie szybko wstawało

    Ogólnie ciezko sie stroi CR - ciężko dorwać uczciwego Damosa...

    możesz coś więcej o tej hybrydzie napisać? Nadal cały osprzęt do niego pozostał fabryczyny (kolektor, wydech itp) ? Jaki koszt takiej hybrydy i gdzie kupowałeś ?

  2. #17

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2011
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    możesz coś więcej o tej hybrydzie napisać? Nadal cały osprzęt do niego pozostał fabryczyny (kolektor, wydech itp) ? Jaki koszt takiej hybrydy i gdzie kupowałeś ?
    Turbo fabryczne jest mało perspektywiczne z uwagi na to ,że można zwiekszyć wydajność o ok 15-20 % .
    Po analizie dynamicznej na pewno widziałem że dmucha 1.9
    Ogólnie mało jest gratów na rynku do jego modernizacji .Na swoje czekałem bite 4 miesiace .
    To turbo po dobrej modyfikacji wystarczy żeby powalczyć o 250 km plus.


    Jestem tego pewien , bo ciśnienie można było zwiększyć , a moc nie szła za tym .
    Mam wykresy na 251 i 254 km .

    Kolektor został fabryczny . Dpf wyjechał na wczasy . Wydech fabryczny . Dolot z duzym intercoolerem .
    Ostatnio edytowane przez marlad78 ; 20-01-2016 o 23:36

  3. #18
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez marlad78 Zobacz posta
    Turbo fabryczne jest mało perspektywiczne z uwagi na to ,że można zwiekszyć wydajność o ok 15-20 % .
    Po analizie dynamicznej na pewno widziałem że dmucha 1.9
    Ogólnie mało jest gratów na rynku do jego modernizacji .Na swoje czekałem bite 4 miesiace .
    To turbo po dobrej modyfikacji wystarczy żeby powalczyć o 250 km plus.


    Jestem tego pewien , bo ciśnienie można było zwiększyć , a moc nie szła za tym .
    Mam wykresy na 251 i 254 km .

    Kolektor został fabryczny . Dpf wyjechał na wczasy . Wydech fabryczny . Dolot z duzym intercoolerem .
    nadal nie odpowiedziałeś na pytanie gdzie robiłeś i jaki koszt. Pytam, bo w Passacie mam TDI 170KM, wywaliłem już DPF, bo przez krótkie odcinki się zapchał, teraz myślę czy robić tylko program (i tak jak mówisz, na więcej jak 205KM nie ma co liczyć) czy pokombinować ze sprężarką i wtedy robić program, warunkiem jest to,że zostanie seryjny kolektor i osprzęt. Dziwię się, że FMIC montowałeś, no chyba że w TT jest mało wydajny, bo z tego co wyczytałem to w Passacie nie ma to kompletnie sensu, bo fabryczny daje radę na dużo większe moce jak to co piszesz.
    Byłeś na akcji serwisowej (nie wiem czy TT to też dotyczyło) na wymianę wtryskiwaczy?

    U mnie po wywaleniu DPF i po akcji serwisowej wypluło serię z niezłym plusem


  4. #19

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2011
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    Ooo bardzo wysoka seria. Ja miałem 174 km i 360 Nm

    Duzy intercooler - zrobiłem go bo i tak planuję iść dalej z modyfikacjami i mocą to wiem ,że przynajmniej mnie dolot nie bedzie trzymał .
    Poza tym on zupełnie inaczej odprowadza ciepło , w porównaniu do oryginalnego Icka wkompowanego pomiędzy chłodnice .

    Turbina hybryda - z montażem i strojeniem w ŁG AUTO SERWIS KRAKÓW - pytaj u nich - mi to goście klepią po godzinach na fuchę i mam inne ceny .

    Jak nie masz DPF to możesz zawalczyć o 215 km i 430 Nm


    P.S. dla mojej TT nie ma akcji serwisowych . Oczywiście poza ekologią

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dziś 480 Nm zaliczone. sprzęgło zaczyna mówić ludzkim głosem , ale idziemy po więcej



    A tak to chodziło na ok 450 Nm i 220 km modzie , oraz usuniętym końcowym tłumiku na rzecz podwójnego wydechu :



    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dzis jedna z ostatnich faz prób i doświadczeń . Z momentem trzeba bedzie jeszcze trochę zjechać w dół .
    Teraz to walka o dodatkowe kilka - kilkanaście koni mech by pokazał się wynik w załozonych okolicach .
    Ta faza strojenia wiąże sie z obserwacja parametrów silnika zwiazanych z bezpieczenstwem i składem mieszanki.

    Dzisiejszy wynik ( wczesniej niut , troche wiecej km )




    STAGE oczywiscie powinien być BEZDYMNY. było trochę walki z ustawieniami lambdy i dawek i jest tak ( specjalnie nagrywałem pod swiatło w nocy , bo wtedy najlepiej widać jak dymi ) :




    To jeszcze nie koniec strojenia tego STAGE .

    Finalnie to ma być "malinka" A KOSZTY NIE GRAJĄ ROLI - CHCĘ MIEĆ NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE DOSTĘPNE NA ŚWIECIE !!
    Ostatnio edytowane przez marlad78 ; 11-02-2016 o 23:19

  5. #20

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2011
    Kolor
    czarny
    Posty
    17

    rok pojezdziłem , pobawiłem sie jeszcze softem ( tyle ,że bardziej w kierunku obniżenia momentu )

    pomiar mocy był transmitowany na żywo tutaj : https://www.facebook.com/dpfFAPhamow...0064093141403/
    Ostatnio edytowane przez marlad78 ; 28-01-2017 o 20:47

  6. #21
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    TT w takim setupie i z tym momentem musi już dobrze jeździć. Fajnie byłoby jak byś zrobił pomiary Racelogic, bo ciekawi mnie jak to się ma do 2.0 TFSI po programie. Jaka skrzynia manual czy DSG? edit: zerknąłem na wcześniejsze posty i widzę, że manual
    Ostatnio edytowane przez madry ; 28-01-2017 o 21:15

  7. #22
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Manual

  8. #23

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2011
    Kolor
    czarny
    Posty
    17
    w przypadku tego setupu są trzy na codzień nieodczuwalne problemy:
    Dwumas,który w ok max momentu obr daje znac o sobie, wypada albo zdjąć jeszcze ze 20-40 niuta ( 4-6 bieg ) albo dać SACHS PERFORMANCE
    wydech , kompletny z DP zmniejszyłby EGT -przy najwyższych obciazeniach jednak go tnie o parę KM
    hybryda z przydużawym lagiem - wjechac z 2260 i po sprawie

    Jak to jezdzi w stosunku do 2.0 TFSI ?
    serię objedzie bez problemu , natomiast miałem równocześnie przez chwilę 8j 2.0 TFSI 270 Km ośkę ( stage 1 - 270 KM ) i 2.0 TDI i śmiało mogę stwierdzic ze z rolki zdecydowanie szybsza TFSI , spod świateł TDI.

    wykres porównawczej TFSI:
    Ostatnio edytowane przez marlad78 ; 28-01-2017 o 22:36

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Tak to jest że dieslowskie niutony nigdy nie dorownaja pb. taki bezyniak przy 500mm to już szatan.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #25
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Ośka zostawała na starcie ze względu na 4x4 w TDI, fajnie byłoby zmierzyć na Racelogic i zobaczyć jakie jest porównanie do 2.0 TFSI 4x4 o podobnej mocy czy r32. Ja przy 261KM/352Nm miałem na RL 5,4 do 100, seryjne r32 ma na papierze 5,7, a ciekawe jak jest w TDI z podobną mocą? Na pewno jest strata na zmianach biegów w manualu bo 100 pewnie dopiero w połowie 3-jki? Sam chciałem TT w dieslu i uważam, że z big turbo jest to jakaś alternatywa dla wersji benzynowych.

    Widzę że jesteś z Krakowa, będzie cieplej to można się umówić na spota, pożyczyć RL i pomierzyć

Podobne wątki

  1. Tuning ttr aum 150 km
    Przez annecy w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 18:37
  2. Tuning TT-RS
    Przez jerzy_dabrowski w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 00:01
  3. TT TUNING vs BMW e60 M5
    Przez ZUCZEK w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 13:05
  4. tuning k04
    Przez ziomal w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2008, 06:05
  5. Tuning silnika 2.0 TFSI z podstawowej TT MK2 (TUNING 200 PS)
    Przez jerzy_dabrowski w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-10-2007, 11:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •