Cytat Zamieszczone przez marlad78 Zobacz posta
Turbo fabryczne jest mało perspektywiczne z uwagi na to ,że można zwiekszyć wydajność o ok 15-20 % .
Po analizie dynamicznej na pewno widziałem że dmucha 1.9
Ogólnie mało jest gratów na rynku do jego modernizacji .Na swoje czekałem bite 4 miesiace .
To turbo po dobrej modyfikacji wystarczy żeby powalczyć o 250 km plus.


Jestem tego pewien , bo ciśnienie można było zwiększyć , a moc nie szła za tym .
Mam wykresy na 251 i 254 km .

Kolektor został fabryczny . Dpf wyjechał na wczasy . Wydech fabryczny . Dolot z duzym intercoolerem .
nadal nie odpowiedziałeś na pytanie gdzie robiłeś i jaki koszt. Pytam, bo w Passacie mam TDI 170KM, wywaliłem już DPF, bo przez krótkie odcinki się zapchał, teraz myślę czy robić tylko program (i tak jak mówisz, na więcej jak 205KM nie ma co liczyć) czy pokombinować ze sprężarką i wtedy robić program, warunkiem jest to,że zostanie seryjny kolektor i osprzęt. Dziwię się, że FMIC montowałeś, no chyba że w TT jest mało wydajny, bo z tego co wyczytałem to w Passacie nie ma to kompletnie sensu, bo fabryczny daje radę na dużo większe moce jak to co piszesz.
Byłeś na akcji serwisowej (nie wiem czy TT to też dotyczyło) na wymianę wtryskiwaczy?

U mnie po wywaleniu DPF i po akcji serwisowej wypluło serię z niezłym plusem