Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Kluczyk kilka pytań................

  1. #1
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272

    Kluczyk kilka pytań................

    witam koledzy mam takie pytanie właśnie czytając na forum o kluczyku pomyślałem, że właśnie mam jeden,czy mogę taki klucz kupić na allegro i gdzieś to dorobić a potem samemu zaprogramować vagiem' czy tylko jakiś serwis?,jak tak to jaka cena za jeden jak by ktoś wiedział będę wdzięczny, czytałem kilka tematów ale się do końca dowiedziałem jak to wygląda,dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    329
    Vagiem nie zakodujesz transpondera więc albo serwis audi albo jakaś firma która się w tym specjalizuje i masz do niej jakieś zaufanie, a jak chcesz żeby 2 kluczyk tylko otwierał drzwi to możesz to zrobić u każdego kto dorabia klucze.

  3. #3

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Internet
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    167
    Tutaj poczytaj http://www.klubtt.pl/ogallne/3113-pr...-kluczyka.html Polecam kolegę z NASA, zrobi niemal za darmo, w kilka minut, po cenach Tesco
    Są kobiety pistolety!

    - NIE dyskutuję z idiotą! Sprowadzi mnie do swojego poziomu, a tam pokona doświadczeniem.

  4. #4
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    Cytat Zamieszczone przez tomus00000 Zobacz posta
    witam koledzy mam takie pytanie właśnie czytając na forum o kluczyku pomyślałem, że właśnie mam jeden,czy mogę taki klucz kupić na allegro i gdzieś to dorobić a potem samemu zaprogramować vagiem' czy tylko jakiś serwis?,jak tak to jaka cena za jeden jak by ktoś wiedział będę wdzięczny, czytałem kilka tematów ale się do końca dowiedziałem jak to wygląda,dziękuje za odpowiedzi pozdrawiam
    Jezeli masz 4 cyfrowy PIN do imo to zakodujesz kluczyki a dokładnie transpondery imo (wpisując w VAG-u dodajesz przed pinem 0 ), w przypadku naszych aut (do 2004 roku) jest potrzebny TRANSPONDER MEGAMOS CRYPTO ID48 (na allegro po niecałe 20 zł) . Dajesz groty do gościa który dorabia kluczyki, dorzuczasz do nich transpondery po czym przystepujesz do adaptacji kluczyków w VAGU.
    Poszukaj na forum, było...
    pzdr

    p.s. jeżeli nie masz pinu i jakiegokolwiek pojęcia z tematem to polecam tak jak Koleżanka wyżej

  5. #5
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Tylko najgorsze jest zczytanie tego kodu PIN...

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    329
    meta skąd wziąć PIN ? wiem że w przypadku peugota wystarczy kupić etykiete serwisowa auta z aso za 20zl i tam jest ten pin, ciekaw jestem jak jest z audi
    Ostatnio edytowane przez tomi ; 01-02-2012 o 23:43

  7. #7
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    Po tym wszystkim co przeszedłem w temacie wyciągnięcia z sterownika imo pinu polecam vag tacho , aczkolwiek wyczytałem gdzieś kiedyś na amerykańskich forach , że chłopaki działali na zwykłym Vag Com'ie - z tym , że nie można porównywać interfejsów dostępnych na allegro za parę zł do tych którymi zapewne oni się posługiwali. Bądź co bądź, vag-tacho zczytujemy pin, reszta można zwykłym vag-comem zrobić. Ewt. vag k+can commander z tym, że w moim przypadku nie poszło bo miałem coś poje***e z plikiem wsadowym i nie zczytywało do końca , za to u ojca w pasku udało się za którymś tam podejściem i zczytało idealnie pin (taki jak ojciec miał na tym pierdolniku wraz z kluczykiem "serwisowym") . Wytoczyłem ciężkie działa i z własnej ciekawości skoczyłem do gościa który się tym zajmuje , ściągnał mi pin vag-tacho (na tyle się rozgadaliśmy w temacie , że postało przy nas stadko żubrów i za free to miałem) , a reszte adaptacji zrobiłem już sam na swoim vag comie
    Dodam, że całe te peryferie dotyczą starego typu komunikacji "K line" czyli w wypadku tt aut do 2004 roku. Kwestia jeszcze taka, że to nie jest tak hop siup , że podłączymy i jak czarodziej wszystko nam się uda. Trzeba powalczyć, pokombinować z softem , w przypadku vag commandera ustawić odpowiednie wartości na "udawany port com" , jak i też, nie zawsze wyskoczy nam odrazu w programie PIN. Wtedy trzeba użyć dekodera , który po uprzednio odpowiednio zgranym pliku wsadowym licznika (tzw.wsadzie) zapisanym w postaci pliku *.bin wyciągnie nam z niego upragniony kod PIN Trzeba czasem kilka razy odłączać aku itd... z ciekawostek dodam, że kiedyś zgasł mi kompletnie FIS, auto było przez kilka minut martwe, prawie z łzami w oczach wyszedłem , spożyłem napój alkoholowy po czym wsiadłem do auta po portfel , z ciekawości przekręciłem stacyjke i na szczęście wszystko było ok. Poczułem się jak Michael Knight w jednym z odcinków
    dobra ide już bo się browar skończył i chyba za dużo napisałem ble ble , czas spać
    pozdro
    Ostatnio edytowane przez meta ; 02-02-2012 o 00:38

  8. #8
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    dziekuje....koledzy

    EDYCJA ---------- Post dodany 08:55 02-02-2012 ---------- EDYCJA

    a e jedno pytanie a jeżeli ma ktoś wywalone immo to sprawa wygląda tak samy i wtedy tylko docinamy klucz i po problemie???

  9. #9
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    Co masz na myśli mówiąc wywalone immo? żeby wyłączyć immo tak tamo potrzebny jest PIN , no chyba , że mówisz o jakiejś metodzie "brutal force" na zasadzie fizicznego odłączenia.
    Tylko ja na Twoim miejscu wolałbym zainwestować te pare zł w doroboienie kompletnych kluczyków wraz z immo . No ale zrobisz jak zechcesz i robisz to na własne ryzyko. Oczywiście bez immo będzie chodziło bez problemu , tylko groty musisz dorobić.
    pzdr

  10. #10
    Awatar tomus00000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    nowa ruda
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    wcześniej dzwoniłem panowie do serwisu zapytać o ten klucz ile kosztuje dorobienie troszku mnie to zaskoczyło 900zł ze wszystkim jeden klucz.....

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    329
    Dziś bylem w aso odebrać jedna rzecz i przy okazji zapytałem o cenę dorobienia kluczyka wiec 550zl kluczyk scyzoryk z dorobionym grotem plus 150zl kodowanie immo i centralnego. Jednym słowem przeginka..

Podobne wątki

  1. Kilka pytań odnośnie mk1
    Przez azizi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 12:08
  2. Kilka pytań - Nowy
    Przez malinowski w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-02-2016, 22:46
  3. Po zakupie TT - Kilka pytań
    Przez Martines w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2011, 21:32
  4. Kilka pytań odnośnie TT.
    Przez rybik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2008, 20:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •