Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 106 do 119 z 119

Wątek: brak mocy

  1. #106
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tutaj jest chyba kolanko o takim rozmiarze:
    Kolanko 90 st. redukcujne 57>51 mm. (2 1/4>2") - re5pect.pl - RACE, RALLY, DRIFT, 1/4 MILE, RALLYCROSS etc.
    szczerze to nie wiem czy na 100% ale zmierz sobie suwmiarką bo ja na prawdę już zapomniałem jakie tam są średnice bo k04 jest już gdzie indziej ale nawet na ex mojej sprężarce w innym aucie jest właśnie takie kolanko(bez osłony termicznej i super daje radę).
    ja u siebie w tym miejscu też mam takie tylko o nieco innych wymiarach, temperatury mam znacznie wyższe niż w serii bo nawet na ułężu stopiło mi się podszybie od temp a sylikon jest jak nowy. Podsumowując jak chcesz żeby wyglądało jak forge, działało w 100% tak jak powinno to kup te za 50zł , jeżeli chcesz mieć to samo tylko z logiem forge to wtedy wydaj 350zł :P dla mnie decyzja jest jasna ale jak zrobisz to już Twoja wola

  2. #107

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Skoro miałabym wydać te 500 zł w aso, to każda inna opcja już jest lepsza. Pytanie, czy do węża za 50 zł stosuje się takie same opaski jak do tego, który mam? Oczywiście kupię nowe, jak będę zakładać. No i czy mam sama to robić?

    EDYCJA ---------- Post dodany 17:25 12-09-2012 ---------- EDYCJA

    Acha i jeszcze... może ktoś potwierdziłby że to dobry rozmiar, bo mój wąż jest już na miejscu w aucie i musiałabym znów go wymontować by sprawdzić średnice. Bardzo proszę

  3. #108
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Opaski oczywiście nowe razem z wężem kup, wąż wymontuj i zmierz tak będzie najpewniej, no ci mechanicy to wstyd, żeby kobieta ich zawstydziła, faktycznie porażka, co oni umieją?? klocki zmieniać, żarówki czy jak??? aha no i nie obrażajmy mechaników, nazywając tych nieudaczników w ten sposób.
    Może finalnie podjedz do nich i rzuć im tymi rurkami na blat, żądając zwrotu kasy za usługi które ci oferowali.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 12-09-2012 o 19:51
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #109
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie 2 cali po stronie k04 to na pewno będzie dobrze bo na moją takie sam zakładałem gdy już jest w innym aucie. 57mm zakładałem na inne elementy z układu 225 także też będzie spoko. W razie czego pewnie Arttur poda Ci dokładny wymiar hehe. Albo zmierz suwmiarką na zewnatrz i odejmij po 3-4mm na stronę i będzie ok.
    Opaski powiedz niech CI dopasują w re5pect do złączki bo mają takie dobre bardzo mocne , sam mam takie i są sprawdzone , a takie zwykłe ogrodowe to mogą zakładać ci "mechanicy" a TY załóż takie profi:P

  5. #110
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Tu masz linka do opasek do weza Forge'a i takie beda ok (wymiary )
    Parts, Accessories, Styling and Performance Tuning for your Audi TT Coupe or TT Roadster

  6. #111
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Średnica kolanka od strony turbiny może być 51 mm natomiast od strony rury jest to bardziej 62mm .
    Oczywiście rura ta ma mniejszą średnicę tyle że w miejscu gdzie łączy się z wężem
    wychodzącym z turbiny jest '' tłumik '' który ma wyciszyć dźwięk przepływu i przez to średnica zewnętrzna jest większa


    Jeszcze mała polemika

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    .............. Podsumowując jak chcesz żeby wyglądało jak forge, działało w 100% tak jak powinno to kup te za 50zł , jeżeli chcesz mieć to samo tylko z logiem forge to wtedy wydaj 350zł :P dla mnie decyzja jest jasna ale jak zrobisz to już Twoja wola
    Z technicznego punktu widzenia ( suche fakty ) nie jest to to samo bo po pierwsze z wierzchu jest inny rodzaj silikonu a po drugie w środku jest jeszcze warstwa z Nomex-u czyli z takiego samego materiału z jakiego wykonywane są membrany w zewnętrznych Waste Gate .
    Miałem akurat tą rurkę i rzeczywiście jest inna niż reszta silikonów Forge
    Idąc dalej , jako cześć tuningowa z założenia ma to być lepsze od seryjnej która to jak widać poddała się po ponad 10-ciu latach choć bywa że padają znacznie wcześniej .
    Oczywiście nie będę się spierał czy zwykły silikon wytrzyma tam rok , dwa , pięć czy dziesięć lat bo nie o to chodzi .

    Przy setupie taki jak ma Paweł czy ja ( pewnie też zamontuję '' zwykły'' silikon ) to kolanko to jest bardziej nad pokrywą zaworów natomiast seryjnie jest ono zaraz nad kolektorem wydechowym i jest codziennie '' przysmażane '' rozgrzewającym się do czerwoności kolektorem .
    I znowu fotka dla zobrazowania sytuacji



    Reasumując jak budżet pozwala to Forge ( dedykowane w to miejsce ) jest lepszym wyjściem , jeśli budżet nie pozwala to być może takie zwykłe wytrzyma jakiś przyzwoity czas










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #112

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Przydatne zdjęcie. Ja to wszystko oglądałam z lusterkiem, latarką i odrobiną wyobraźni

    W takim razie ten wąż Kolanko 90 st. redukcujne 57>51 mm. (2 1/4>2") - re5pect.pl - RACE, RALLY, DRIFT, 1/4 MILE, RALLYCROSS etc. nie będzie pasował, bo go nie założę na tłumik?

    A może ten będzie dobry? Kolanko 90 st. redukcujne 63>51 mm. (2 1/2>2") - re5pect.pl - RACE, RALLY, DRIFT, 1/4 MILE, RALLYCROSS etc. Jest co prawda o jeden cm za duży, czy to przeszkadza?

  8. #113
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    te drugie na pewno będzie dobre bo jest większe o 1mm( a nie cm:P)
    odnośnie ochrony tego kolanka to jak dasz ten oryginalny "kondonik" który odbija promieniowanie zatrzymując ciepło to te kolanko z re5pect pochodzi przynajmniej 5 lat( daje CI sam na to gwarancję) :P

  9. #114

  10. #115

    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59
    Przeczytalem caly watek i mnie troche zmrozilo.
    Wczoraj wymienialem filtr powietrza i chyba po tym cos poczulem, ze autko sie muli.
    Dzisiaj jak jechalem to zaczelo sie od falowania obrotow jak stalem na swiatlach a potem zaczelo sie mulenie podczas przyspieszania. Nie dzieje sie tak za kazdym razem ale czesciej niz rzadziej. Do tego zauwazylem, ze wskazowka od temperatury byla pod czerwonym polem w pewnym momencie spadla szybko ponizej 50 i za chwile wrocila pod czerwone pole. Dzisiaj jest wilgotno bo caly dzien pada deszcz.

    Nie wiem co sie moze dziac ale jak pomysle co przeszla Wilczyca /szacun za ogarnianie tematu/ to jak chyba bym sobie strzelil w krok ...

  11. #116

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Nie martw się tak Czasem to proste rzeczy do rozwiązania i autko znów będzie śmigać, a objawy mogą wskazywać na niewiadomo co.
    Co do wskazówki temp. to lepiej w takiej sytuacji sprawdzić na klimatroniku, bo w tt zegary czasem wariują, szczególnie w wilgotną pogodę.

  12. #117
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez RoberTT Zobacz posta
    Przeczytalem caly watek i mnie troche zmrozilo.
    Wczoraj wymienialem filtr powietrza i chyba po tym cos poczulem, ze autko sie muli.
    Dzisiaj jak jechalem to zaczelo sie od falowania obrotow jak stalem na swiatlach a potem zaczelo sie mulenie podczas przyspieszania. Nie dzieje sie tak za kazdym razem ale czesciej niz rzadziej. Do tego zauwazylem, ze wskazowka od temperatury byla pod czerwonym polem w pewnym momencie spadla szybko ponizej 50 i za chwile wrocila pod czerwone pole. Dzisiaj jest wilgotno bo caly dzien pada deszcz.


    Nie wiem co sie moze dziac ale jak pomysle co przeszla Wilczyca /szacun za ogarnianie tematu/ to jak chyba bym sobie strzelil w krok ...
    Możliwe że poruszyłeś wtyczkę od przepływki i coś nie kontaktuje, wypnij ją całkiem i zobacz co się dzieje, wskaznik to inna para kaloszy, jest wątek na ten temat.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #118

    Dołączył
    Aug 2012
    Płeć
    Skąd
    Łódź
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Możliwe że poruszyłeś wtyczkę od przepływki i coś nie kontaktuje, wypnij ją całkiem i zobacz co się dzieje, wskaznik to inna para kaloszy, jest wątek na ten temat.
    jutro tak zrobie.
    jesli wypne i bedzie tak samo znaczy, ze padla przeplywka...?

    EDYCJA ---------- Post dodany 19:50 13-09-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    Nie martw się tak Czasem to proste rzeczy do rozwiązania i autko znów będzie śmigać, a objawy mogą wskazywać na niewiadomo co.
    Co do wskazówki temp. to lepiej w takiej sytuacji sprawdzić na klimatroniku, bo w tt zegary czasem wariują, szczególnie w wilgotną pogodę.
    powaznie piszesz z ta wilgotna pogoda ?

  14. #119

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Mam na myśli, że przewody elektryczne nie lubią wilgoci. Gdzieś się dostanie woda i zwarcie gotowe

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] TT 225 APX - Brak mocy
    Przez didi w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 20:51
  2. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  3. brak mocy
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 08:45
  4. Brak mocy!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez malzon TT 225 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 21:38
  5. brak mocy
    Przez Daniel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2008, 06:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •