Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 119

Wątek: brak mocy

  1. #91
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Żuczek, ty chyba mówisz o aktuatorze..? Chłopaki, a co sądzicie o pękniętej/wypalonej klapce od wewnętrznego Wastegate?... Może klapka zniknęła i wszystko co powinno iść na łopatki spierdala w wydech?

  2. #92
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Brzeczeć może osłona kata , typowe dla a3/tt quattro.

  3. #93

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Miałam dziś dziwny przypadek. Stojąc na światłach, nagle jakby mi się wydech urwał. Autko zaczęło trząść, brzęczeć, głośno chodzić jak bez tłumika, więc stwerdziłam - dobra mamy winowajcę, urwał się gdzieś wydech i ciągnie sie po ziemi. Zatrzymałam się, patrzę pod spód autka - czysto, wszystko na swoim miejscu. Po chwili autko chodziło normalnie. Momentalnie pojechałam na podnośnik. Kolega w warsztacie przejrzał układ wydechowy i mówi, że nic się nie oberwało. Żarty jakieś.

    p.s. z tą klapką to właśnie tak się zastanawiam. Spaliny omijają sobie wirnik turbiny i wychodzą bez efektu. Jak przyjadę do tego gościa co ma mi sie dobrać do turbawki, to zasypię go różnymi już opracowanymi możliwościami. Niech szuka.

  4. #94
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez KubaFRS Zobacz posta
    Żuczek, ty chyba mówisz o aktuatorze..? Chłopaki, a co sądzicie o pękniętej/wypalonej klapce od wewnętrznego Wastegate?... Może klapka zniknęła i wszystko co powinno iść na łopatki spierdala w wydech?
    w takim wypadku w turbo nie osiagalo by zadanego a co widac po logach (strona chyba 3 ) nie ma z tym problemow, z tego co z tematu wynika to raz jedzie dobrze a raz nie, wiec moze lepiej przyjzec sie i zamienic z kims N75

  5. #95

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Logi były robione jakiś czas temu, a obecnie wydaje mi sie że jest dużo gorzej. Niestety nie mam logów robionych ostatnio, bo są u mechanika. Co do N75 to jest nowy, a i próbowaliśmy zamieniać od a3, bez różnicy. Skoro nie on, to obstawiam wastegate.

  6. #96
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    Miałam dziś dziwny przypadek. Stojąc na światłach, nagle jakby mi się wydech urwał. Autko zaczęło trząść, brzęczeć, głośno chodzić jak bez tłumika, więc stwerdziłam - dobra mamy winowajcę, urwał się gdzieś wydech i ciągnie sie po ziemi. Zatrzymałam się, patrzę pod spód autka - czysto, wszystko na swoim miejscu. Po chwili autko chodziło normalnie. Momentalnie pojechałam na podnośnik. Kolega w warsztacie przejrzał układ wydechowy i mówi, że nic się nie oberwało. Żarty jakieś.

    p.s. z tą klapką to właśnie tak się zastanawiam. Spaliny omijają sobie wirnik turbiny i wychodzą bez efektu. Jak przyjadę do tego gościa co ma mi sie dobrać do turbawki, to zasypię go różnymi już opracowanymi możliwościami. Niech szuka.

    radzę Ci nie zasypywać go swoimi teorami. Tacy klienci są nie poważnie traktowani(tzw.klubowicze-forumowicze) dobry mechanik sam znajdzie przyczynę i naprawi auto, to że powiesz czego się dowiedziałaś na forum, to oleje. Bo i tak, zazwyczaj jest tak, że dużo usterek objawia się podobnie. Bardziej bałbym się tego co Cię posłucha i będzie robił wg Ciebie, bo to znaczy że nie wie od czego zacząć.

  7. #97
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    Miałam dziś dziwny przypadek. Stojąc na światłach, nagle jakby mi się wydech urwał. Autko zaczęło trząść, brzęczeć, głośno chodzić jak bez tłumika, więc stwerdziłam - dobra mamy winowajcę, urwał się gdzieś wydech i ciągnie sie po ziemi. Zatrzymałam się, patrzę pod spód autka - czysto, wszystko na swoim miejscu. Po chwili autko chodziło normalnie. Momentalnie pojechałam na podnośnik. Kolega w warsztacie przejrzał układ wydechowy i mówi, że nic się nie oberwało. Żarty jakieś.

    p.s. z tą klapką to właśnie tak się zastanawiam. Spaliny omijają sobie wirnik turbiny i wychodzą bez efektu. Jak przyjadę do tego gościa co ma mi sie dobrać do turbawki, to zasypię go różnymi już opracowanymi możliwościami. Niech szuka.
    Teraz trzeba vaga, może coś wywaliło, z tego co opisujesz któraś z cewek zaczyna siadać, masz auto z 99roku może nie zdiagnozować ECU, ale można zobaczyć organoleptycznie, która jest przypalona i czy nie dają przebicia, na pewno cewki do obejrzenia i możesz to zasugerować mechanikowi.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #98

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Znaleziono i w autku wymieniono pękniętą rurę od odmy - takie kolanko. Widziałam na własne oczy rozwarstwienie Po naprawieniu, samochód na hamowni osiągnął 220 KM. Turbo pompuje tyle ile powinno być. Po pedałem czuję zmianę - auto bardziej dynamiczne, ale zaczęło coś poszarpywać sporadycznie przy przyspieszaniu i dalej słychać szum przy przyspieszaniu (1500 - 3000 obr.) oprócz świstu turbiny.

    Dla pomocy wrzucam wykres z hamowni, oceńcie:

    Załącznik 2442

  9. #99
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    wykres niczego sobie, zrob logi, mowilem że masz dziure a mechanik d... za przeproszeniem bo na tescie szczelnosci wsio by wyszlo, ale jak widać zdolniacha z niego.

  10. #100

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    a seria ponoć ma 280 nm moment, a ja mam aż 300

  11. #101
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Błąd pomiaru, tak że dalej szczelność, szczelność, szczelność, wbij to mechanikowi młotem w łeb.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #102

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Odzywam się po długiej nieobecności

    Moje autko ma się dobrze, choć problem nadal do końca nie rozwiązany. Mechanicy - totalna klapa! Odwiedzone już kilka serwisów. Wytypowali w końcu że to wina turbiny i do regeneracji trzeba dać. Zdecydowałam się. W trakcie rozbierania autka, okazało się, że wyrobiła się końcówka od TIPa. Wymiana. Turbina ponoć w nienagannym stanie. Ja dalej byłam niezadowolona i postanowiłam wziąść sprawy w swoje ręce, dosłownie.

    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Błąd pomiaru, tak że dalej szczelność, szczelność, szczelność, wbij to mechanikowi młotem w łeb.
    Macie zupełną rację i tłukłam to już każdemu w serwisie. Niestety nikt nie słuchał, a później wstyd im było, jak sama przynosiłam dziurawe węże. Nie wiem o co chodzi, ale jak mechanicy widzą dziewczynę, jeszcze w czarnej tt, to nawet nie chcą wysłuchać co ma do powiedzenia, tylko sami wiedzą lepiej, co dolega w samochodzie.

    W każdym razie wreszcie się odważyłam sama pogrzebać pod maską. Miałam teraz taką możliwość i narzędzia, ale brak podnośnika, więc od spodu nic nie zrobię.
    Znalazłam tyle: wąż dochodzący od DV był dziurawy. Na szczęście tylko na końcu, więc obcięłam go, przez to się skrócił raptem o 2 cm i założyłam. Śmiga Kolejna sprawa to dziś wymontowałam ten czerwony wąż ciśnieniowy co leci od turbiny (06A 145 382 L). Kołnierz od strony turbiny zupełnie zjedzony. Dzwoniłam do aso, cena ponad 500 zł. Będę szukać jeszcze gdzieś indziej, a na razie założyłam go z powrotem, przehulałam się i znów się lekko zsunął. Szumi podczas przyspieszania nadal i wraca powietrze na łopatki turbiny. Mam nadzieję, że nie za luźno go założyłam i teraz się zastanawiam, czy jak już będę go wymieniać na nowy, to czy lepiej dać do serwisu. Fakt, że koszty większe, no bo mnie się to udało praktycznie bez "rozbierania" autka. Taki plus szczupłych kobiecych rąk

    Wklejam zdjęcie tego węża. Widać, jak jest już zużyty.



    Czekam na wasze fachowe opinie.

  13. #103
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie złączki to polecam firmę
    re5pect.pl lub fmic.pl zmierz wymiar z jednej i drugiej a na pewno coś dobierzesz w przedziale kwotowym 1/10-1/8 tego co w aso
    odnośnie wracania powietrza na łopatki to wina jest w zaworze dv, wężykach dochodzących do niego lub w zaworze n249 dlatego trzeba go wymontować , jeżeli sprawny zająć się usuwaniem n249 i n112 a wtedy na pewno nie będzie tego dźwięku (surge)
    podsumowując brawo i oby więcej takich kobiet na forum!!!!!!

  14. #104
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Forge Motorsport | Alloy Fabrication
    Tutaj masz jakosciowo duzo lepsze to kolanko i za znacznie nizsza cene jesli chcesz nowe, na forum pewnie ktos bedzie mial takie ori po wymianie na wlasnie forge

  15. #105
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Wilczyca Ty to się masz z tym swoim samochodem. A nie chcesz pojechać do Pawła i mu go zostawić? Posprawdza wszystko i pomimo odległości jestem pewien ze oszczedzisz czas.

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] TT 225 APX - Brak mocy
    Przez didi w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 20:51
  2. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  3. brak mocy
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 08:45
  4. Brak mocy!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez malzon TT 225 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 21:38
  5. brak mocy
    Przez Daniel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2008, 06:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •