Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 119

Wątek: brak mocy

  1. #61

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    A jako część TIP jest łatwo dostępny? Raczej pozostanę przy oryginale bez żadnych modyfikacji ;p Żebym się już nie pogubiła. I ile może kosztować, jeżeli musiałabym go już wymieniać? Dzięki ŻUCZEK za cierpliwość do mojej sprawy

  2. #62
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Grubszy, lepszy jakiejś firmy np. forge to wydatek koło 600 zł, czasem na allegro ktoś sprzedaje swoje sprawne używki taniej. Ile w aso, nie mam pojęcia. Szczelność i ponowne logi warto zrobić, może być gdzieś dziurka jak słyszysz coś niepokojącego. Czasem bywa opaska nie do końca zaciśnięta, luźna lub jej brak czy dziurka na jakimś małym, tanim wężyku, nie ma co się od razu przejmować, trzeba sprawdzić

  3. #63
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    A jako część TIP jest łatwo dostępny? Raczej pozostanę przy oryginale bez żadnych modyfikacji ;p Żebym się już nie pogubiła. I ile może kosztować, jeżeli musiałabym go już wymieniać? Dzięki ŻUCZEK za cierpliwość do mojej sprawy
    Możesz kupić dobrą używkę za grosze, możesz pokusić się o coś z półki Forge, zawsze na plus, koszt ok 600zł lub z drugiej ręki ok 400, nowy w ASO droższy niż Forge, więc nie warto, ale wpierw zdiagnozuj jego stan, o ile u góry zobaczysz sama, o tyle od spodu trzeba wejść i do turbiny obadać, może też być tak wyrobiony że zaciska się przy turbinie, niech sprawdzą czy za miękki tam na zgięciu nie jest.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #64
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    chyba zamkne ten temat dopóki nie zostanie sprawdzona szczelność, ja wczoraj sprawdzałem, zajeło mi to 5 MIN!!!!!
    zsunołem wężyk od regulatora paliwa, tam wsunołem cienki pistolet do przedmuchiwania, TIP zsunołem z przepływki i zatkałem puszka po spray ( tym razem to była 180tka a więc mniejszy TIP dlatego mniejsza średnica do zatkania) . Napuścilem deczko powietrza, po minucie odkrecam korek od silnika i słysze sapniecie a więc szczelne.
    DV była wymieniana a więc sprawna i dodatkowo zsunołem wężyk od evap aby sprawdzić działanie zaworków , działały. PCV wykluczylem gdyż to ten bardziej rozbudowany układ i też byl za zaworkiem.
    (tak na marginesie to auto słynnego Rafałka z SR forum który kiedyś miał 600+ a potem wstawił inny motor i sprzedał auto, k03s jest wstanie utrzymać 0.28 bara ( a program GTO wymaga 1.5 bara heheh) na górze bo słychać jak łopatki ocierają o muszlę :P a więc to chyba rekord jaki widziałem:P)
    Dlatego albo zostanie sprawdzona szczelność albo zamykam ten temat bo maglowane jest w kółko to samo a tak ciężko poświecić 10 minut(zakładam że ktoś ma mniej wprawy) na zrobienie tego testu.....
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 07-05-2012 o 21:26

  5. #65
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No tak tyle że po logach nie widać że by jakaś nieszczelność była jedynie trochę przy małe wymaganie przez ECU powinno być ok 0.1 bara więcej, tak więc nie ma co więcej gadać szczelność manualnie z dokładnym sprawdzeniem Tipa, jak to zrobisz pisz dalej co się dzieje.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #66

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Jasne że tak zrobię, dzięki wielkie za pomoc

  7. #67

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Nie mogę się dalej uporać z problemem. Mechanicy rozkładają ręce. Szczelność na układzie dolotowym sprawdzało dwóch różnych mechaników,w dwóch serwisach. Nic Z jeszcze jednym jestem umówiona, tym razem na sprawdzenie wszystko bliżej trubiny, kolektor wydechowy itd. Ma się tam dobrać i sprawdzić czy nie ma pęknięć.

    Tym czasem mnie nie daje spokoju jedna rzecz. Zaznaczony wężyk (z tego co wyczytałam jest od układ odpowietrzania skrzyni korbowej) jest luźny, można nim obracać na tym zacisku, a do okoła jest brudny od smaru - przez to zwróciłam na to uwagę. Może on ma wpływ na przymulenie samochodu?

    Pozwoliłam sobie wykorzystać zdjęcie z forum.

    Załącznik 2405

  8. #68
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Istotną, więc jeżeli jest luzny, trzeba docisnąć, lub wymienić opaskę.
    Zastanawiająca jest kompetencja twoich mechaników, skoro ty zwracasz na to uwagę, a oni nie, ciekawe na co jeszcze nie zwrócili uwagi,z takim podejściem będzie ciężko dojść do problemu.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 31-05-2012 o 10:57
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #69

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    No właśnie !!! Tyle że każdy z nich podchodzi do tego problemu z założeniem -> wymyślam sobie. Dzięki za pomoc, naprawię i chyba sama

  10. #70
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no jakiegoś mega wpływu na osiągi to ten wężyk nie będzie miał, bardziej na stabilność afr obrotów biegu jałowego itp, aczkolwiek warto uszczelnić.
    A czy były logi w tym aucie? bo generalnie odnośnie mulenia to ja też mam problem z tym, według mnie moja TT też już muli, lecz problem tkwi bardziej w przyzwyczajeniu do mocy niż w jej ubytku, mam tam pewien problem że sprężarka wstaje 150 obr później niż powinna(niebawem na pewno ogarnę ale dłubię jeszcze przy okazji inne rzeczy) ale sama góra jest taka sama a mi się już wydaje że to auto po prostu zamula;/
    dlatego można wreszcie zrobić logi

  11. #71

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Wężyk będzie gotowy na dziś wieczór. Podjechałam do znajomego, bo okazało się, że opaska jest zaciśnięta dobrze, ale to na czym się zaciska wysuwa się i rusza. Kolega powiedział, że złapie to na specjalnym kleju i będzie trzymać bez żadnej nieszczelności

    Do mocy auta raczej się nie przyzwyczaiłam. Nie chcę wam już opisywać po raz kolejny objawów, bo powiecie że zanudzam.
    Ale ogólnie to jest tak, że raz jest ciśnienie, raz turbo wogóle nie pompuje. A kiedy pompuje to słychać szum i przy odpuszczeniu nogi z gazu powietrze uderza o łopatki turbiny. DV dwukrotnie wymieniany na nowy, więc to nie jego sprawka.
    Na Vagu żadnych błędów. Logi dynamiczne robił mi ostatnio jeden z tych mechaników i nic nie wypatrzył niepokojącego. Obstawił jeszcze to co jest za turbiną. Znaczy się coś z wydechem. Może Down Pipe ma dziurę? Może katalizator? Mnie niepokoi to powietrze spowrotem uderzające w turbinę. Skoro nie dv to co?

    EDYCJA ---------- Post dodany 12:59 31-05-2012 ---------- EDYCJA

    No i wiem jak auto kiedyś jeździło, a jak teraz, więc nie wymyślam sobie
    A jak biorą go mechanicy, to dają mu gaz do dechy, to wtedy coś tam pompuje turbinka i im się wydaje, że autko chodzi idealnie. A ja wiem że to nie jest jej 100%. Z resztą kto jeździ codziennie przez cały czas z nogą do dna. Przecież autko ma się ładnie zbierać nawet przy normalnym operowaniu gazem. Tak przynajmniej miałam do pewnego czasu

  12. #72
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jeżeli jest surge to warto było by sprawdzić sterowanie dv, może tutaj są nieszczelności i podciśnienie nie uchyla membranki, także n249 i n112 mogą mieć w pewnych sytuacjach wpływ na stetowanie dv( z tego co mi wiadomo) więc może podpiąć dv prosto z kolektora i sprawdzić jak wtedy będzie

  13. #73

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Z tym wężykiem od odmy to nieco grubsza sprawa. Na kleju nie złapało i dalej wężyk rusza się i wysuwa razem z tym na czym się zaciska.
    Jedynie co to chyba wyspawanie go w pokrywie zaworów wchodzi w grę żeby to trzymało. Wyspawanie nie wężyka oczywiście, tylko to na czym się zaciska, tak dla ścisłości.
    Ostatnio edytowane przez Wilczyca ; 31-05-2012 o 18:38

  14. #74
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Daj sobie spokój z naprawianiem tego i wymień na nowy silikonowy Puść go od kolektora do tego zaworku zwrotnego . Dalej może być tak jak jest ... Och , i to nie wąż od odmy tylko od systemu EVAP

    Jeśli chodzi o sterowanie DV to N249 może być sprawny ale cała ta plątanina wężyków może być źle podłączona lub nieszczelna i nie będzie dobrze działać .. Sprawdź to lub po prostu wywal ten bajzel i zrób sterowanie DV bezpośrednio z kolektora . Jest opis na forum





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #75
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    Z tym wężykiem od odmy to nieco grubsza sprawa. Na kleju nie złapało i dalej wężyk rusza się i wysuwa razem z tym na czym się zaciska.
    Jedynie co to chyba wyspawanie go w pokrywie zaworów wchodzi w grę żeby to trzymało. Wyspawanie nie wężyka oczywiście, tylko to na czym się zaciska, tak dla ścisłości.
    Możesz spróbować to pospawać u jakiegoś dobrego speca ad aluminium, możesz też pokusić się o uzywkę, zmienisz przy okazji uszczelkę pod tym deklem, bo zapewne się poci, na forum czasem pojawiają się takie pokrywy, kolega Wottka będzie miał taką na sprzedanie, więc napisz do niego.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] TT 225 APX - Brak mocy
    Przez didi w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 20:51
  2. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  3. brak mocy
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 08:45
  4. Brak mocy!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez malzon TT 225 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 21:38
  5. brak mocy
    Przez Daniel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2008, 06:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •