Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 119

Wątek: brak mocy

  1. #31

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Rzeczywiście autko jakby chciało się popisać i podczas robienia logów jechało w miarę dobrze natomiast muszę zwrócić uwagę, że problem jaki mam występuje raczej w zakresie 1500 -3000 obrotów. Przy przyspieszaniu w tym zakresie słychać szum (ustaliłam już że to nie świst turbiny, bo to mi pokazał xscorpiox) i podczas tego szumu, gdy odpuści się gaz, da się usłyszeć takie "szyt", które rozpoznaję jakby za nie był winny zawór dv - uderzenie powietrza o łopatki turbiny. Kiedyś miałam zepsutą dv-kę i dźwięk był podobny jednak dłuższy, gdy odpuszczało się gaz.

    Czuję że coś jest nie tak, bo samochód nie ma takiej lekkości przyspieszania. Rozpędza się dopiero przy dużo wyższych obrotach, jednak jeżeli jechałabym na wysokich obrotach i chciała nagle przyspieszyć, to też ma problem. Zrobiłam z siebie pośmiewisko jak chciałam wyprzedzić skodę pod górkę. Według mnie turbina za późno wstaje, bo ma jakiś problem z utrzymaniem tego ciśnienia przy rozkręcaniu się. Zobaczcie jeszcze raz na logi z 115. Zadane ciśnienie z początku jest dużo większe niż to realne. Nie wiem czy to jest prawidłowe, wiem napewno że nie powinno być tego dźwięku przy nagłym odpuszczeniu gazu.

    EDYCJA ---------- Post dodany 18:42 07-03-2012 ---------- EDYCJA

    Jak sobie teraz poczytałam o sondzie lambda, to może ona ma wpływ na takie zamulanie auta? Pisałam na początku, że przy lekkim przyspieszaniu samochód dławi się w okolicach 2000 obrotów. Czy to ona może być tego przyczyną? I tak już bym szykowała się na jej wymianę, ale pytam z ciekawości.

  2. #32
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Auto ewidentnie pracuje na za bogatej mieszance co widac po zlogowanym kanale 032, jesli chodzi o wstawanie Turbiny po tych logach nie widac aby pozno wstawala bo przy 2400obr/min osiaga zadane co jest dobrym wynikiem

  3. #33
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Sprawdz szczelność na podciśnieniu sterowania DV
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #34

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Głupio zapytam, ale nie wiem: którą sondę musiałabym wymienić? bo ponoć są dwie, jedna przed, druga za katalizatorem.

  5. #35
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta
    Głupio zapytam, ale nie wiem: którą sondę musiałabym wymienić? bo ponoć są dwie, jedna przed, druga za katalizatorem.
    Akurat w Twoim przypadku jest tylko jedna

  6. #36
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Tutaj masz numer czesci jak juz postanowisz wymienic

    Bosch 0 258 006 392 (06A906262AS - VW)

  7. #37

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    A w jakim aucie są dwie sondy lambda? i dlaczego?

  8. #38
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Z tego co się ostatnio dowiedziałem sonda szerokopasmowa, była montowana w tt po 2000r. W naszym przypadku <99 jest jedna. Jeżeli się myle prosze o poprawienie

  9. #39
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dobrze się Piotrek dowiedziałeś
    Wilczyca dwie sondy były montowane w tt na przełomie 2000/01 roku pierwsza szerokopasmowa, dużo lepsza od wąsko pasmowej, tej z przed 2000r, druga monitoruje Kat. i jest to wymóg ekologiczny nie mający nic wspólnego ze sterowaniem silnika, taki zagracacz, czego na szczęście u ciebie brak.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #40

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    sonda już zamówiona, mechanik wie już wszystko Zobaczymy jak będzie chodzić po wymianie.

  11. #41

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Znowu odświeżę wątek. Po wymianie sondy, co już jakiś czas temu zrobiłam, żadnej różnicy w pracy autka nie poczułam. A co gorsze, powiedziałabym że z autkiem jest tragicznie Opiszę dokładnie co nas teraz boli:

    Przy każdym przyspieszaniu słychać szum w zakresie 1,5 - 3 tys. obrotów. Gdy w tym momencie zdejmę nogę z gazu, słychać "surge" ale bardzo krótko i cicho. Przy przyspieszaniu słychać też świst turbiny, ale wogóle nie czuć, żeby działała. Tak jakbym jechała samym 1,8. Czasem jest jeszcze gorzej. Szczególnie na jedynce, gaz do dechy, obroty lecą, auto wyje, a ja ledwo przyspieszam. Autko dostaje drgań, głośno chodzi, a przyspiesza wcale, że nawet maluchy mnie mogą wyprzedzić. Innym razem znów auto w momencie dostaje kopa, ale tylko na chwilę, po zmianie biegu znowu zamula. Innym razem przyspiesza do 2 tys. obrotów i w tym momencie dostaje doła, nie czuć turbo. Jeszcze innym razem przy jednostajnym przyspieszaniu czuć wielokrotne szarpanie. N75 jest sprawny, mimo że wszystko mogłby wskazywać na błędy w elektronicznym sterowaniu. Na ostatnim skanowaniu auta żadnych błędów nie było.

    Męczę mechaników, jeżdżę do nich co chwila i chyba mają mnie dość. Ostatnio razem sprawdziliśmy zawór dv, bo jak dla mnie to był pierwszy krok. Zdjęliśmy go i mechanik dmuchnął w niego. Był sprawny. Ale ja mam wątpliwości czy w ten sposób wyszłaby moja nieszczelność. Niestety nie mam jak sprawdzić układu podciśnieniem. Poza tym dv jest boscha, niedawno zmieniana.

    Obecnie czekam na czujnik przyspieszenia wzdłużnego, a mechanik stwierdził, że dopóki go nie wymienimy, nie będziemy nic grzebać. Wtedy zloguje mi auto i będzie szperać, ale ja się boję, że z każdym dniem niszczę turbinę, a jeżdżę codziennie bardzo dużo. Taka jazda jest też męcząca, bo nie raz w korku przyspieszy mi autko jak szalone, a jak chcę kogoś wyprzedzić to nie mogę się rozpędzić, aż wstyd.

    Mam więc pytania, czy dźwięk "surge" obojętnie jaki jest, zawsze wskazuje na uszkodzony dv, czy może być też spowodowany inną usterką? Jaką w takim razie?

    Dziękują za każdą odpowiedź. Jak nie bedę męczyła mechaników to Was trochę ;p Kocham swoje autko i chcę by mi dobrze służyło, rozumiecie

  12. #42
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    witam
    Może głupia sugestia, bo nie śledzę wątku od początku, ale często takie objawy towarzyszą bardzo prozaicznym sprawom-filtr paliwa i bardziej kable/cewki zapłonowe. Objawia się to właśnie niekontrolowanymi obrotami silnika i chwilowymi zanikami mocy... Powodzenia

    EDYCJA ---------- Post dodany 00:20 19-04-2012 ---------- EDYCJA

    Poza tym nie może być tak, że jak piszesz "obroty lecą", "autko wyje" a nie jedzie...jak obroty silnika rosną to automatycznie musi iść do przodu. Chyba, że nie masz już sprzęgła, tarczy, docisku... Ale to już usterka mechaniczna, żadna elektronika...

    EDYCJA ---------- Post dodany 00:26 19-04-2012 ---------- EDYCJA

    Reasumując to co napisałaś o rosnących obrotach, nieoczekiwanych przyspieszeniach-bankowo opcja sprzęgła. Reszta sytuacji -"surge" itp są pochodnymi zużycia tego podzespołu. NIE może tak być, że obroty rosną a auto nie jedzie. Jest to normalny układ przeniesienia napędu z silnika na ośki/oś i koła. Nie trzeba być mechanikiem aby to stwierdzić. Nie masz auta, które "dawkuje" obroty na poszczególne koła przez komputer, żeby się działy takie rzeczy... To normalna, fajna i piękna TT...

  13. #43
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Wilczyca Zobacz posta

    Przy każdym przyspieszaniu słychać szum w zakresie 1,5 - 3 tys. obrotów. Gdy w tym momencie zdejmę nogę z gazu, słychać "surge" ale bardzo krótko i cicho. Przy przyspieszaniu słychać też świst turbiny, ale wogóle nie czuć, żeby działała. Tak jakbym jechała samym 1,8. Czasem jest jeszcze gorzej. Szczególnie na jedynce, gaz do dechy, obroty lecą, auto wyje, a ja ledwo przyspieszam. Autko dostaje drgań, głośno chodzi, a przyspiesza wcale, że nawet maluchy mnie mogą wyprzedzić. Innym razem znów auto w momencie dostaje kopa, ale tylko na chwilę, po zmianie biegu znowu zamula. Innym razem przyspiesza do 2 tys. obrotów i w tym momencie dostaje doła, nie czuć turbo. Jeszcze innym razem przy jednostajnym przyspieszaniu czuć wielokrotne szarpanie. N75 jest sprawny, mimo że wszystko mogłby wskazywać na błędy w elektronicznym sterowaniu. Na ostatnim skanowaniu auta żadnych błędów nie było.

    Po samym opisie tej sytuacji bez analizowana całego wątku można by stwierdzić że DV zszedł
    Jeśli jest tam od nowości no na 99% trzeba wymienić ..
    Tak czy inaczej wyjmij go i przetestuj wg. wskazówek na forum , wyjęcie go to prosta sprawa pod warunkiem że nie ma tam ORI opasek zaciskowych ( jednorazowe ) . Jeśli takowe są to poproś kogoś o wyjęcie DV ....








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #44
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a także wymiana czujnika przyspieszczenia wzdłużnego lub poprzecznego jest prosta do wykluczenia, jeżeli by on bruździł to kontrolka od esp by się zapalała migając lub ciągle, a tak to wyłączasz esp i wtedy czujniki już nie mają nic do tego także zacznij od poprawnego sprawdzenia dv a mechanika chyba lepiej zmienić

  15. #45
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Hmm zloguje auto, jak czujnik będzie sprawny, ciekawe podejście, logowanie w jego pojęciu to zapewne z czytanie błędów, wiec poszukaj kogoś kto ogarnia vaga i do sprawdzenia kanał 118 031 115 002 020 to by mogło w przybliżeniu naświetlić nam co jest z autem, a tak możemy jedynie podejrzewać że d.v, nieszczelność, lub wdg tego co opisujesz to sprawdził bym na początek w jakiej kondycji jest sprzęgło
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] TT 225 APX - Brak mocy
    Przez didi w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 20:51
  2. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  3. brak mocy
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 08:45
  4. Brak mocy!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez malzon TT 225 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 21:38
  5. brak mocy
    Przez Daniel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2008, 06:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •