Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 119

Wątek: brak mocy

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657

    brak mocy

    Witam, od jakiegoś czasu nie mogę uporać się w mojej tt z brakiem mocy. Opiszę sytuację, jak będę umiała:

    Przy każdym dodawaniu gazu, nawet na biegu jałowym, słyszę jakby szum. Podczas przyspieszania wydaje mi się ciągle, że gdzieś jest nieszczelność, bo jest i szum, i gwizd. Jednak współpracuję z mechanikiem i ten sprawdzał wszystkie wężyki układu dolotowego - żadnej nieszczelności. Autko słabo ciągnie, tak jakby cała siła turbo szła gdzieś w bok. Są jednak momenty, gdzie auto sunie jak szalone i nie widzę żadnej zależności. Częściej jednak tt jest pozbawione mocy. Dodatkowo zdarza się, że przy przyspieszaniu samochód zdławi się na moment w okolicy 2 - 2,5 tys. obrotów, a na postoju obroty lekko falują. Nie ma to znaczenia, czy na zimnym czy na ciepłym silniku. Na postoju odczuwam co jakiś czas większe drgania silnika.

    Został wymieniony przepływomierz, obecnie jeżdżę na nowym zaworze N75, aby sprawdzić czy to nie jego przyczyna, ale nadal objawy są takie same. Przypuszczaliśmy też kiepską benzynę, ale leję 98 na Orlenie, więc mam nadzieję, że to nie to. Martwi mnie ten szum i świst, bo zapewne w tym coś jest nie tak. Na wagu nie wychodzą żadne błędy, bo mechanik sprawdzał. Zastanawiam się, czy to nie wina przepustnicy - czy coś tam się nie zawiesza, bo dlaczego raz jest moc, a raz nie. Pomóżcie

    EDYCJA ---------- Post dodany 12:02 01-02-2012 ---------- EDYCJA

    Acha, dodam jeszcze, że przy wysokich obrotach, po szybkim odpuszczeniu gazu, słychać powietrze, które jakby uderzało na chwilę o łopatki turbiny. Myślałam, że to niedomaga zawór DV, ale wymieniałam go pół roku temu i dodatkowo mechanik sprawdził mi go jeszcze mechanicznie. Jest sprawny.

  2. #2
    Awatar oliv
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Celestynów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrny
    Posty
    26
    Hej, najlepiej by było to auto na początek z logować , takie jest moje skromne zdanie.

  3. #3

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Monachium
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna ślicznotka
    Posty
    8
    wg mnie objawy wskazują na uszkodzoną, ale nie do końca zepsutą cewkę zapłonową

  4. #4
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    To co opisałaś, faktycznie wskazuje na dv, on jest sprawcą surge, nie wiem czy coś jeszcze może być. Może ma humory i raz działa sprawnie, raz nie?

    Tam niektóre odgłosy podczas dodawania gazu są słyszalne w naszych silnikach - zasysanie powietrza, lepiej są słyszalne, jeśli jest filtr stożkowy lub jest zrobiony wak-box (dziurawy dół).

    Nie podoba mi się to dławienie, może występować przez przepływkę (kolega też ją wymieniał, ale druga też była zła i były podobne objawy, trzecia okazała się dobra). Świece wymieniałaś?

    Zanim wymienimy wszystkie części, w diagnozie mogą pomóc nam logi.

    EDYCJA ---------- Post dodany 13:31 01-02-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez jcf Zobacz posta
    wg mnie objawy wskazują na uszkodzoną, ale nie do końca zepsutą cewkę zapłonową
    Cewka raczej działa lub nie, nie słyszałem o przejściowych fazach i pojawiłby się błąd.

    Chociaż faktycznie objawy wydają się podobne.

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja bym proponował sprawdzenie szczelności układu pod ciśnieniem , czyli wytworzenie ciśnienia w układzie za pomocą kompresora i wtedy sprawdzanie szczelności . Nie wiem czy mechanik robił Ci tym sposobem ale w zasadzie jest to jedyny pewny sposób na sprawdzenie szczelności .

    Dodatkowo tak jak już koledzy napisali , logi mogły by pomóc w zdiagnozowaniu problemu .
    Zapoznaj się z tematami w dziale Vag com , Jak robić logi dynamiczne i Interpretacja podstawowych bloków pomiarowych.








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Dzięki chłopcy. Świece wymieniałam, natomiast cewki nie. Wiem jednak, że niesprawna cewka daje taki dziwny dźwięk z silnika (takie cykanie). Według mnie może coś by było słychać podobnego, choć jak się pytałam mechanika, to mówił, że tak powinien silnik chodzić :/ Szkoda że się lepiej nie znam to bym sama oceniła.
    Czy możliwe jest że uszkodzona cewka daje takie objawy i np. to dławienie się silnika?
    Ale bardziej jakoś martwi mnie ten szum i świst przy dodawaniu gazu. Kiedy go słychać, autko nie jedzie jak powinno. Wtedy, gdy hula szybko, wogóle tego nie słychać. Jeżeli to byłaby jakaś nieszczelność to dziwi mnie, że raz jest, raz nie ma. Może ten DV robi takie dziwne spustoszenia.

    Chętnie bym zrobiła te logi dynamiczne. Sama nie mam waga, ani tego nie potrafię wykonać. Może uda mi się to załatwić z mechanikiem, albo jak ktoś chciałby mi pomóc, to chętnie bym zrobiła Ma ktoś może waga z Krakowa i umie wykonać logi. Bo i tak potrzeba do tego dwóch osób. Ja się znam na jeździe, a ktoś mógłby na tym programie. Z góry bardzo dziękuję.

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    O cewce na razie zapomnij, faktycznie daje zupełnie inne objawy i myślę że każdy lekko ogarnięty mechanik by to wyłapał, natomiast spytaj się jak sprawdzał szczelność, większość robi to organoleptycznie, co nie jest dobrym sposobem, więc tak jak napisał Artur jedynie pod ciśnieniem, bo objaw który opisujesz wskazuje na dziurę w dolocie, nieszczelna uszczelka pod kolektorem też może dać takie objawy, tak więc do przestrzelenia cały układ od turbo do silnika, oczywiście skan i logi to konieczność
    Nie wykluczam też uszkodzonej turbiny.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Problem pojawia sie jak jest zimny? Sprobuj po nagrzaniu wylaczyc i wlaczys silnik, moze pomoze

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Nie ma znaczenia czy na zimnym czy na ciepłym. Raczej częściej lepiej jedzie jak jest zimny.
    ak pojadę znowu do mechanika, to zapytam, czy ma możliwość sprawdzenia układu pod ciśnieniem. Wydaje mi się, że sprawdzał tylko organoleptycznie. Już znalazł jedną nieszczelność na jakimś wężyku i ją usunął. Myślałam, że znowu coś takiego, ale sprawdzał ponownie i mówił, że on nic nie czuje

  10. #10
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Jak mechanik sprawdził DV-ke ? Opisz prosze
    Sprawdz szczelność i breather valve czy się domyka o ile istnieje w Twoim silniku.
    Ja obstawiam nieszczelność.

  11. #11
    Awatar B_R_N
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    82
    WOW, żeby moja pani tak ogarniała te wszystkie trudne nazwy ... DV, cewka, szczelność, Vag :respect: i trzymamy kciuki!

  12. #12
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Jakby kazda tak ogarniala, to nie byloby w tym nic uroczego, zaskakujacego itd ... maly OT

  13. #13

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Właśnie ;p Z resztą nie mogę ogarniać wszystkiego, bo w czym byście mi pomagali ;p hehe A swoją drogą wszystkiego uczę się z forum, więc to Wasza zasługa

    Mechanik mówił, że sprawdzał mechanicznie zawór DV, chyba czyli że się domyka, czy nie. Muszę go jakoś przycisnąć, żeby mi tą nieszczelność (o ile to ona, mam nadzieję) wykrył. Niestety ciągle ma mało czasu dla mojego autka.

    Co to jest breather valve i jak już, to gdzie mogę go znaleźć pod maską?

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Coś czuje że twój mechanik tego nie ogarnie, może nawiąż kontakt z kimś z twoich okolic kto jest na forum, niech chociaż logi zrobi, ew. możesz oddać auto do Compsport usterki usuną program zrobią i będzie znowu moc
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Minusem powyzszej operacji jest ubytek z portfela w wysokosci 2000zl

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] TT 225 APX - Brak mocy
    Przez didi w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2015, 20:51
  2. brak mocy -> brak błędu przy diagnostyce...
    Przez Eli25dg w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 10:34
  3. brak mocy
    Przez michu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 08:45
  4. Brak mocy!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Przez malzon TT 225 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 21:38
  5. brak mocy
    Przez Daniel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2008, 06:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •