Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 121 do 132 z 132

Wątek: Kontrolka oleju

  1. #121
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Dziś zmierzyłem ciśnienie zwykłym miernikiem manualnym i wyszło tak.
    przy 1000 obr/min 4bary
    przy 2000 obr/min 5bar
    przy 2500 obr/min 6bar
    Mierzone na zimnym silniku. Wynik może być trochę zaniżony, bo była mała nieszczelność. Po pomiarach zauważyłem małą plamę oleju.

  2. #122

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    A czy przypadkiem jak zapala się kontrolka oleju to czy w tym samym czasie spada temperatura silnika na wskaźniku ?
    Trochę odkopuję wypowiedź sprzed wielu lat, ale przeczytałem cały temat i zainteresował mnie ten fragment.

    W weekend jechałem autostradą jakieś 30km, dość szybko. Dojechałem do bramek, stoję w kolejce i po jakiejś minucie zapala się czerwona kontrolka ciśnienia oleju i zaczyna piszczeć.
    Na moment też zupełnie spadła temperatura silnika na zegarze.
    Zaraz za bramką zjechałem na pobocze, samochód dalej piszczy. Wyłączyłem silnik, podniosłem maskę, stan oleju na bagnecie ok.
    Włączyłem silnik i już zero problemów. Następnego dnia jechałem tą samą trasą i też nic.

    Nie wiem, czy to jakieś zwarcie czujnika, czy może rzeczywiście pompa olejowa się kończy. Co może mi powiedzieć dziwne zachowanie wskaźnika temperatury kilka sekund po zapaleniu się czerwonej oliwiarki?

  3. #123
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_1 Zobacz posta
    Trochę odkopuję wypowiedź sprzed wielu lat, ale przeczytałem cały temat i zainteresował mnie ten fragment.

    W weekend jechałem autostradą jakieś 30km, dość szybko. Dojechałem do bramek, stoję w kolejce i po jakiejś minucie zapala się czerwona kontrolka ciśnienia oleju i zaczyna piszczeć.
    Na moment też zupełnie spadła temperatura silnika na zegarze.
    Zaraz za bramką zjechałem na pobocze, samochód dalej piszczy. Wyłączyłem silnik, podniosłem maskę, stan oleju na bagnecie ok.
    Włączyłem silnik i już zero problemów. Następnego dnia jechałem tą samą trasą i też nic.

    Nie wiem, czy to jakieś zwarcie czujnika, czy może rzeczywiście pompa olejowa się kończy. Co może mi powiedzieć dziwne zachowanie wskaźnika temperatury kilka sekund po zapaleniu się czerwonej oliwiarki?


    Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury oraz objaw, który opisałeś może powiedzieć Ci o "kończeniu" się licznika. To znaczy, że wszystko jest ok, tylko licznik zaczyna wariować. Oczywiście nie można wykluczyć na 100% pompy oleju czy czujnika ciśnienia. Objaw spadającej temperatury silnika w tym przypadku, jest raczej niemożliwy, ponieważ temperatura powinna się podnieść i to znacznie w przypadku braku smarowania, więc sugeruje na początek sprawdzenie licznika. Na forum szeroko wałkowany i opisywany temat "przypadłości" naszych TT. Tu znawca tematu kolega "Annubis" może podpowiedzieć. Na początek poczytaj tu https://www.klubtt.pl/showthread.php...hlight=licznik
    Owocnej lektury. Pozdrawiam.

  4. #124

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    10
    witam, również miałem taki problem z kontrolką oleju na autostradzie, po ostrej jeździe (ok 80km) po zjechaniu na stacje i zatrzymaniu się zaświeciła się "lampka aladyna " na kilka sekund i zgasła, więc chłodziłem turbinę jeszcze chwile, zgasiłem poczekałem chwile sprawdziłem olej i było wszystko ok, od tamtej pory nie pojawiła się kontrolka oleju. Myślę że to może być smok olejowy, zaraz olej będę zmieniać to odrazu miskę się ściągnie i przeczyści

  5. #125
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Ja od jakiegoś czasu miałem podobny problem co inni. W zeszłym roku zaczęła ta kontrolka krzyczeć, ale przyczyną był czujnik. W zeszłym tygodniu zapaliła się znowu kontrolka jak jechałem do Warszawy. Zgasiłem silnik i ,przestraszony, wróciłem do domu. Wiem, trzeba było tak nie robić, ale kontrolka ani razu po tym nie zapaliła się...

    Dzisiaj zabrałem auto do mechanika i powiedział tak: na jałowym trzyma 3 (?) a potem jak się silnik rogrzewa to spada ciśnienie. Jak się spytałem czy to moze być wina pompy to powiedział, że "co ma do tego pompa. Olej płynie ale ciśnienie ucieka" (nie pamiętam czy dokładnie użył słowa ucieka). Coś potem wspomniał, że to umierający silnik i coś o panewkach.

    Wycieków nie mam, asfaltu/smoły też nie. Olej wymieniany był jakies 5kkm temu (poprzedni właściciel, chociaż wiem, trzeba było po zakupie wymienić). Nie wiem co zrobić, wymienię olej, przeczyszczę smok i się zobaczy.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 25-02-2019 o 18:32

  6. #126
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Dokladnie tak zrob, miska w dol, smok do czyszczenia i sprawdzic trzeba cisnienie. Cisnienie bedzie malalo ze wzrostem temp i to normalne.

  7. #127
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Dokladnie tak zrob, miska w dol, smok do czyszczenia i sprawdzic trzeba cisnienie. Cisnienie bedzie malalo ze wzrostem temp i to normalne.
    Dziękuję Acid. Tak też zrobię i dam znać, ale już do innego mechanika pojadę.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Dokladnie tak zrob, miska w dol, smok do czyszczenia i sprawdzic trzeba cisnienie. Cisnienie bedzie malalo ze wzrostem temp i to normalne.
    Acid, a co sądzisz o komentarzu mechanika o pompie? Nie był skłonny ze mną za bardzo rozmawiać i nie tłumaczył za wiele (może sam nie wiedział). Czy to dlatego, że ciśnienie uciekało na jałowym? W ogóle dopiero jak wróciłem do domu dowiedziałem się, że trzeba dodatkowo sprawdzić na 2500 obrotów a on o tym nie wspominał.

    Zastanawiam się nad prewencyjną wymianą pompy skoro i tak musze olej spuścić, żeby do smoka się dobrać, a serce by mnie zabolało, gdyby się okazało, że musiałbym ponownie olej spuścić i zalać nowym po wymianie pompy, więc w sumie czemu by nie od razu.

    Powiedział tylko, że ciśnienie spadło aż do 0,4 (czy może nawet niżej? Nie pamiętam dokładnie) (dodając, że poniżej wartości, która odczytuje czujnik) i jeśli dobrze patrzyłem to powinno być co najmniej 0,6 bara na jałowym. Czy fakt, iż spadło poniżej tej wartości spowodowało wykluczenia pompy i smoka przez mechanika?

    Olej i filtr zamówiony i będę się za to zabierał niedługo.

  8. #128
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A czujnik zalozyles nowy z ASO, zamiennik czy jakas uzywke?? mozliwe ze znowu daje o sobie znac.. no ale nie mozna bagatelizowac. Na Twoim miejscu pojechalbym gdzies i zrobil porzadnie test cisnienia oleju. Konkretnie napisz, na zimnym mam tyle i tyle a na rozgrzanym tyle i tyle. I wtedy wiesz czy masz brak cisnienia czy moze cisnienie jest super - to wtedy na warsztat idzie czujnik.

    Jezeli silnik by tracil cisnienie ze wzgledu na jego uszkodzenie to dzialoby sie to caly czas, a nie od czasu do czasu lub w okreslonych warunkach. Pozatym jakby padla panewka to bys juz nie jezdzil i wiedzialbys doskonale ze cos jest nie tak z motorem.

    Jezeli smok jest zapchany to pompa nie przeciagnie odpowiednio szybko wystarczajacej ilosci oleju z miski, a co za tym idzie gdy oleju jest zbyt malo to i nie zbuduje cisnienia w ukladzie. Smoki w 1.8T maja bardzo waskie ''gardlo'' i baaardzo czesto sie zapychaja sita. Zapychaja sie przez to co ludzie leja w silnik. Jak czesto zmieniaja olej itd. Ktos smiga na polsyntetyku, nawali motor nagarem, potem motor dostanie pelen syntetyk, nagary wyplucze i zostana w sicie. U siebie zdejmuje profilaktycznie miske srednio co 3-4 wymiany oleju (10kkm kazda) i czyszcze smok. Przewaznie nie ma z czego ale ''ziarnko do ziarnka'' jak to mowia..

    Co do wymiany pompy oleju to ciezko dac mi Tobie dobra, jednoznaczna wskazowke.. Jezeli okaze sie ze cisnienie jest zbyt male, a po zdjeciu miski, ze smok w pompie oleju ma sito naprawde czysciutkie (latwo to sprawdzic swiecac porzadna latarka w mocowanie smoka w kierunku sita) to masz sygnal ze pompa moze byc na wykonczeniu i jej wymiana moze byc konieczna.

    Oczywiscie zakladam z gory ze smigasz na oleju dedykowanym ktorego stan w silniku sie zgadza.

    Aha.. jeszcze jedna bardzo wazna sprawa, gdy zobaczysz 'lampe alladyna' na blacie to (jezeli mozesz to zrobic bezpiecznie dla siebie i innych) wcisnij sprzeglo, wylacz motor, wrzuc na luz i zaparkuj auto. Olejarka na blacie = brak smarowania, znaczy ze JUZ jest sucho. I nie ma wtedy ze pojade jeszcze 200m czy do najblizszego parkingu bo skonczy sie to remontem motoru. Jak sie okaze wadliwy czujnik - trudno. Lepiej tak niz pozniej 4 kola w remont samego golego slupka.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 27-02-2019 o 03:36

  9. #129
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    A czujnik zalozyles nowy z ASO, zamiennik czy jakas uzywke?? mozliwe ze znowu daje o sobie znac.. no ale nie mozna bagatelizowac. Na Twoim miejscu pojechalbym gdzies i zrobil porzadnie test cisnienia oleju. Konkretnie napisz, na zimnym mam tyle i tyle a na rozgrzanym tyle i tyle. I wtedy wiesz czy masz brak cisnienia czy moze cisnienie jest super - to wtedy na warsztat idzie czujnik.

    Jezeli silnik by tracil cisnienie ze wzgledu na jego uszkodzenie to dzialoby sie to caly czas, a nie od czasu do czasu lub w okreslonych warunkach. Pozatym jakby padla panewka to bys juz nie jezdzil i wiedzialbys doskonale ze cos jest nie tak z motorem.

    Jezeli smok jest zapchany to pompa nie przeciagnie odpowiednio szybko wystarczajacej ilosci oleju z miski, a co za tym idzie gdy oleju jest zbyt malo to i nie zbuduje cisnienia w ukladzie. Smoki w 1.8T maja bardzo waskie ''gardlo'' i baaardzo czesto sie zapychaja sita. Zapychaja sie przez to co ludzie leja w silnik. Jak czesto zmieniaja olej itd. Ktos smiga na polsyntetyku, nawali motor nagarem, potem motor dostanie pelen syntetyk, nagary wyplucze i zostana w sicie. U siebie zdejmuje profilaktycznie miske srednio co 3-4 wymiany oleju (10kkm kazda) i czyszcze smok. Przewaznie nie ma z czego ale ''ziarnko do ziarnka'' jak to mowia..

    Co do wymiany pompy oleju to ciezko dac mi Tobie dobra, jednoznaczna wskazowke.. Jezeli okaze sie ze cisnienie jest zbyt male, a po zdjeciu miski, ze smok w pompie oleju ma sito naprawde czysciutkie (latwo to sprawdzic swiecac porzadna latarka w mocowanie smoka w kierunku sita) to masz sygnal ze pompa moze byc na wykonczeniu i jej wymiana moze byc konieczna.

    Oczywiscie zakladam z gory ze smigasz na oleju dedykowanym ktorego stan w silniku sie zgadza.

    Aha.. jeszcze jedna bardzo wazna sprawa, gdy zobaczysz 'lampe alladyna' na blacie to (jezeli mozesz to zrobic bezpiecznie dla siebie i innych) wcisnij sprzeglo, wylacz motor, wrzuc na luz i zaparkuj auto. Olejarka na blacie = brak smarowania, znaczy ze JUZ jest sucho. I nie ma wtedy ze pojade jeszcze 200m czy do najblizszego parkingu bo skonczy sie to remontem motoru. Jak sie okaze wadliwy czujnik - trudno. Lepiej tak niz pozniej 4 kola w remont samego golego slupka.
    Jak zwykle Acid dziękuję za rzetelną pomoc.

    Czujnik założyłem od Febi, więc nie OEM, ale chyba dobra półka. Po tym czasie był spokój na trzy miesiące.

    Wiesz co, tymczasowo straciłem zaufanie do mechaników. Kupię własny manometr z alledrogo i sam się tym zajmę. Znalazłem oficjalne pomiary i sam zobaczę co tam się dzieje, za dużo naczytałem się Emmersona i jego "Self-Reliance" i nie lubię być uzależniony od czynników zewnętrznych.

    Tak jak napisałeś, gdyby coś było na prawdę nie tak to cały czas by się kontrolka zapalała i wiedziałbym.

    A co do profilaktycznego czyszczenie smoka to w 100% się zgadzam z Tobą, szczególnie, że to łatwo można zrobić. Samochód jest unieruchomiony w garażu i czekam na manometr, więc w piątek zdejmę miskę i zobaczę co tam się dzieję. Na razie gdybam, ale znając moje szczęście (i prawo Murphiego) to smok jest czysty.

    Jeszcze raz dzięki za pomoc i dam znać jak to wszystko wyjdzie ze smokiem i z ciśnieniem. Być może moje wypociny pomogą komuś z forum w przyszłości.

    P.S. pompa oleju to tylko OEM czy może być Febi? A może np. Topran za 220zł czy to już proszenie się o kłopoty?

  10. #130
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Gdzies jest poruszony temat pomp oleju, co wybrac a czego unikac. Jak dla mnie topran nie robi czesci tylko chwilowe zapchajdziury.

    Zrob jak mowisz a w moedzy czasie przyjrzyj sie bardzo dokladnie wtyczce czujnika, moze przykorodowaly piny w srodku

  11. #131
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Czy wie ktoś jaki rozmiar nasadki trzeba mieć, żeby odkręcić czujnik? Wiem, że głęboki, ale 23? 24? Dostęp też jest tragiczny, ale jak mus to mus.

    P.S. Znalazłem info, że 25mm. Sprawdzę to.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 08-03-2019 o 10:20

  12. #132
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Wrzucam na wypadek gdyby ktoś w przyszłości też się tym męczył.

    CZUJNIK - nasadka głęboka, 24mm. MANOMETR - 11 klucz, ale nie popełnijcie tego samego błędu co ja i użyjcie do tego klucza z grzechotką (więc kosztuje, ale jak pomoga). Jak Boga kocham siedziałem tam z 30 min i przekręcałem raz po raz o jakieś 1/8 obrotu (tam nie ma praktycznie miejsca)... Użyłbym też następnym razem teflon, bo trochę olej ciekł a bałem się, że jak przkręcę mocniej to gwint zerwę (to jest z aluminium).

    Kilka słów o całym przebiegu:

    -nie wymieniajcie olej przed domem, bo od wczoraj walczę z plamami na kostce...

    -jak się wszystkie śruby odkręci to musiałem tam łomem się wspomóc, bo tak silnie stary silikon trzymał miskę. Nie używajcie młotka, bo uszy zaczną dzwonić i nic to nie da. Łomem wystarczy podważyć od strony sprzęgła. Jak robicie to nad kanałem to będzie to jak spacer po parku.
    -Róbcie to wszystko nad kanałem jeśli macie do niego dostęp.

    -Użyłem zwykłego silikonu z Leroy Merlin Permatex do 343C i wszystko miodzio.

    -Co do gwintów to miałem problemy, gdyż myślałem, że dwa zerwałem, ale okazało się, że tam tyle silikonu było, że śruba nie miała zaczepu (że tak powiem) (?) i niektóre nawet nie chciały wejść. Wyczyściłem gwinty używając gwintownika M6, ale jeśli nie jesteście pewni co do ich stanu to warto zamówić z allegro zestaw do gwintowania M7 (kosztuje więcej, bo M7 to nietypowy rozmiar). Jeśli się jakiś gwint zerwie to można od razu wszystko naprawić.

    -Jak wyjmiecie śruby to warto obczyścić je ze starego silikonu (patrz punkt wyżej). Nie bądzcie leniwi, bo potem mogą być problemy.

    -Z zakładaniem miski z silikonem to starajcie się nie naruszyć wartswy silikony. Zauważyłem, że łatwiej jest wcelować miską w stronę sprzęgła i tam najpierw wkręcić te trzy wielkie śruby, żeby całość trzymały. Potem na skos przykręcić pozostałe śruby.

    -Do tych dwóch kretyńsko zaprojektowanych gwintów przy sprzęgle lepiej wspomóc się taśmą i przykleić śrubę do nasadki. Jeśli wpadnie do sprzęgła to wtedy 2h robota zamieni się w istne piekło.

    -Samą pompę bardzo łatwo mozna wymienić. Niektórzy najpierw zdejmują to koło z zębami (dośc duża śruba torx), ale mi się udało bez. Wykręciłem te trzy śruby od pompy, a następnie poruszałem napinaczem i jakoś mi sie udało to całe cudo wyciągnąć. Wkładanie tez było banalnie proste. Jeśli ktomus kiedys spadł łańcuch z roweru to to jest ta sama procedura.

    -UWAŻAJCIE NA PRZEGRODE OLEJOWĄ. Po 20 latach paplania się w gorącym oleju plastik jest kruchy i bardzo łatwo ją można złamać. Nowa kosztuje 100zł i dwa dni czekania...

    -ZAŁOŻCIE JAKIEŚ OKULARY NA OCZY. Olej mi wpadł do oka i piekło przez 2h. Nie ryzykujcie. Niby taka prosta rada, ale wiele osób macha ręką na środki ostrożności.

    Ciśnienie zmierzyłem i po 30minutach pracy, ostrego wciskania pedału i mnóstwo zapisków w zeszycie, na jałowym siedzi 1.2-1.3b. Przy 3000 obrotów jest około 60psi, więc wszystko dobrze. Od trzech dni grzeję samochodem i nie ma wycieków i nie ma problemów z czujnikiem. Odpukać (wszędzie gdzie się da), że tak zostanie.

    Nie wiem co u mnie pomogło. Pompa nie była zapieczona, więc być może wystarczyło wymienić na lepszy olej i lepszy filtr (z filtrona na K&N).

    Dzięki Acid za pomoc.

Podobne wątki

  1. Kontrolka oleju
    Przez Fazy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 14:05
  2. Żółta Kontrolka Poziomu Oleju
    Przez żaba w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 00:25
  3. Żółta kontrolka oleju
    Przez dukan54 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:18
  4. Problem z kontrolka od oleju
    Przez Kasprzyk19 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 21:21
  5. kontrolka ciśnienia oleju
    Przez martinflash w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-06-2007, 08:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •