Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 106 do 120 z 132

Wątek: Kontrolka oleju

  1. #106
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Kontrolka na fisie, na rozgrzanym silniku. Niezależnie od obrotów,a poziom oleju jest dobry. Jakieś 2 tygodnie temu wymieniany olej i filtr (5w30), taki sam jak wcześniej. Zapomniałem dodać kontrolka chyba ciśnienia, taka czerwona oliwiarka.
    Ostatnio edytowane przez marcinb444 ; 07-08-2018 o 20:55

  2. #107
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Auto na lawete i do mechnika na sprawdzenie co jest nie tak. W 1.8t oliwiarka na blacie to brak smarowania, takze kazda sekunda jazdy to gwozdz do trumny dla motoru oraz turbo. Moze byc jakas pierdola a moze poprostu padnieta pompa lub zapchany smok, ale lepiej nie odpalac bez potrzeby silnika.

  3. #108
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    No to kiepsko, bo przejechałem tak z 20 km.

  4. #109
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Slabo. Nic budujacego Ci nie powiem. Mechanik musi ocenic stan silnika. Do uslyszenia.

  5. #110
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Ale jak by nie było smarowania to powinna być wysoka temperatura silnika, w końcu to jest tarcie. Auto dopiero na sobote sprawdze na kanale.

  6. #111
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez marcinb444 Zobacz posta
    Ale jak by nie było smarowania to powinna być wysoka temperatura silnika, w końcu to jest tarcie.
    To prawda, tarcie powoduje wzrost temperatury. Ale tylko trących elementów. Mając sprawny układ chłodzenia można tego absolutnie nie zauważyć, a szkody w silniku i tak się pojawią.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #112
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    To prawda, tarcie powoduje wzrost temperatury. Ale tylko trących elementów. Mając sprawny układ chłodzenia można tego absolutnie nie zauważyć, a szkody w silniku i tak się pojawią.
    Nic dodac nic ujac.

  8. #113
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Na razie zajmę się wymianą czujników, tak jak opisane jest w tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2557886.html . Po przekręceniu kluczyka na zapłon, oliwiarka nie wyskakuje .
    jedno pytanie tylko mam. Czy przy wymianie czujnika jest potrzeba spuszczać olej?

  9. #114
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jezeli mowisz o czujniku w misce olejowej to jak najbardziej. Ja na Twoim miejscu zrzucilbym miske i wyczyscil smok jesli jeszcze tego nie robiles. Malo z tym roboty, a kazde 1.8t cierpialo albo bedzie cierpialo na ta przypadlosc.

  10. #115

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Jezeli mowisz o czujniku w misce olejowej to jak najbardziej. Ja na Twoim miejscu zrzucilbym miske i wyczyscil smok jesli jeszcze tego nie robiles. Malo z tym roboty, a kazde 1.8t cierpialo albo bedzie cierpialo na ta przypadlosc.
    Witam,
    AcidTT mam pytanie do Ciebie, czy robiąc tą operację są wymagane jakieś części ? np uszczelka, czy coś w tym rodzaju ? Oliwiarka jeszcze mi się nie zaświeciła, ale lepiej dmuchać na zimne.
    Pozdrawiam.

  11. #116
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez marcinb444 Zobacz posta
    Na razie zajmę się wymianą czujników, tak jak opisane jest w tym temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2557886.html . Po przekręceniu kluczyka na zapłon, oliwiarka nie wyskakuje .
    jedno pytanie tylko mam. Czy przy wymianie czujnika jest potrzeba spuszczać olej?
    Coś się temu człowiekowi z elektrody pomieszało trochę...
    ECU nie ma żadnej możliwości zweryfikować stan pompy oleju po włączeniu zapłonu więc nie mam pojęcia dlaczego miała by się zapalić kontrolka ciśnienia, ba można by wymontować pompę z silnika i ECU też nie ''zorientuje się'' na włączonym zapłonie że coś jest nie tak z pompą
    To prosty czujnik do którego idzie jeden przewód elektryczny (masę bierze z silnika)..
    Jak najbardziej może to działać w przypadku poziomu oleju i jego czujnika ale to akurat można zweryfikować bagnetem..

    Wracając do Twojego przypadku to szczerze powiedziawszy jestem zaskoczony że będąc tyle czasu na forum (znaczy że świadomy pewnych spraw) zdecydowałeś się jechać 20km z kontrolką niskiego ciśnienia Nawet powrót lawetą chyba byłby tańszy niż ewentualny remont silnika, no chyba że jesteś hazardzistą to wtedy OK
    To też powiedziawszy wydaje mi się jednak że jest szansa aby Ci się poszczęściło bo po 20 km bez smarowania silnik raczej wydawałby już dziwne odgłosy..

    Wymień te czujniki i daj znać jak najszybciej bo sam jestem ciekawy co to wyszło...




    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam,
    AcidTT mam pytanie do Ciebie, czy robiąc tą operację są wymagane jakieś części ? np uszczelka, czy coś w tym rodzaju ? Oliwiarka jeszcze mi się nie zaświeciła, ale lepiej dmuchać na zimne.
    Pozdrawiam.
    Pozwolę sobie odpowiedzieć za kolegę
    Będziesz potrzebował silikon żeby zrobić nową uszczelkę miski olejowej, najlepiej oryginalny ale ludzie z powodzeniem używają i innych..







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #117
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Czujnik zamówiony. Trochę już jestem na forum, ale to nie znaczy że jestem obeznany we wszystkie kontrolki. Myślę że to czujnik, bo nie zauważyłem zmian w kulturze pracy silnika. A co do pompy, to przeczyszczę. Dzięki za rady i nie straszcie mnie już wymianą silnika.

  13. #118
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tutaj nie o to chodzi żeby Cię straszyć Jazda bez smarowania to gwarantowane uszkodzenie silnika. Ta kontrolka po coś jest i nie można polecać aby ją lekceważyć bo to być może czujnik tylko trzeba natychmiast sprawdzać co jest przyczyną. Ty napisałeś już po fakcie przejechania 20 km i silnik się nie rozpadł więc jest duża szansa że to czujnik ale wciąż bym nie polecał odpalania tego silnika bez dogłębnego zdiagnozowania przyczyny.
    Może jest ciśnienie oleju ale poniżej specyfikacji i zniszczenie następuje znacznie wolniej ...






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #119
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Więc tak czujnik odpięty i mokry we wtyczce (raczej nie powinien), chyba olej, ale nie jestem pewny. Na razie nie wykręcony, bo nie mam klucza, chyba 24(na pewno większy niż 22). Miskę odkręciłem i wydaje się być wszystko dobrze. Na zdjęciach można zobaczyć miskę i smoka po demontażu, oraz miskę po czyszczeniu. Smok moim zdaniem jest bardzo czysty. Więc poczekam na kuriera z czujnikiem i dokupie klucz, wtedy dam znać czy to wina czujnika. Po oczytaniu tematu na googlach, czyli jakie to ważne, myślę nad kupnem czegoś takiego https://allegro.pl/wskaznik-cisnieni...uAcHOQ#thumb/1 . Druga sprawa to taka, że przy montażu miski jedna śrubka(od miski oczywiście) mogła mi wpaść do komory sprzęgła przez jedną z dziur widocznych na filmiku. Na śrubce mi nie zależy, ale nie narobi mi tam bigosu? Średnio mi się uśmiecha zdejmować skrzynie biegów. Zdjęcia i filmik tu https://chomikuj.pl/marcinb444/zdj*c4*99cia/TT/Olej https://www.youtube.com/watch?v=ShPG...ature=youtu.be
    Ostatnio edytowane przez marcinb444 ; 13-08-2018 o 18:27

  15. #120
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wskaźnik ciśnienia oleju to zdecydowanie dobry pomysł ale nie ten konkretny z linka. Po pierwsze że badziewie, po drugie nawet nie ma użytecznej skali, na biegu jałowym będziesz miał wskazówkę gdzieś pomiędzy pierwsza a drugą kreską i tak naprawdę trudno zgadnąć jakie to dokładnie ciśnienie
    Minimum to wskaźniki auto gauge

    Śrubę koniecznie wyciągnij jakoś bo może się tak ustawić że będzie kolizja z kołem zamachowym i wtedy najprawdopodobniej skończy się na pęknięciu lub dziurze w obudowie.
    Może kup coś z takich patentów z opcjonalną końcówką magnetyczną i szukaj śruby..
    https://allegro.pl/listing?string=ka...l-aut-1-5-0802







    Pozdrawiam



    Edycja:
    Dyskusja odnośnie wskaźnika ciśnienia została przeniesiona do innego wątku
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...884#post284884
    Ostatnio edytowane przez Arttur ; 20-08-2018 o 05:23 Powód: link


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Kontrolka oleju
    Przez Fazy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 14:05
  2. Żółta Kontrolka Poziomu Oleju
    Przez żaba w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 00:25
  3. Żółta kontrolka oleju
    Przez dukan54 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:18
  4. Problem z kontrolka od oleju
    Przez Kasprzyk19 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 21:21
  5. kontrolka ciśnienia oleju
    Przez martinflash w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-06-2007, 08:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •