Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 132

Wątek: Kontrolka oleju

  1. #91

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Witam.
    Panowie, jedno pytanie, gdzie się znajduje kontrolka (lampka) ciśnienia oleju ? Na desce,gdzie są kontrolki - nie widzę (chodzi o liczniki) Czy to może być na FIS-ie? MKI
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 14-03-2015 o 17:06

  2. #92
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Nie ma kontrolki ciśnienia oleju na desce. Jak ciśnienie spadnie to na fisie zapala się oliwiarka
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #93

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,494
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Nie ma kontrolki ciśnienia oleju na desce. Jak ciśnienie spadnie to na fisie zapala się oliwiarka
    Wielkie dzięki kolego. Dużo mi to wyjaśniło. Wiem, że kontrolować trzeba stan oleju wg bagnetu. A czy poziom oleju, też jest w jakiś sposób kontrolowany i fis pokazuje? Np. max, min.?

  4. #94
    Awatar wiewioraandrzej
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    953
    Nie ,Fis nie pokazuje czegoś takiego jak zapali ci się kontrolka to już blado
    Using Tapatalk

  5. #95
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Wielkie dzięki kolego. Dużo mi to wyjaśniło. Wiem, że kontrolować trzeba stan oleju wg bagnetu. A czy poziom oleju, też jest w jakiś sposób kontrolowany i fis pokazuje? Np. max, min.?
    Na zimnym wyskoczy żółta oliwiarka, ale lepiej kontrolować samemu i nie polegać na czujniku.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #96
    Awatar Trick
    Dołączył
    Mar 2015
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Black
    Posty
    4
    W dniu dzisiejszym oglądałem audi, które oryginalnie miało 180km, ale jest podniesione do ~220. Wymieniona została miska olejowa i właściciel zrobił sporo napraw w ostatnim czasie.
    Wyciek oleju widocznym a tyle silnika - nie do zobaczenia gdzie cieknie z kanału - cały tył zarzygany. Gość wybiera się do warsztatu i ma do mnie dzwonić co mu powiedzą.

    Co mnie bardzo martwiło, to przy zakręcie obojętnie czy się depnęło czy pojechało spokojnie zaczynała piszczeć kontrolka oleju i pojawiała się zapasowa lampa Aladyna a FISie. Właściciel twierdzi, że to przez miskę olejową bez czujnika, ale dziwne było, że działo się to przy każdym prawie skręcie. Co o tym myślicie, czy to może faktycznie być przyczyna braku czujnika, czy to raczej coś grubszego?

  7. #97
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Niech to ogarnie właściciel bo to na pewno nie wina braku czujnika, daj linka do ogłoszenia, bo to 220 koni wygląda mi na "ulepione"

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Poza tym przeczytaj cały ten temat, będziesz bogatszy o pewne informacje na przyszłość.

  8. #98
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Trick Zobacz posta
    W dniu dzisiejszym oglądałem audi, które oryginalnie miało 180km, ale jest podniesione do ~220. Wymieniona została miska olejowa i właściciel zrobił sporo napraw w ostatnim czasie.
    Wyciek oleju widocznym a tyle silnika - nie do zobaczenia gdzie cieknie z kanału - cały tył zarzygany. Gość wybiera się do warsztatu i ma do mnie dzwonić co mu powiedzą.

    Co mnie bardzo martwiło, to przy zakręcie obojętnie czy się depnęło czy pojechało spokojnie zaczynała piszczeć kontrolka oleju i pojawiała się zapasowa lampa Aladyna a FISie. Właściciel twierdzi, że to przez miskę olejową bez czujnika, ale dziwne było, że działo się to przy każdym prawie skręcie. Co o tym myślicie, czy to może faktycznie być przyczyna braku czujnika, czy to raczej coś grubszego?
    To raczej breja w silniku zamiast oleju, rozwalona miska, ciekawy jestem ile auto przejechało bez oleju, nie ryzykował bym bo panewki mogą czekać na wymianę.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #99
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    robiłem jedno a3 które po zakupie waliło kontrolkami ciśnienia oleju. Sprzedawca powiedział " to szwajcar one tak mają i padają pompy oleju"
    Audi a3 było ściągnięte ze szwajcarii ale większej głupoty nie słyszałem i oczywiście konieczna była wymiana silnika bo tam padła nie tylko pompa oleju a cały dół :P

  10. #100
    Awatar grzałka
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    szary
    Posty
    373
    Cytat Zamieszczone przez Trick Zobacz posta
    W dniu dzisiejszym oglądałem audi, które oryginalnie miało 180km, ale jest podniesione do ~220. Wymieniona została miska olejowa i właściciel zrobił sporo napraw w ostatnim czasie.
    Wyciek oleju widocznym a tyle silnika - nie do zobaczenia gdzie cieknie z kanału - cały tył zarzygany. Gość wybiera się do warsztatu i ma do mnie dzwonić co mu powiedzą.

    Co mnie bardzo martwiło, to przy zakręcie obojętnie czy się depnęło czy pojechało spokojnie zaczynała piszczeć kontrolka oleju i pojawiała się zapasowa lampa Aladyna a FISie. Właściciel twierdzi, że to przez miskę olejową bez czujnika, ale dziwne było, że działo się to przy każdym prawie skręcie. Co o tym myślicie, czy to może faktycznie być przyczyna braku czujnika, czy to raczej coś grubszego?
    Możliwe, że właściciel nie dba o prawidłowy poziom oleju a skoro cieknie jak z kaczej d... to pewnie jest go ledwo na dnie miski. Podczas pokonywania zakrętów siła odśrodkowa "wypycha" olej na jedną stronę miski i smok go nie zasysa dlatego spada ciśnienie i zapala się lampka. Tak czy inaczej kondycja silnika pod znakiem zapytania bo nie wiadomo ile km zrobione w ten sposób.

  11. #101

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    Upalny przypadek:
    Stojąc w korku w centrum wawy ok 25min, gdzie temp. zewnętrzna była 35st.C, zapaliła się kontrolka oleju. Auto miało włączoną klimę, temperatura wody urosła do 110st.C
    Okazało się, że nie działa mi wentylator chłodnicy, działa jedynie mały wentylator klimy. Gdy zapaliła się kontrolka, nie było słychać zaworów, czy innych niepokojących dzwięków.
    Od razu wyłączyłem klimę, bo gdy ta chodzi to chłodnica klimy poprzez odparowywanie czynnika robi się mocno gorąca i włączyłem nawiew 26stopniowego powietrza do kabiny, przy termp 35st.C na zewnątrz i w korku czułem się jak w saunie fińskiej... ale temp wody spadła do 100st.C, a w czasie jazdy spadło do 95stopni i kontrolka się już nie zapalała.

    Pomyślałem, że jeśli byłoby za małe ciśnienie w silniku, to podczas jazdy na niskim biegu na wysokich obrotach tj na dwójce ok 3,5-4krpm powinna temp silnika rosnąć, a nie spadać (zakładam, że ciśnienie jest za niskie w silniku), a było przeciwnie tj podczas jazdy temperatura spadała.

    Mam nadzieję, że wina jest po stronie niedziałającego wentylatora głównego i tego że ttka zgrzała się w korku w te afrykańskie upały przez prawie 30minut.
    Jak już ttka ostygła, odpałiłem ją i zrobiłem szybką przejażdżkę, nie stojąc już w korkach i kontrolka się już nie zapaliła..
    wymienię teraz wiatrak i mam nadzieję, że problem zniknie już na zawsze.

    Miał z Was ktoś taki przypadek?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    okazało się że nie kostka nie łączyła na jednym pinie (od wentylatora), a ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku przy pracujących wentylatorach 1,3bar, także jest git

  12. #102

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Kluczbork
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    1987
    Kolor
    skóry
    Posty
    29
    Witam
    Dawno mnie tu nie było ale jak trwoga to do boga.
    Mam taki problem i szukam wskazówek bo choć wątek podobny to nie doszukałem się jasnych odpowiedzi a już niewielu daje znać "jak problem został załatwiony". Nikt się nie przyznaje do uszkodzonych panewek:P.

    Posiadany samochód
    Audi TT, 2000r , 1,8t quattro (225)

    Opis problemu:
    Jadąc z prędkością około 140km/h zaświeciła się czerwona oliwiarka. Zatrzymałem samochód. Sprawdziłem olej, minimum zakresu, dokupiłem lotos na stacji 5W40 dolałem do maxa. Problem nie ustał.Do tego zauważyłem że przy obrotach większych niż 2500 oliwiarka znika. Rano było to już 3000 a zanim odstawiłem auto do mechanika gasła dopiero przy 3500. Odstawiłem auto do mechanika żeby sprawdzić ciśnienie przy okazji kupując czujke i wymienić olej i filtr-zleciłem to wszystko na raz. zależało mi na odebraniu auta zanim skończe prace. Olej wymieniłem bo ostatnio czyli 4000tyś km temu wymieniałem z beczki (pierwszy i ostatni raz). Co się okazało przed wymianą wszystkiego i pierwszych pomiarach:bieg jałowy 0,5bar, 3000 obrotów 1,8bar. Olej wymieniony na castrol 5W40, filtr nowy, (czujnik wymieniłem odrazu) a pomiary na zegarze wskazują: bieg jałowy 0,8bar, 3000 obr 2bar. Auto mimo wszystko pracuje ładnie i do zapalenia się czujki pracowało bez zarzutu.
    Wyczytałem że dobrze by było dostac się do ssaka i sprawdzić czy nie jest zabrudzony. Jeżeli to nie pomoże to pompa tak? Pytanie moje brzmi.
    Co oprócz ssaka i pompy może przyczyną niskiego ciśnienia. Domyślam się że nieszczelność i panewki, coś z wyjątkiem tego?
    Przyznam się odrazu że nie jestem specjalistą w dziedzinie mechaniki pojazdów i staram się raczej logicznie podchodzic do sprawy. Gdyby to były panewki to po przejechaniu kilkuset km tłok by mi już bokiem wyleciał. I co świadczy o zepsutej pompie, jak to sprawdzić pomijajac narazie kupno nowej? Zaznaczam że rok temu wymieniłem uszczelki. Miałem przynajmniej 3 wycieki. Proszę mi jeszcze powiedzieć bo denerwowało mnie wtedy szybkie zużycie oleju. Dolewke czasem musiałem robić po 3tyś bo było już na kresce a po 8tyś regularnie wymieniam olej. Wycieku nigdzie nie ma-mechanik nic nie zdiagnozował. Wam też tak szybko zużywa olej:P?

  13. #103
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sam odpowiedziales na pytania, 1.8t maja bardzo maly ssak ktory pieknie sie zapycha. Zacznij od tego, druga sprawa to padajace pompy, nie sa zbyt drogie ok 200zl. Co do zuzycia oleju to albo uszczelniacze na zaworach, albo pierscienie albo olej wyrzuca turbo do wydechu lub intercoolera. Niech mechanik sprawdza a czyszczenie ssaka przy okazji wymiany pompy to obowiazek.

  14. #104
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Odświeżę temat. Jeśli VAG nie widzi błędu, to nie jest wina czujników? Po czym sprawdzić że pompa jest uszkodzona?

  15. #105
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Najlepiej wpiąć się z czujnikiem i zmierzyć ciśnienie na biegu jałowym i na wyższych obrotach. Vag Ci nie pokarze że czujnik nie mierzy zgodnie ze specyfikacją..
    Jakie masz objawy ? Kontrolka ciśnienia, poziomu ? Czasami czy zawsze ?








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Kontrolka oleju
    Przez Fazy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 14:05
  2. Żółta Kontrolka Poziomu Oleju
    Przez żaba w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 00:25
  3. Żółta kontrolka oleju
    Przez dukan54 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:18
  4. Problem z kontrolka od oleju
    Przez Kasprzyk19 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 21:21
  5. kontrolka ciśnienia oleju
    Przez martinflash w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-06-2007, 08:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •