Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 132

Wątek: Kontrolka oleju

  1. #16
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Marini dzieki za informacje, link cos nie działa, a zdjęcia na stronie Tomsona w dziale tego leona nie znalazłem.
    Z twojego opisu wynika, że część ta powinna być integralna z pompą, ewentualnie w zestawie z nią, a w kartonie nie zauważyłem, mechanior nic nie wspominał, a brzmi, że tędy droga. Bo rozumiem, że by czujnik zdechł, ale oba. Ciśnienie na ciepłym oscyluje nawet okolo 1b, boje się autem jeździć.


    Na tym zdjęciu http://galerie.tomson.com.pl/albums/..._2_38.jpg.html ta zaślepka jest tak jakby na końcu tego krućca z dwoma otworami?

    Myślisz, że to sprężynka niedomaga, bo jakby wyleciało to kaplica i brak ciśnienia?
    Ostatnio edytowane przez szweda ; 13-02-2012 o 10:26

  2. #17
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez szweda Zobacz posta
    Marini dzieki za informacje, link cos nie działa, a zdjęcia na stronie Tomsona w dziale tego leona nie znalazłem.
    Z twojego opisu wynika, że część ta powinna być integralna z pompą, ewentualnie w zestawie z nią, a w kartonie nie zauważyłem, mechanior nic nie wspominał, a brzmi, że tędy droga. Bo rozumiem, że by czujnik zdechł, ale oba. Ciśnienie na ciepłym oscyluje nawet okolo 1b, boje się autem jeździć.


    Na tym zdjęciu Seat_Leon_GT28RS_2_38.jpg ta zaślepka jest tak jakby na końcu tego krućca z dwoma otworami?

    Myślisz, że to sprężynka niedomaga, bo jakby wyleciało to kaplica i brak ciśnienia?
    Tak to jest to miejsce. Mój czujnik umieszczony jest w tym uchwycie gdzie obok jest odpowietrzenie skrzyni korbowej(gruba gumowa rurka idąca do góry) nie mogę dodać zdjęcia żeby to zobrazować. Jeśli masz tak samo zamontowany czujnik a zalałeś prawidłowy olej min 5w40 to podejrzenie może wskazywać na tę sprężynkę. Chociaż byłby to pierwszy taki przypadek na forum. Parę osób miało problem z kontrolką oleju a powedem był sam czujnik ciśnienia bądź niewłaściwy olej lub za niski jego stan.

    pozdrawiam

  3. #18
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Olej liqui moly 5w40
    Tyle że cały regulator ciśnienia o którym mowa, jest nowy, bo to jest integralna część pompy.
    Obstawiłbym awarię czujnika, gdyby nie to, że mam dodatkowy manometr i na fisie wywala bląd zgodnie ze wskazaniem ciśnienia na zegarze. Nie podejrzewam, że obie rzeczy padły w ten sam sposób w tym samym czasie.

    Rozebrałbym jeszcze raz dół by dojść do pompy, ale wymiana sprężyny o ile możliwa wydaje mi się ryzykanckim pomysłem.

  4. #19
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Podejrzenia, zaworki od natrysku oleju na denka tłoków. Miska zdjęta, żeby się do nich dobrać trzeba wyjąć wał, co mi się nie uśmiecha.
    Ktoś to przerabiał, albo wie o czymś o czym ja nie?

  5. #20
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    chłopaki, mam taki problem:
    w sobotę się bardzo spieszyłem. Wjechałem na późnym żółtym na skrzyżowanie i skręcałem w lewo. Dosyć mocno ponieważ koła piszczały. Za chwilę zapaliła mi się kontrolka ciśnienia. Zgasiłem auto, sprawdzam olej i jest stan. Odpaliłem i wszystko ok. Przejchałem 20 km i znowu. Staję,sprawdzam, ok i zapalam. Przejechałem 100km i było ok. Dzisiaj znowu. 3-5 sek i gaśnie. Zamówiłem nowy czujnik, ale za nic nie mogę go zlokalizować na aucie. Mam wersję 225km i nie widzę go na podstawie filtra. Gdzie zajrzeć? co odkręcić? Wątpie, żeby to była pompa, z doświadczenia wiem, że one albo się psują albo nie. Jak namierze czujnik to zmierzę ciśnienie.

  6. #21
    Awatar Endr3j
    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Ostrołęka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    126
    Podłączałeś Vaga pokazywał ci błąd tego czujnika ?
    druga sprawa to taka że właśnie padająca pompa oleju powoduje błąd na fisie w postaci konewki
    pisałeś kiedyś że padł ci motor obrocona panewka,pęknięty pierścień ? jeśli tak to pompa oleju mogła się najeść opiłków metalu
    a tym pompom nie wychodzi taki posiłek na zdrowie.
    czujnik powininen znajdować się na misce olejowej poszukaj dobrze napewno znajdziesz
    .... 1,8 t....

  7. #22
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    nic w motorze się nie stało, padła turbina. Ale przy okazji rozebrałem wszystko, dałem nowe pierścienie,uszczelki,rozrząd, sprawdziłem głowicę. Samemu motorowi nic nie było. Jutro bądź po jutrze wezmę się za to.

  8. #23

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Wiesz co sprawdź jak możesz ssak oleju. Jak jest problem z ciśnieniem oleju to przeważnie wina ssaka w 1.8T. Zapchać się lubi.

  9. #24
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Wiesz co sprawdź jak możesz ssak oleju. Jak jest problem z ciśnieniem oleju to przeważnie wina ssaka w 1.8T. Zapchać się lubi.
    ICE, ale na tyle czasu co mam swój warsztat, jeśli jest problem z ssakiem lub pompą to nie ma czegoś takiego , że kontrolka świeci się co kilkadziesiąt km. Albo świeci się cały czas w jakimś zakresie obrotów albo po odpaleniu. Zacznę od czujnika, kosztuje grosze a przy okazji można zmierzyć ciśnienie. Poza tym miesiąc temu micha była zdejmowana i ssak był czyszczony.

  10. #25

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez HitCar Zobacz posta
    ICE, ale na tyle czasu co mam swój warsztat, jeśli jest problem z ssakiem lub pompą to nie ma czegoś takiego , że kontrolka świeci się co kilkadziesiąt km. Albo świeci się cały czas w jakimś zakresie obrotów albo po odpaleniu. Zacznę od czujnika, kosztuje grosze a przy okazji można zmierzyć ciśnienie. Poza tym miesiąc temu micha była zdejmowana i ssak był czyszczony.
    Luzik ja mechanikiem nie jestem. Nie znam się. Chciałem tylko rozwiać teorię o tym że coś z motora się wysypało.

  11. #26
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    czujnik ciśnienia oleju jest nad chłodniczką oleju(wymiennikiem ciepla) jest tam wpięta w niego taka mała kostka z 2 pinami chyba. Żeby to wymienić trzeba zsunąć ten wymiennik ciepła i jest dobry dostęp. Przynajmniej ja tak mam lecz mój kolektor dolotowy ,przepustnica, węże itp są troszkę inne dlatego być może u Ciebie będzie dobry dostęp od góry i wykręcisz sam czujnik

  12. #27
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Nie mogę za nic zlokalizować. Ani od dołu, ani od góry. Będę szukał.

  13. #28
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wujek google wszystko CI powie . Wpisałem "czujnik ciśnienia oleju 1.8t" i wziąłem grafikę o to efekt czyli 1 z listy fotka:
    http://images24.fotosik.pl/160/85184d7dc5019c5bmed.jpg
    u nas jest deczko inaczej dlatego wrzucam bliższą temu co jest u nas:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    po prawej widać czujnik wkręcany na klucz 22 (dokładnie nie pamiętam ale jakiś taki duuży) i czarną część na co nasunięta jest wtyczka

  14. #29
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    czujnik wymieniłem 200km temu i jak dotąd żadnych komunikatów.

  15. #30
    Awatar Cubanito
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    Trójmiasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    640
    Dzisiaj dosyć mocno się przestraszyłem bo na FISie wyskoczyła mi pomarańczowa konewka z falką i napisem MIN, odpuściłem sobie dalszą jazde i sprawdziłem poziom oleju ale wszystko jest ok, jedyne co to zbliża się powoli termin wymiany oleju. Czy ktoś wie co może być przyczyną? Ciśnienie czy czujnik?

Podobne wątki

  1. Kontrolka oleju
    Przez Fazy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 14:05
  2. Żółta Kontrolka Poziomu Oleju
    Przez żaba w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 00:25
  3. Żółta kontrolka oleju
    Przez dukan54 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:18
  4. Problem z kontrolka od oleju
    Przez Kasprzyk19 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 21:21
  5. kontrolka ciśnienia oleju
    Przez martinflash w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-06-2007, 08:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •