Wklejam to co znalazłem w opisie auta od Pawła str8 w nasze auta

"hmm no we wtorek wszystko już totalnie było rozłożone...
jak się okazuje wszystko rozebrane w porę i po odkręceniu misy ujrzałem dziwny widok;/ pompa oleju ma taki zawór przelewowy gdy ciśnienie oleju jest zbyt wysokie to olej odpycha kulkę który może się wydostac taką dziurą. Kulka jest dopychana sprężynką która się opiera na takiej zaślepce wielkości monety 1gr i jest to wszystko zapunktowane lecz ta zaślepka wystrzeliła i uderzyła w plastikową osłonę wału zatrzymując się na niej i tak sobie wisząc, szkoda że nie cyknąłem fotki ale ta zaślepka była dopychana do plastiku jedynie miękką sprężynką więc ja nie wiem jakim cudem to nie wypadło bo wystarczyło dac pstryczka zaślepka by wypadła sprężynka też razem z kulka co by spowodowało brak smarowania silnika!!!

fotka ze strony tomsona ale widać na niej pompę oleju sprężynkę przez otwór , zaślepkę i plastik o który się oparło to wszystko:
http://galerie.tomson.com.pl/Seat-Le...4x4_GT28RS_035
widać to wszystko po prawej stronie i myślę że teraz Ci co nie rozbierali swojego silnika( a zapewne to znakomita większość ) już teraz wiedzą co miałem na myśli że jakim cudem to nie wypadło:P

dalej to chyba nie będę opisywał co by było jak by to wypadło więc z kolegą stwierdziliśmy po prostu "ale jaja" bo nie wiem ile tak jeździłem ale w silniku jest mgła olejowa zawirowania powietrza więc ja nie wiem jakim cudem to nie wypadło, ale pompa już rozmontowana sprawdzona poskładana na gotowo i oczywiście bardzo mocno zapunktowana aby ta zaślepka nie miała prawa wypaźc;/"

Nie słyszałem żeby ktoś wcześniej miał z tym problem ale jak widać może się zdarzyc.