Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 132

Wątek: Kontrolka oleju

  1. #1
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179

    Kontrolka oleju

    Troszkę się przestraszyłem, ale po kolei.

    Auto stalo okolo tygodnia, to wczoraj pojechałem je troszkę poruszac na mrozach.
    Po okolo 2h jezdzenia, porzadnie nagrzane, traktowane po mesku

    Po zatrzymaniu na swiatlach na fisie kontrolka olej. Zgasilem i popchnalem na przystanek. Bagnet w dlon i ponad polowa dopuszczalnego, wskaznik tez pokazuje poprawnie na jałowych i prawidłowo dla ciepłego w funkcji obrotow. Zaznaczam, że kontrolka zapalila sie na 3-5sekund i zgasla.

    Po 2km sytuacja sie powtorzyla, ponownie bagnet i cisnienie wszystko w normie.

    Ja podejrzewam, ze tylko czujnik czy wtyczka zimnego nie lubi, ale moge czegos nie wiedziec, czy np kontrolka odpowiada za cos jeszcze???


    PS: Miejsce poprzedniej rejestracji to California i cholera jasna wszystko co moze psuje się zimą. Chyba mam siakies summer-edition

  2. #2
    Awatar maciek0880
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Gorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    69
    Ja niecały rok temu miałem podobną sytuację, zapaliła mi się 3 razy przy dojeździe do świateł. Olej w normie a 3 razy na parę sekund na tzw "luzie" się zapaliła. Gdy wieczorem chciałem sprawdzić już temat nie powrócił. I nie powraca do tej pory. Myślę że coś zakłóciło pracę czujnika...

  3. #3
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    Kolego ja miałem tak samo w A6 C5 , stan był i niby wszystko ok. Czujnik wymieniłem, nic nie pomogło. Okazało się , że winna była pompa oleju = zbyt niskie ciśnienie. Wymieniłem i autko śmigało bezawaryjnie.
    olejarki nie można lekceważyć!

    pzdr

  4. #4
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez meta Zobacz posta
    Kolego ja miałem tak samo w A6 C5 , stan był i niby wszystko ok. Czujnik wymieniłem, nic nie pomogło. Okazało się , że winna była pompa oleju = zbyt niskie ciśnienie. Wymieniłem i autko śmigało bezawaryjnie.
    olejarki nie można lekceważyć!

    pzdr
    I chyba meta dobrze strzeliłeś.

    Teraz pojeździłem trochę i co zaobserwowano.
    - W czasie jazdy nawet nie piśnie.
    - Przy hamowaniu na 99% zapiszczy
    - Przy hamowaniu z nogą na gazie by utrzymać wyższe ciśnienie oleju cisza
    - Jak chodzi sobie na wolnych 50% że się odezwie.

    Ciśnienie oleju wg wskaźnika z czujnikiem na filtrze nie mniej niż 1.1-1.2b

    Silnik mam AMU i nie wiem czy nawet ma czujnik poziomu oleju.
    Pytania:
    - Czym mogłem zajechać pompe?

    ile kosztuje pompa:
    - nówka oryginał (czy tam AUDI, VW czy Seat) i jaki ma numer części
    - używka to chyba za duża loteria
    - zamiennik?

    Jakieś są sposoby diagnozowania poza moim auto gauganem i czy wiele robocizna?

    Sorry, za tyle pytań, ale sam tu akurat wiedzy nie mam, a chce to jak najszybciej działać, bo to auto już mnie zaczyna denerwować, a jak jeszcze je przytre to będzie katastrofa.

  5. #5
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    Ja na Twoje pytania nie odpowiem bo w sprawach mechaniki to orłem nie jestem. U mnie było to tak, że po prostu mechanik rzucił pierwszą diagnozę, że to pompa a dlatego, że akurat zdarzyły mu się takie przypadki w podobnych silnikach i przeważnie odpowiedzialna była za to pompa oleju. W mojej pompie było coś nie tak z jakimś tłoczkiem (ale tu głowy nie daje) który się "zapiekł" i nie działał jak powinien. Za pompe o ile pamiętam płaciłem coś ok 200 zł - był to zamiennik ale nie najtańszy (są też chyba poniżej 100 zł).
    Bądź co bądź auto po tym zabiegu chodziło idealnie, zjeździłem nim pół Europy i było ok.
    Acha co do silnika był to silnik 180 konny (rzadziej spotykany w c5) 1.8 T o oznaczeniu AJL.

    niech znawcy się wypowiedzą

    powodzenia

  6. #6
    Awatar maciek0880
    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Gorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Sreberko
    Posty
    69
    Cytat Zamieszczone przez meta Zobacz posta
    .
    olejarki nie można lekceważyć!
    r
    Zgadza się, olejarki nie można lekceważyć.
    Ja w moim przypadku gdy olejarka zaświeciła się trzy razy i to tylko w jeden dzień, prawie rok temu (także tylko na wolnych obrotach) też stawiałem na pompę, Sprawdziliśmy u mechanika i ciśnienie OK. DO tej pory nic się nie dzieje. W starszych autach bynajmniej TT'99 czujnika ciśnienia to po prostu mębranowy stycznik elektryczny który jest wyskalowany tak że przy odpowiednim ciśnieniu zwierają się styki, więc albo to ciśnienie odpowiednie jest ,albo nie- to wtedy mamy komunikat olejarki. Czasem zanieczyszczenia mogą się dostać w wąski otworek czujnika i może to zakłócić czasem jego działanie, bynajmniej tak tłumacze sobie ten jednorazowy incydent w mojej TT.

  7. #7
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    NIestety.
    Problem nie ustąpił po wymianie pompy.
    Ciśnienie dokładnie w takim samym zakresie pracy jak przed wymianą, czyli kasa w błoto.
    Panowie, gdzie ten czujnik, ile kosztuje i czy jakieś problemy z wymianą. Mi się skończyła cierpliwość, ale żona kocha to auto, pomóżcie.

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    eh to podejscie naszych mechanikow..

    zapalila sie kontrolka to od razu pompe wymieniac..

    zaczalbym od wymiany filtra, mialem kiedys taki przypadek na filtrze filtrona, zalozylem od razu manna czy tam knechta i pomoglo, kontrolka juz sie nie zaswiecila..

    ojciec tez mial w 1.8t w a6 takie zjawisko, wywalil filtrona wstawil filtr z wyzszej polki i pomoglo..

    Cisnienie masz prawidlowe?

    Warto sprawdzic same czujniki, podlaczenie tych czujek itp..

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Czujnik ciśnienia oleju jest na tym elemencie ( chłodnica oleju ) do którego mocowany jest filtr oleju a w zasadzie na części do której przykręcona jest ta chłodnica Czujnik jest wkręcony z boku od prawej strony ( stojąc przodem do auta) .










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez haps Zobacz posta
    eh to podejscie naszych mechanikow..

    zapalila sie kontrolka to od razu pompe wymieniac..

    zaczalbym od wymiany filtra, mialem kiedys taki przypadek na filtrze filtrona, zalozylem od razu manna czy tam knechta i pomoglo, kontrolka juz sie nie zaswiecila..

    ojciec tez mial w 1.8t w a6 takie zjawisko, wywalil filtrona wstawil filtr z wyzszej polki i pomoglo..

    Cisnienie masz prawidlowe?

    Warto sprawdzic same czujniki, podlaczenie tych czujek itp..

    Cisnienie masz prawidlowe?
    NIe naszych mechaników, tylko moje. Mam dodatkowy czujnik ciśnienia i temp oleju.
    Filtr oleju ma gora 3,5kkm i problemy od paru dni.

    Arttur dzieki. Człowieku ty albo masz fotograficzną pamięć, albo po urodzeniu ktoś ci ETKE do głowy wgrał.
    PS: na max cieplym oleju bez butowania, siakies 85-95C ciśnienie może spaść nawet do 1.2b. Norma, czy to nie pompa i coś innego powoduje jego spadek. Jak coś innego to co? Uszczelka wydaje się ok, wycieków brak.
    Ostatnio edytowane przez szweda ; 12-02-2012 o 16:39

  11. #11
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Nie wiem czy Ci to pomoże, ale mi kontrolka świeciła się odpaleniu auta, po paru minutach gasła. Problem - słaby aku, po wymianie aku ok.

  12. #12
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Aku nowe, po odpaleniu na zimno trzyma ponad 4b, prawie 5b.

  13. #13
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez szweda Zobacz posta
    Aku nowe, po odpaleniu na zimno trzyma ponad 4b, prawie 5b.
    U mnie ciśnienie oleju po rozgrzaniu na wolnych obrotach wynosi równe 2bary. Po ostrej jeździe 1.8bar, raczej nigdy nie widziałem mniej. Teraz na mrozach na zimnym silniku, wolne obroty zaraz po uruchomieniu 6barów. Jak zaczynam jechać to i czasami widzę 7/8barów. Oczywiście jak silnik zaczyna się rozgrzewać to ciśnienie spada. Czujnik wpięty w uchwyt filtra oleju. Może masz coś ze sprężynką regulującą ciśnienie oleju? Paweł pisał kiedyś o tym, że to rozwiązanie nie jest najlepsze.
    pozdrawiam

  14. #14
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    Czujnik wpięty w uchwyt filtra oleju. Może masz coś ze sprężynką regulującą ciśnienie oleju? Paweł pisał kiedyś o tym, że to rozwiązanie nie jest najlepsze.
    pozdrawiam
    Czujnik wpiety tak jak u ciebie.
    Sprężynka regulująca ciśnienie? Pierwsze słysze? Może ktoś coś rozwinąć, zanim kupię czujnik.

  15. #15
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Wklejam to co znalazłem w opisie auta od Pawła str8 w nasze auta

    "hmm no we wtorek wszystko już totalnie było rozłożone...
    jak się okazuje wszystko rozebrane w porę i po odkręceniu misy ujrzałem dziwny widok;/ pompa oleju ma taki zawór przelewowy gdy ciśnienie oleju jest zbyt wysokie to olej odpycha kulkę który może się wydostac taką dziurą. Kulka jest dopychana sprężynką która się opiera na takiej zaślepce wielkości monety 1gr i jest to wszystko zapunktowane lecz ta zaślepka wystrzeliła i uderzyła w plastikową osłonę wału zatrzymując się na niej i tak sobie wisząc, szkoda że nie cyknąłem fotki ale ta zaślepka była dopychana do plastiku jedynie miękką sprężynką więc ja nie wiem jakim cudem to nie wypadło bo wystarczyło dac pstryczka zaślepka by wypadła sprężynka też razem z kulka co by spowodowało brak smarowania silnika!!!

    fotka ze strony tomsona ale widać na niej pompę oleju sprężynkę przez otwór , zaślepkę i plastik o który się oparło to wszystko:
    http://galerie.tomson.com.pl/Seat-Le...4x4_GT28RS_035
    widać to wszystko po prawej stronie i myślę że teraz Ci co nie rozbierali swojego silnika( a zapewne to znakomita większość ) już teraz wiedzą co miałem na myśli że jakim cudem to nie wypadło:P

    dalej to chyba nie będę opisywał co by było jak by to wypadło więc z kolegą stwierdziliśmy po prostu "ale jaja" bo nie wiem ile tak jeździłem ale w silniku jest mgła olejowa zawirowania powietrza więc ja nie wiem jakim cudem to nie wypadło, ale pompa już rozmontowana sprawdzona poskładana na gotowo i oczywiście bardzo mocno zapunktowana aby ta zaślepka nie miała prawa wypaźc;/"

    Nie słyszałem żeby ktoś wcześniej miał z tym problem ale jak widać może się zdarzyc.

Podobne wątki

  1. Kontrolka oleju
    Przez Fazy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 14:05
  2. Żółta Kontrolka Poziomu Oleju
    Przez żaba w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 00:25
  3. Żółta kontrolka oleju
    Przez dukan54 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:18
  4. Problem z kontrolka od oleju
    Przez Kasprzyk19 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 21:21
  5. kontrolka ciśnienia oleju
    Przez martinflash w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-06-2007, 08:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •