Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
Dokladnie tak zrob, miska w dol, smok do czyszczenia i sprawdzic trzeba cisnienie. Cisnienie bedzie malalo ze wzrostem temp i to normalne.
Dziękuję Acid. Tak też zrobię i dam znać, ale już do innego mechanika pojadę.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
Dokladnie tak zrob, miska w dol, smok do czyszczenia i sprawdzic trzeba cisnienie. Cisnienie bedzie malalo ze wzrostem temp i to normalne.
Acid, a co sądzisz o komentarzu mechanika o pompie? Nie był skłonny ze mną za bardzo rozmawiać i nie tłumaczył za wiele (może sam nie wiedział). Czy to dlatego, że ciśnienie uciekało na jałowym? W ogóle dopiero jak wróciłem do domu dowiedziałem się, że trzeba dodatkowo sprawdzić na 2500 obrotów a on o tym nie wspominał.

Zastanawiam się nad prewencyjną wymianą pompy skoro i tak musze olej spuścić, żeby do smoka się dobrać, a serce by mnie zabolało, gdyby się okazało, że musiałbym ponownie olej spuścić i zalać nowym po wymianie pompy, więc w sumie czemu by nie od razu.

Powiedział tylko, że ciśnienie spadło aż do 0,4 (czy może nawet niżej? Nie pamiętam dokładnie) (dodając, że poniżej wartości, która odczytuje czujnik) i jeśli dobrze patrzyłem to powinno być co najmniej 0,6 bara na jałowym. Czy fakt, iż spadło poniżej tej wartości spowodowało wykluczenia pompy i smoka przez mechanika?

Olej i filtr zamówiony i będę się za to zabierał niedługo.