Pokaż wyniki od 1 do 15 z 132

Wątek: Kontrolka oleju

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    A czy przypadkiem jak zapala się kontrolka oleju to czy w tym samym czasie spada temperatura silnika na wskaźniku ?
    Trochę odkopuję wypowiedź sprzed wielu lat, ale przeczytałem cały temat i zainteresował mnie ten fragment.

    W weekend jechałem autostradą jakieś 30km, dość szybko. Dojechałem do bramek, stoję w kolejce i po jakiejś minucie zapala się czerwona kontrolka ciśnienia oleju i zaczyna piszczeć.
    Na moment też zupełnie spadła temperatura silnika na zegarze.
    Zaraz za bramką zjechałem na pobocze, samochód dalej piszczy. Wyłączyłem silnik, podniosłem maskę, stan oleju na bagnecie ok.
    Włączyłem silnik i już zero problemów. Następnego dnia jechałem tą samą trasą i też nic.

    Nie wiem, czy to jakieś zwarcie czujnika, czy może rzeczywiście pompa olejowa się kończy. Co może mi powiedzieć dziwne zachowanie wskaźnika temperatury kilka sekund po zapaleniu się czerwonej oliwiarki?

  2. #2
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_1 Zobacz posta
    Trochę odkopuję wypowiedź sprzed wielu lat, ale przeczytałem cały temat i zainteresował mnie ten fragment.

    W weekend jechałem autostradą jakieś 30km, dość szybko. Dojechałem do bramek, stoję w kolejce i po jakiejś minucie zapala się czerwona kontrolka ciśnienia oleju i zaczyna piszczeć.
    Na moment też zupełnie spadła temperatura silnika na zegarze.
    Zaraz za bramką zjechałem na pobocze, samochód dalej piszczy. Wyłączyłem silnik, podniosłem maskę, stan oleju na bagnecie ok.
    Włączyłem silnik i już zero problemów. Następnego dnia jechałem tą samą trasą i też nic.

    Nie wiem, czy to jakieś zwarcie czujnika, czy może rzeczywiście pompa olejowa się kończy. Co może mi powiedzieć dziwne zachowanie wskaźnika temperatury kilka sekund po zapaleniu się czerwonej oliwiarki?


    Dziwne zachowanie wskaźnika temperatury oraz objaw, który opisałeś może powiedzieć Ci o "kończeniu" się licznika. To znaczy, że wszystko jest ok, tylko licznik zaczyna wariować. Oczywiście nie można wykluczyć na 100% pompy oleju czy czujnika ciśnienia. Objaw spadającej temperatury silnika w tym przypadku, jest raczej niemożliwy, ponieważ temperatura powinna się podnieść i to znacznie w przypadku braku smarowania, więc sugeruje na początek sprawdzenie licznika. Na forum szeroko wałkowany i opisywany temat "przypadłości" naszych TT. Tu znawca tematu kolega "Annubis" może podpowiedzieć. Na początek poczytaj tu https://www.klubtt.pl/showthread.php...hlight=licznik
    Owocnej lektury. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Kontrolka oleju
    Przez Fazy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 14:05
  2. Żółta Kontrolka Poziomu Oleju
    Przez żaba w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 00:25
  3. Żółta kontrolka oleju
    Przez dukan54 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 17:18
  4. Problem z kontrolka od oleju
    Przez Kasprzyk19 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-11-2010, 21:21
  5. kontrolka ciśnienia oleju
    Przez martinflash w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-06-2007, 08:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •