Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wolne nagrzewanie sie silnika.

  1. #1
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444

    Wolne nagrzewanie sie silnika.

    Witam,

    Jezdzac TT zauwazylem, ze silnik wyjatkowo wolno sie nagrzewa w porownaniu do innych samochodow, ktorymi jezdzilem.
    Dlatego chcialem Was zapytac czy tez tak macie i czy jest to juz taka wlasciwosc tego modelu, czy u mnie jest cos nie tak?
    W cieple dni nagrzewal sie po jakichs 5 km spokojnej jazdy, ale gdy postal pare godzin na -10*C, to po spokojnym przejechaniu 15 km i pracy silnika na postoju przez ok. 5 min wskazowka temperatury cieczy chlodzacej wskazywala troche ponizej 90*C, a olej mial 74*C.
    Oczywiscie zawsze w koncu ciecz chlodzaca osiaga 90*C, a olej pracuje w temp. 87-102 *C w zaleznosci od stylu jazdy, choc dlugo to zajmuje.
    Szczegolnie jest to uciazliwe, poniewaz przed ostra jazda powinno sie przeciez rozgrzac silnik do temperatury roboczej.


    Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

  2. #2
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Dość spora chłodnica nie sprzyja szybkiemu nagrzaniu w temp. -10C. Jeśli po 15km osiągasz prawie 90 to raczej wszystko OK. Dawniej do aut sport. modne było stosowanie na zimę skórzanych pokrowców na przód które częściowo przysłaniały wloty.

    Załącznik 1865
    Ostatnio edytowane przez WW ; 30-01-2012 o 00:24

  3. #3
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W TT nagrzewa się dość szybko ale jeżdżąc A3 z silnikiem 2.0T też zauważyłem że znacznie wolniej się nagrzewa .
    Auto całkowicie sprawne więc to pewnie taki urok tych silników







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #4
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Cytat Zamieszczone przez WW Zobacz posta
    Dość spora chłodnica nie sprzyja szybkiemu nagrzaniu w temp. -10C.
    Też się nad tym zastanawiałem, ale:

    1) w silniku wolnossącym 3.0 V6 (Audi) też chyba powinna być dość duża chłodnica, a radził sobie o niebo lepiej [choć nie mierzyłem jej w żaden sposób, jedynie tak mi się wydawało, bo silnik jest duży i raczej też potrzebuje dobrego chłodzenia].

    2) czy termostat nie powinien przy nagrzewaniu "zamykać" płyn chłodzący w tzw. małym obiegu, żeby nie przechodził przez chłodnicę, a dopiero po odpowiednim nagrzaniu otwierać pełen obieg i pozwalać na chłodzenie płynu przez chłodnicę?

    Zaznaczam, że zupełnie się na tym nie znam i są to tylko moje przypuszczenia i informacje, które gdzieś tam kiedyś usłyszałem i mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem.



    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    W TT nagrzewa się dość szybko ale jeżdżąc A3 z silnikiem 2.0T też zauważyłem że znacznie wolniej się nagrzewa .
    Auto całkowicie sprawne więc to pewnie taki urok tych silników
    Czyli nie tylko u mnie tak jest... No cóż, w takim razie pewnie rzeczywiście taki ich urok i nie ma co się doszukiwać dziury w całym .




    Mam jeszcze jedno pytanie z tym związane:
    czy poprawnie dogrzewając silnik zmiany biegów przy 2-3 tyś. obr./min są właściwe, czy powinno się go traktować jakoś inaczej?




    Pozdrawiam.

  5. #5
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    jest jeszcze możliwość taka jak u mnie,masz walnięty termostat.Wyjedz na trasę i zobacz czy Ci nie spada szybko temp. kanał 49 na klimatroniku.Kosz 130zł w ASO i wszyscy polecają właśnie ori.
    hmm nie zauważyłem że Ty masz już MK2 , w MK1 była taka przypadłość

  6. #6
    Awatar Wysoczan
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    DSW
    Pojemność
    2.0T
    KM
    450
    Rocznik
    2010
    Kolor
    quattro
    Posty
    444
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    jest jeszcze możliwość taka jak u mnie,masz walnięty termostat.Wyjedz na trasę i zobacz czy Ci nie spada szybko temp. kanał 49 na klimatroniku.Kosz 130zł w ASO i wszyscy polecają właśnie ori.
    hmm nie zauważyłem że Ty masz już MK2 , w MK1 była taka przypadłość
    Temperatura na trasie i na postoju się nie zmienia - jak już osiągnie 90*C, to trzyma ją idealnie.
    Samochód jest jeszcze na gwarancji, więc jakby coś było zepsute to powinni wymienić za darmo . Dlatego chciałem ustalić czy jest to coś z czym powinienem pojechać do serwisu, czy normalna sprawa w tych silnikach.



    Pozdrawiam.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    107
    jestem po wymianie termostatu i musze powiedzieć, że u mnie temperaturę łapie bardzo szybko. Po odpaleniu auta w mrozy, które teraz mamy, przejade ok 5km przez miasto i mam juz temperature na 90stopni. Jestem pewny co do przejechanego dystansu, bo do pracy mam ok 8km.

  8. #8
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    tyle postow w takim temacie Moj tez wolno sie nagrzewa, ale gdy juz osiagnie "pion" to co by sie nie dzialo, to wskazowka jest jak przyklejona Nie porownujmy 1.8T do 2.0TFSI bo to zupelnie co innego. Moj stary 1.8T tez szybciej sie nagrzewal. Mysle, ze szukasz dziury w calym Pamietam, ze jak mi sie konczyla gwarancja, to tez na sile szukalem problemow

  9. #9

    Dołączył
    May 2007
    Płeć
    Skąd
    Otwock/Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    270
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Granatowy
    Posty
    612
    Tak czysto teoretycznie - jeśli silnik jest nowszy to jego sprawność może być większa, a więc mniej energii przekształca na bezużyteczne ciepło - i może mniej spalić

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Cezary Zobacz posta
    Tak czysto teoretycznie - jeśli silnik jest nowszy to jego sprawność może być większa, a więc mniej energii przekształca na bezużyteczne ciepło - i może mniej spalić
    Racja......
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Pompa SAI zakłóca wolne obroty ?
    Przez bartoszek00 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2013, 12:20
  2. TT na zakończeniu wakacji Siedlce 2013 "Wolne i Niskie"
    Przez Viri w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-09-2013, 15:51
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 12:34
  4. Nagrzewanie wskaźników Auto Gauge przez słońce.
    Przez KubaTT w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 14:32
  5. Kod silnika 8N
    Przez jasiel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-02-2011, 10:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •