Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Serwis auta zaraz po kupnie...

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138

    Serwis auta zaraz po kupnie...

    Panie i Panowie

    Jak już pisałem w dziale powitania, udalo mi sie kupic wymarzona sztuke i czas przejsc do konkretnych działań

    Otóż pierwsze co zamierzam zrobic, to wymiana wszystkich płynów, filtrów i tutaj pojawia się problem..

    Kupiłem już sobie oliwę do silnika - liqui moly 10w60 full syntetyk, kupiony również olej z filtrem do haldexa(tu akurat w ASO), a także wszystkie filtry mann-a

    Problem się pojawia z olejem do skrzyni i w tylnim dyfrze, otóż panowie w ASO zarzekają się, ze tam się nie wymienia oleju, ponieważ jestem osobą techniczną tłumaczenie, że tak zaleca serwis nie jest argumentem wystarczającym.. Po 12latach, olej w reduktorze jest po prostu zanieczyszczony opiłkami metalu (tarcie zębów na kołach itp..) osobiscie jestem za wymianą tych oliw.. żeby nie było problemów z eksploatacją kupię sobie te oliwy w ASO, tylko chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat, ponieważ zdania są podzielone.

    W obecnej a3 wymieniałem oliwe i wyszlo to autu z pewnoscia na zdrowie, tutaj również chcę to zrobic, aczkolwiek nie daje mi spokoju podejscie ASO do tego zagadnienia...

    Bardzo Was proszę o poradę, ponieważ dopóki nie wymienię wszystkiego auto stoi w garażu nie jeżdżone..

    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    A co kolega ma za auto bo z profilu niewiele wynika??
    Jesli chodzi o olej do skrzyni i dyfra poszukaj na forum jest temat o tym. Osobiscie mam zalany olej RedLine MT90 i taki tez polecam jak i kilku kolegow na forum.
    A jesli chodzi o sama wymiane stanowisko serwisow ASO jest nieraz niezrozumiale, jedni nie wymieniaja a jedni twierdza, ze trzeba. W manualu jednak nie ma cie czego obawiac, inaczej sprawa wyglada w automatach bo tam jest specjalna procedura wymiany oleju

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    Faktycznie, profil niewiele mówi, niebawem uzupełnie, auto to:

    Oczywiscie TT 8N 225 quattro 2000r w manualu.

    Redline, szczerze mówiąc nie slyszalem o tej marce, dostępna w ASO czy w jakies hurtowni kupowałes?

    Z tego co wiem, to jesli chodzi o lepkość to powinien tam być 75w90 syntetyk, no i jeszcze wazne zeby normy VAG-a spelnial..

    Jaki jeszcze olej polecacie?

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli chodzi o oficjalne stanowisko Audi to faktycznie w oficjalnej instrukcji serwisowej nie ma wzmianki o wymianie oleju w tylnym dyferencjale jak i w skrzyni biegów . Oficjalne instrukcje kończą się na przebiegu 190tyś .

    Nie mniej jednak z technicznego punktu widzenia nie ma żadnych przeciwwskazań aby olej wymienić zwłaszcza przy dużym przebiegu czy wieku auta .


    O olejach do skrzyni i dyferencjału jest obszerny temat ( jak nie kilka ) więc zapraszam do lektury forum





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    Ok, dziekuję za informację.

    W takim razie zaczynam czytac co wlac do skrzyni i dyfra.

    Co do przebiegu, to hehe zostalo mi jeszcze 2kkm do końca zywota wg instrukcji

    Pozdrawiam

  6. #6

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    Panowie, czy olej redline 75w90 jest dostepny w sklepach w PL? czy mozna go zamówic tylko na stronie internetowej?

    Nie bardzo moge znalesc roznice miedzy 75w90 a MT-90, moglibyscie wyjasnic? Bo wydaje mi się, ze ten MT-90 powinien mieć właśnie lepkość 75W90

Podobne wątki

  1. Pomoc w kupnie auta :)
    Przez maehix w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-06-2016, 16:16
  2. serwis Kraków do sprawdzenia auta
    Przez red5555 w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 09:36
  3. Pomoc przy kupnie
    Przez kisseM w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 19:10
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 12:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •