Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Wątek: odnowienie obudowy kluczyka / pilota - carbon style

  1. #16
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Cytat Zamieszczone przez BombeiusZ Zobacz posta
    Wszystko u kolegi M and V jest super tylko chyba przód jest jednoczęściowy a jeśli zajdzie potrzeba wymiany baterii to trzeba znowu oklejać ale folii pewnie nam zostanie na oklejenie kilku kluczyków.
    Z przodu zawsze można naciąć folię tak samo jak z tyłu i będzie git.

  2. #17
    Awatar BombeiusZ
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    258
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    117
    Cytat Zamieszczone przez d_matys Zobacz posta
    Z przodu zawsze można naciąć folię tak samo jak z tyłu i będzie git.
    No widzisz nawet nie pomyślałem

    To może ktoś zrobi to jeszcze raz, później odrysuje szablon, powycina kilka z dużego arkuszu, zamówi gumowe przyciski i grupowy zakup gotowy myślę że będzie wielu chętnych gdyż przez te wszystkie lata kluczyk na pewno każdemu się porysował...
    TT Quattro - Stage 1

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    nom ja tez bym zrobił u siebie ten patent...lecz te ori gumki bardziej mi się podobają :P mówicie ze w aso to kosztuje grosze?

  4. #19
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    ja do swojego 8N kiedys kupowalem i powiem szczerze, ze jakosc byla marna. Ta farba nie byla biala, tylko lekko zolta, o wiele mniej wyrazna i szybko sie wytarla. W o wiele lepszym stanie byl moj zapasowy kluczyk. Pisze to dlatego, ze chyba nie warto kupowac w ASO, bo jakosc jak w najtanszym chinczyku.

  5. #20
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    http://www.ebay.de/itm/Audi-3-Tasten...#ht_2735wt_929
    zamuwilem rano 2 komplety cena niewielka - co do jakosci zobaczymy :P co by nie bylo to moje juz za pikne nie sa a rezerwowy to juz wogole.
    I TT

  6. #21
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    A wiec przesylka doszla bardzo szybko mialo byc 2-3 dni robocze ((nie minelo 24h i juz dostarczono))
    Po rozpakowaniu zaczalem sie dokladnie im przygladac wymiary , material , jakosc wykonania itd. i niby wszystko sie zgadzalo
    wiec przystapilem do zamiany :P

    ....Przed





    ....i po ((ok 20min. później ))





    podsumowujac
    + - za raczej niewielkie pieniadze zmieniamy wyglad zniszczonego klucza
    - - beznadziejnie trodny montaz ((niby wszystko idealnie wielkosciowo -ale za nic nie chcialo sie zpasowac ))

    tak czy inaczej jestem osobiscie zadowolony klucze prezetuja sie a i budzetu nie nadszarpnelo

    EDIT

    po okolo 2mc. nadal wszystko ok nie starly sie ani nie poniszczyly za szybko jak sie balem iz mozliwe ze bedzie tak wiec zadowolony jestem
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 25-03-2012 o 12:04
    I TT

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    No ja chyba z nudów też wziąłem się za obklejanie kluczyka, mój był wyjątkowo zmęczony (nawet zaczep się ułamał i jest przyłapany na sylicon,ale tak że w razie czego uda się rozłączyć). Kupiłem spory kawałek taśmy takiej jak M and V bo chcę zatuszować trochę zniszczonych elementów w moim aucie.
    Próby były 2 . Pierwsza to taka że że obklejam kluczyk z 4 kawałków. Robiłem tak że odrywałem kawałek naklejałem i potem przycinałem i podgrzewałem suszarką aby rogi wyszły bez fałdek. Jakoś się to udawało ale efekt finalny mimo wszystko mnie średnio zadowalał bo pozostały minimalne załamania folii na rogach co w dotyku było mało przyjemne w dotyku a wizualnie z bardzo bliska też nie wyglądało najlepiej;/ Nie byłem zadowolony więc rozebrałem go w drobny mak , zmatowiłem papierkiem i planowałem pomalować na czarno. Ale wpadłem na pomysł że obkleję trochę inaczej, a jak za drugim razem nie będzie tak jak bym chciał to jednak go pomaluję.
    Kluczyk poskładałem lecz bez włożonego przycisku i znaczka audi. Wyciąłem większy kawałek folli ( tak żeby było przynajmniej po 2cm więcej z każdej strony) podgrzałem go opalarką do plastiku. Oderwałem białą część i przykleiłem na kluczyk, jednocześnie ciągnąc za te wystające końce aby folia się naciągnęła bez żadnych fałdek na rogach i wypukłościach kluczyka. Po tym jeszcze delikatnie podgrzewałem te końcówki i ciągnąłem jadąc palcami aby nie było żadnej fałdki w miejscu gdzie folia zostanie po odcięciu. Po tym dokładnie odciąłem naddatek na zewnątrz, w środku znaczka audi i klawiaturki ,znaczek audi przykleiłem a klawiaturkę wepchnąłem i oto efekt:

    Obklejając takim sposobem jak 2 raz udało mi się tak to zrobić że na rogach kluczyka niema żadnej fałdki gdyż folia zrobiła się wypukła dopasowując się do kształtu kluczyka. Oby tylko nie odłaziła po jakimś czasie.
    Problem że gdybym miał wymieniać baterię mnie nie stresuję gdyż w miarę nie dawno była wymieniana, u mnie wytrzymała prawie 3 lata a kto wie ile czasu temu była zmieniana więc raz na parę lat obkleić kluczyk to nie wielki problem, a poza tym robiąc to tylko z 2 kawałków folii bardziej mi się podoba niż z 4 gdyż kluczyk jest cały jednolity bez krzywych "szparek" które po 12 latach nie wyglądają już ładnie;/
    Jak by ktoś był chętny na zakup zbiorowy takiej klawiaturki do kluczyka to jestem chętny na 1 szt gdyż kluczyk teraz wygląda jak nowy a ona już nie.
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 13-07-2012 o 19:26

Podobne wątki

  1. Zmiana obudowy kluczyka
    Przez motoluka w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 07:57
  2. MK2 [8J] Demontaż / odnowienie podstopnica (y)
    Przez squirrelkuss w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 20:22
  3. cult-style SAISONAUFTAKT 2012 Rothenburg
    Przez Messik w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-03-2012, 21:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •