Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 33

Wątek: Lakierowanie TT

  1. #1
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181

    Lakierowanie TT

    Zastanawiam sie ostatnio czy nie lakierowac calej TT zeby samochod odzyskal dawny blask, poza tym troche obrysowalem tylni zderzak. Jest rowniez widocznych pare rys (najprawdopodobniej od nieumiejetnego zmywania ptasich odchodow ;/- pyrznajmniej tak to wyglada) no i oczywiscie zderzak przedni tez by sie przydalo. Pytalem juz u paru lakiernikow i wszyscy proponuja to w cenie ok. 2000zł.

    Rozmawialem rowniez ze znajomym (ktory na codzien sie tym zajmuje) o polerke:
    1.Samą pastą (ok. 200zl) - napewno by odswiezylo ale po paru myciach trzeba odnawiac i znajomy raczej odradza "bo to wyrzcanie pieniedzy"
    2.Z polerka papierem sciernym (nie wiem ile dokladnie kosztuje) ale jest strach ze gdzies lakier jest cienszy i moze sie przetrzec wiec troche strach ;/

    Czy jesli bede lakierowac caly to nie wplynie to negatywnie na postrzeganie samochodu przy ewentualnej sprzedazy w przyszlosci (raczej dalszej niz blizszej) ???
    Bo ktos pomysli: ocho, pewnie po wypadku to i caly pomalowany

    Co radzicie?

  2. #2
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Ja ogólnie odradzałbym Ci malowanie, zwłaszcza jeżeli masz lakier w oryginale. Ciężko znaleźć fachowca który dobrze polakieruje srebrne auto, zwłaszcza że właśnie srebrny kolor jest przekleństwem każdego lakiernika (zapytaj każdego lakiernika o najgorszy kolor do lakierowania ). Ja miałem lakierowany bok i lakiernik zarzekał się że wszystko będzie dobrze, lepiej niż w fabryce, okazało się że później w słońcu widać było tzw. "kocie łapki"- tj. białe plamy na srebrnym lakierze, ale widoczne tylko w pewnych warunkach. Później nie wiadomo co z tym robić, bo lakiernik zazwyczaj puka się w głowę twierdząc że jesteś przewrażliwiony i 10 innych osób przyzna mu niestety rację:P Co do postrzegania samochodu to nawet jak się zdecydujesz- konieczna jest odpowiednia dokumentacja lakierowania, właśnie po to żeby ktoś nie zarzucił Ci później tego że auto jest po ostrym dzwonie. Poszukałbym na Twoim miejscu jakiejś dobrej firmy które odświeży Ci lakier bez ponownego lakierowania, a efekt zabezpieczy, dzięki czemu nie zniknie po paru myciach. Chociażby tutaj masz przykład:

    http://www.renowacjalakieru.pl/

    Także ja osobiście odradzam lakierowanie całego auta, jest to w tym wypadku niepotrzebne i nieuzasadnione, zwłaszcza że jest kilka możliwości uzyskania podobnego, o ile nie lepszego efektu

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez jasiel ; 19-01-2012 o 16:43

  3. #3
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Dobre pomalowanie całego auta to spory koszt demontaż, montaż, lakierowanie + materiały to bliżej 4000zł, jeśli jeszcze masz oryginalny lakier to wydaje mi się ze lepiej spróbuj wypolerować, ewentualnie pomaluj same zderzaki.

    ---------- Post dodany o 16:57 ---------- Poprzedni post z 16:42 ----------

    Jeśli chodzi o srebrny kolor to jest tak jak z każdym innym, jeśli lakiernik nie potrafi odpowiednio dobrać koloru to musi się nauczyć cieniować, a uwierz mi ze odpowiednie cieniowanie potrafi skorygować sporą różnice w odnieniu.
    Ostatnio edytowane przez WW ; 19-01-2012 o 16:44

  4. #4
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Dzieki za zainteresowanie.

    Jasiel - hmm no ale jesli rzeczywisice zorbili by tak jak trzeba, ze nie moglbym powiedziec zlego slowa to w takim razie by sie oplacilo. Obczaje jeszcze ta renowacje ale nie chce mi sie ierzyc ze zrobila staly, dobry efekt. Poza tym mam male przetarcie przy szybie (nie mam pojecia jak to sie moglo stac bo miejsce jest nadzwyczaj dziwaczne- taki juz kupilem) i tego juz na bank nie odnowi. Z drugiej strony samochod nie musi wygladac calkiem jak nowy bo wiadomo ze ma juz 13 lat i nie bedzie idealny.

    WW - tyle to moze kosztuje jak sie zmienia kolor np. ze srebrnego na czarny ;p Jesli maluje sie na ten sam kolor co oryginal to nic nie trzeba nic demontowac i montowac.

  5. #5
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Jeśli chcesz mieś podobną sytuacje jak kolega TTyoung to mozesz nic nie demontować tylko zmatowić- cienka warstwa bazy i bezbarwny.

  6. #6
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    moim zdaniem, kolejnosc:
    konsultacja u profi osoby od renowacji lakieru, znajdz kogos z okolicy przez forum kosmetykaaut.pl i niech powie ci jakie twoje skazy masz pomalowac, bo nie zrobi ich polerka,
    dajesz te elementy do malowania,
    dalej polerka calego auta - ale powtarzam u kogos profi, a nie u polamatora

    sek w tym ze nawet jak dasz ori lakier na element to bedzie to odstawac od reszty auta, bo 13 lat slonca i czynnikow zewnwtrznych robi swoje i lakier ciut zmienil juz kolor w stosunku do nowej puszki z lakierem ale naj pozniej machniesz dobra polerke to po takiej renowaci auto bedzie jak nowe

    "Love Them BOTH" - M.

  7. #7
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Obklej auto za 3 kafle i juz

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    bzdura...wyjdzie porażka, folie podczas klejenia czasem po delikatnym przyłapaniu trzeba oderwać (jak troszkę dotknie nie tak jak trzeba) i odejdzie z lakierem i co wtedy? w strukturze lakieru na aucie robią się kratery od braków lakieru a do folii są przylepione kawałki lakieru czyli kawalek folii do wywalenia;/ rozmawiałem w ssg w trakcie obklejania jakiegoś trupa porsche 924 gdzie im właśnie odłaził lakier po kiepskim malowaniu i sami się zalili że wyszła porażka i tylko same problemy mieli z tym autem;/

  9. #9
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    tak jak Pawel mowi, do oklejania lakier musi byc w super stanie. W przeciwnym wypadku profi firmy nie podejmuja sie realizacji.

  10. #10
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Tylko czy aby nie pomyliły Wam się wątki? Bo akurat łuszczący się lakier był w drugim wątku, w tym przypadku był tylko matowy

  11. #11
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    a to sorry, moj blad Faktycznie mialem dwa watki o lakierowaniu otwarte. Jesli lakier tylko zmatowial to oklejanie jak najbardziej. Od nas juz wiem, ze co najmniej 3 TT beda oklejane. Moze cos grupowo zawalczymy?

  12. #12
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    nie bylem pewny czy to ta sama TT z odpadajacym lakierem, ale skoro sa 2 watki ... obklejaj

  13. #13
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    no dokładnie, drugi temat mój, też miałem obklejać a teraz nici z tego, nie wiem co lepsze, robić bok cały a potem na srebrny dawać obklejanie czy z góry lakierować cały pojazd i srebrnego nie mieć już nigdy?

  14. #14
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Odkopie starego steka Nie było sensu zakładać nowego wątku a potrzebuję Waszej rady/pomocy. Mianowicie chcę oddać cała tt do renowacji lakieru nie wiem jeszcze czy na malowanie ory kolor czy na jakiś szlif .... Ale ponad to po głowie chodzi mi pomalowanie dachu lusterek itd na wzór wersji guattro sport. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, czy to nie "wieś" robić z 180 quattro sport?

  15. #15
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    jeśli quattro sport to tylko niebiesko-czarne
    http://images.pistonheads.com/nimg/3...Sport_01-L.jpg

Podobne wątki

  1. Czyszczenie, lakierowanie kolektora ssącego
    Przez Daras w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-09-2018, 11:13
  2. Lakierowanie felg -grupon
    Przez PiotrekHIT w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 13:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •