Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Utwardzenie zawieszenia w TT mk2 8j

  1. #1
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176

    Utwardzenie zawieszenia w TT mk2 8j

    Witam Was serdecznie,

    chciałbym w TT utwardzić zawieszenie, sęk w tym że kupiłem dedykowane felgi pod TTmk2 ultralggery o ET mieszczącym się w seryjnej granicy.
    Natomiast przy pracy zawieszenia z tyłu auta na wybojach często tylne koła obcierają o nadkola.

    I teraz moje pytanie jest takie, jakie rozwiązanie byłoby najlepsze dla auta:

    Czy podkładki utwardzające i podwyższające auto:

    http://allegro.pl/gumy-pod-sprezyne-astra-lanos-bmw3-passat-b5-omega-i2034384109.html


    C
    zy jestem zmuszony kupić twardsze sprężyny?

    W obu przypadkach mam dodatkowe pytanie, czy auto nie straci na sterowności, czy isnieje ryzyko wylatywania z zakrętu, małej przyczepności?


    Pozdrawiam,
    Michał

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No pięknie taki projekt i stajemy na przepaści zadrutowania, myślę że jeżeli już masz za szerokie koła i obcierają o nadkola niestety, to pozostaje twardsza seryjna sprężyna, nie wiem czy występuje taka pewnie trzeba by robić na zamówienie, ew. i to było by chyba najlepszym wyjściem po za węższymi felgami, zaprojektować jakiś up-grade nadkoli np delikatne poszerzenie.
    Zmiana profilu na mniejszy ale w przypadku Q komplet trzeba by wymienić
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 15-01-2012 o 16:49
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Michał, zrobimy interes wyciągaj magnetic ride odkupie je od ciebie a ty sobie zamontuj jakieś typowo sportowe zawieszenie

  4. #4
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Żuczek - problem w tym że duże wertepy i masz ocieranie nadkoli, przy normalnych warunkach drogowych nie zdarza się to, no ale polskie drogi różne bywają.
    i opony nie są za szerokie, są seryjne, tylko osadzenie felgi jest minimalnie mniejsze od serii i w tym cały problem

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No więc albo możesz ratować się oponami, dając mniejszy profil, albo felgi o odpowiednim odsadzeniu, albo ranty, każde wyjście jest lepsze niż takie gumki, stary fura będzie miała stado i trzeba bedzie to jakoś ujarzmić, więc zapomnij o takiej modyfikacji, to dobre dla Cali, po za tym masz magnetic, nie wiadomo jak zadziała to w takim drut-setupie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    no nic będę kombinować, w TTRS niestety ultraleggery z tyłu ocierają, być może wystarczy wrzucić dystanse, ale pełno ludzi z UK porobiło sobie TTRS, TTR na ultraleggerach i jeździ normalnie bo drogi też mają normalne, a nie to co u nas Żuczek, być może się okaże że będę musiał leggery sprzedać i kupić seryjne felgi od Audi ale wolałbym znaleźć inne rozwiązanie

    ---------- Post dodany o 20:22 ---------- Poprzedni post z 20:19 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Michał, zrobimy interes wyciągaj magnetic ride odkupie je od ciebie a ty sobie zamontuj jakieś typowo sportowe zawieszenie
    Jaaqob ale Twoja będzie miała magnetic ride
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 15-01-2012 o 20:21

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No niestety jak trzesz o nadkola, do dystans jeszcze pogorszy sprawę, Michał sprawdz to dokładnie, być może obciera o kielich jak by tak było, to mały dystansik załatwi sprawę
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    sprawdzę żuczku, felga może być minimalnie szersza od serii, chociaż tego co kojarzę to i ultraleggera ma 9J i felgi od TTRS 9J

    ---------- Post dodany o 21:30 ---------- Poprzedni post z 21:27 ----------

    btw:

    to by wyglądało mniej więcej tak



    ---------- Post dodany o 21:31 ---------- Poprzedni post z 21:30 ----------

    czyli tak jak napisałem wychodzi na to że obciera o ranty nadkoli tzn nie tyle co ranty ale o śruby mocujące wykładzinę nadkolową


    A nawet gdybym się mylił i felgi mają szerokość 8J lub 8,5J wychodzi nadal na to samo czyli zewnętrzny rant obciera o nadkola a nie o kielichy.




    ---------- Post dodany o 21:35 ---------- Poprzedni post z 21:31 ----------

    W pomarańczy jeszcze mam o tyle prosto że z tyłu nie ma zacisków od TTRS więc jest trochę więcej miejsca do lini zewnętrznej auta, niż to miało miejsce w poprzednim aucie.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 15-01-2012 o 21:33

  9. #9
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Michal, ja do swojej kupowalem oryginalne 19" do TT z oznaczeniem z ETKA 8J0XXXXXX. Maja 9 cali i ET 52. Nic mi nie ociera, nawet na najwiekszych wybojach. Dlugo szukalem felg, ale nowe TT ma nietypowy offset i zdecydowalem sie na te produkowane tylko dla TT. Moja rada jest taka, zebys pomyslal o jakichs ori felgach do TT. Tez jest w czym wybierac. Ciekaw jestem, jak jest z waga. Pozdrawiam

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Michał ... Jeśli uratuję Cię pare milimetrów to proponuje kupić lub udać sie do firmy która dysponuje takim sprzętem



    Zabieg taki spłaszcza wewnętrzne brzegi błotnika które zwykle są zagięte pod szerokim kątem lub dużym promieniem .
    W zasadzie zabieg nie ma żadnych skutków ubocznych poza tym że trudniej będzie wymontować plastikowe osłony nadkoli jeśli będzie kiedyś taka potrzeba .
    Pomocne też mogą być śruby z bardziej płaskimi główkami

    Nie widziałem co i jak Ci ociera więc obejrzyj dobrze czy taka opcja Ci coś da








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Dobra Arttur, będę pracować nad tym. Temat odświeżę za 1-2 miesiące kiedy na podwórku będę miał już zrobione auto, będę szukał najlepszej opcji żeby polepszyć handling auta

    Btw.:

    Co myślicie o tym:
    Parts, Accessories, Styling and Performance Tuning for your Audi TT Coupe or TT Roadster do kładnie o wymianie na polieturan wszystkich tulei : SuperPro Front & Rear Suspension Bush Kit (Road)

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wymiana gumek na dobrej jakości poliuretan to zawsze dobry pomysł i czuć poprawę zwłaszcza po instalacji z przodu choć i tył nie jest bez znaczenia .
    Widzę że dają nawet nie złą gwarancję tak więc na Twoim miejscu pewnie bym się skusił








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Arttur zależy mi na tym żeby handling maksymalnie poprawić w Pomarańczce, zostanie jeszcze kwestia nieszczęsnych felg, ale myślę, że to też temat krótkiego kaszlu, bo obcierka opony jest o jakiś wystający gwint śruby, a jak nie to będę myślał nad twardszymi sprężynami, czy taka opcja ArTTur wg. ciebie jest dobra - jak twardsze sprężyny, bo nie ukrywam zależy mi na tym żeby latać na ultraleggerach ze względu na wagę auta.

    Swoją drogą auto było na wadze, waży 1410kg, to śmiesznie miało jak na S-tronic i V'kę?

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moim zdaniem jeśli utwardzamy zawieszenie to przód i tył równocześnie , trudno mi przewidzieć jak wpłynie na zachowanie auta utwardzenie tylko tyłu ale generalnie nie jest to często praktykowana opcja .

    Pozostaje jeszcze aspekt praktyczny , nie wiem czy dostaniesz twardsze sprężyny o tej samej wysokości ...
    Być może seryjne od RS-ki mogą być twardsze ale i niższe . Nie wiem , w tym przypadku tylko teoretyzuje , można by to sprawdzić dla ścisłości







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    hmm, a prócz katalogowej wiedzy, da się to jakoś sprawdzić w sumie mogę poprosić kolegę o demontarz spręzyny z TTRS bo koło leży sobie osobno z całym osprzętem i półosią jak odpało od auta, po otrzymaniu auta wymierzę i sprawdzę.

    Da się skądś takie dane pobrać jak rodzaje sprężyn w TTmk2 TTRS i TTR mk2?

Podobne wątki

  1. Obnizenie zawieszenia
    Przez numberOne w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 03-07-2017, 19:34
  2. MK1 [8N] Obniżanie zawieszenia
    Przez Tomie1986 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 108
    Ostatni post / autor: 18-04-2017, 10:57
  3. Schemat zawieszenia
    Przez hubi_pl w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 06-02-2014, 11:19
  4. Sprężyny zawieszenia
    Przez tchmiele w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 13:28
  5. Wymiana zawieszenia
    Przez BombeiusZ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 23:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •