Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 27 z 27

Wątek: skorodowany numer VIN

  1. #16
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Jazda już była i jest spoko.Myślę nad resztą

  2. #17
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    olej te numery...gdy mamy tam uszczelke to tym bardziej wejdzie woda i lubi przykorodować...ja u siebie tak miałem że ktoś zabezpieczał jakąś folią ale pod folie weszła woda i kicha...ja się wkurzyłem to wziąłem szczotkę na wiertarkę wyszlifowałem do gołej blachy potem zabezpieczyłem i narazie chyba jest spokój:P
    odnośnie wspawywania to rdza była by dookoła numeru a nie na samym wybiciu więc ja uważam że to słaby punkt :P i to czy latamy z uszczelką niema nic do rzeczy i nawet chyba lepiej bez bo jak wejdzie woda to i łatwiej wyjdzie a z uszczelką to jak wjedzie to będzie siedziała tam bardzo długo:P

    moja propozycja to zabezpieczyć to miejsce

  3. #18
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Tak chyba będzie Panie Pawle W dniu jutrzejszym mam mieć "cynk" odnosnie całej historii Vin tego sprzętu z renomowanej autoryzowanej stacji Audi w moim grajdołku, potem dla spokojności wizyta na milicji i mam nadzieję, że niebawem sie pochwalę nowym wymarzonym sprzętem...
    Poza tm masz rację, te dwa "parchy" są prawie na środku pola numerowego, więc opcja wstawiania odpada. Jak będę miał info z diagnostyki to umówię sie na wizyte przed zakupem, żeby mnie całkiem uspokoili i coś zaradzili. W końcu chyba serwis robi takie rzeczy....

  4. #19

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez szczota-t1000 Zobacz posta
    Tak chyba będzie Panie Pawle W dniu jutrzejszym mam mieć "cynk" odnosnie całej historii Vin tego sprzętu z renomowanej autoryzowanej stacji Audi w moim grajdołku, potem dla spokojności wizyta na milicji i mam nadzieję, że niebawem sie pochwalę nowym wymarzonym sprzętem...
    Poza tm masz rację, te dwa "parchy" są prawie na środku pola numerowego, więc opcja wstawiania odpada. Jak będę miał info z diagnostyki to umówię sie na wizyte przed zakupem, żeby mnie całkiem uspokoili i coś zaradzili. W końcu chyba serwis robi takie rzeczy....
    Tymi parchami z rdzy się nie przejmuj. Jak historia będzie ok i na Milicji nic nie stwierdzą to kupuj i ciesz się NOWA ZABAWKĄ.

  5. #20
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    I tak będzie. Niech MOC będzie z Wami
    Pozdrawiam

  6. #21
    Awatar ramborior
    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    28
    Odkopię - mam podobny problem. Na grodzi czołowej w komorze silnika jest wybity nr VIN zabezpieczony nakładką z plastiku z przeźroczystym okienkiem rewizyjnym i niestety to okienko mi się wykruszyło. Na numerze VIN pojawiły się pęknięcia / odpryski warstwy lakieru i ruda. Czy miał ktoś taki problem i znalazł sposób aby to doprowadzić do normalnego stanu? Zjechać do gołej blachy we własnym zakresie nie chcę żeby później nie było, że coś kombinowane albo "spawane". Jest sens jechać z tym do ASO?

    Cytat Zamieszczone przez ramborior Zobacz posta
    Odkopię - mam podobny problem. Na grodzi czołowej w komorze silnika jest wybity nr VIN zabezpieczony nakładką z plastiku z przeźroczystym okienkiem rewizyjnym i niestety to okienko mi się wykruszyło. Na numerze VIN pojawiły się pęknięcia / odpryski warstwy lakieru i ruda. Czy miał ktoś taki problem i znalazł sposób aby to doprowadzić do normalnego stanu? Zjechać do gołej blachy we własnym zakresie nie chcę żeby później nie było, że coś kombinowane albo "spawane". Jest sens jechać z tym do ASO?

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    Oto zdjecie rzeczonego elementu

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 11-08-2018 o 09:40

  7. #22
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    U mnie też osłona zniszczyła się i jest korozja ale nie przejmuje się tym. Póki co przeglądy przechodzi

  8. #23
    Awatar ramborior
    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    28
    Cytat Zamieszczone przez Lskierka Zobacz posta
    U mnie też osłona zniszczyła się i jest korozja ale nie przejmuje się tym. Póki co przeglądy przechodzi
    Wolałbym to zrobić nawet nie ze względu na przeglądy tylko dla samego wyglądu auta i swojego spokoju Nikt nie naprawiał tego elementu? Może ktoś ma jakiś pomysł?

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  9. #24

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Na brytyjskiej grupie to jest częste. Wyjmują plastik i wstawiają w to miejsce albo metalową blaszkę z wybitym VINem, albo carbonową. Sam mam pęknięty plastik i za jakiś czas będę się za to brał (wymiana całego plastiku + czyszczenie i zabezpieczenie). Podobno w ASO nie kosztuje to wiele, ale na razie tam nie zaglądam
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  10. #25
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    A może tak oczyścić z korozji i wyciąć z pleksi odpowiedni kształt i przykleić w miejsce obecnego plastiku ?

  11. #26
    Awatar ramborior
    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    28
    Nakładka plastikowa - rynna podszybia (całość z okienkiem) to koszt 203,09 zł + uszczelka komory silnika 146,31 zł - oczywiście ceny z ASO więc jak widać spokojnie akceptowalne. W najbliższym czasie zabiorę się za to.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  12. #27

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez ramborior Zobacz posta
    Nakładka plastikowa - rynna podszybia (całość z okienkiem) to koszt 203,09 zł + uszczelka komory silnika 146,31 zł - oczywiście ceny z ASO więc jak widać spokojnie akceptowalne. W najbliższym czasie zabiorę się za to.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    Może Michał nasz forumowy dostawca załatwi taniej Ale dzięki za ceny, już wiem jak się na to patrzeć. Jak na razie nie przeszkadza mi aż na 400zł, ale kiedyś będę musiał zrobić. Jak będziesz robił, to zrób foty proszę i podziel się relacją
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

Podobne wątki

  1. Numer silnika
    Przez Prezes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 15:59
  2. numer VIN
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 18:04
  3. Numer VIN
    Przez w0jt4k w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 19:01
  4. Potrzebny numer
    Przez rafaelo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 21:36
  5. numer seryjny
    Przez ZUCZEK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2008, 18:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •