Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: skorodowany numer VIN

  1. #1
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639

    Cool skorodowany numer VIN

    Witam serdecznie
    Od dłuższego czasu jest "poszukiwaczem" ładnego egzemplarza TT.
    Ostatnio w trakcie poszukiwań trafiłem na dosyć ładny egzemplarz , błękitny, w 99 roczniku, bez turbo i wszystko cacy, ale....
    Wszystkie naklejki z nr nadwozia wewnątrz komory silnika ok, naklejka wewnątrz bagażnika ok, wszystkie wymagane mniej lub bardziej, na słupkach przy drzwiach i inne ok, tylko numer VIN na przednim pasie w komorze silnika posiada 2 "parchy". Cyfry wszystkie w sumie widoczne tylko kilka z nich znajduje się w skorodowanej części. Nie wygląda to źle, sprzedający legitymuje się zaświadczeniem sprzed niecałego miesiąca z przeglądu, mówi, że można podjechać na stacje do diagnosty, ale...
    Ktoś spotkał się wcześniej z takim przypadkiem? Jak u Was to wygląda? Auto naprawdę zdrowe blacharsko, podobno miejsce z tymi numerami jest narażone na warunki atmosferyczne. Co powiecie?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ostatnio w trakcie poszukiwań trafiłem na dosyć ładny egzemplarz , błękitny, w 99 roczniku, bez turbo i wszystko cacy, ale....
    kolega się nie pomylił? 1.8 bez turbo w TT? bo jak 99 to nie może być 3.2 ...poprosimy o foty motoru bo aż mnie to zaciekawiło)))

  3. #3
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Pewnie miał na myśli "bez quattro"?

  4. #4
    Awatar konyx74
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    sreberko
    Posty
    403
    Skoro skorodowane należy zastanowić się dlaczego?podeszła woda i musiała tam zostać na dłużej,trzeba się zastanowić czy auto nie jest po powodzi bo taki aspekt mi się nasuwa.

  5. #5
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Hm, a mi się nasuwa na myśl to, że np. Paweł jeździ świadomie bez uszczelki, ciekawe co u niego będzie za jakiś czas.
    Chyba tam są jakieś kratki - jak dobrze pamiętam, może jakoś woda+sól się dostała bokiem i trochę zaatakowała.
    Poza tym nie mam pojęcia co u mnie się tam dzieje, więc nawet się nie wypowiadam. Nie zaglądałem tam od kupna.

  6. #6
    Awatar konyx74
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    sreberko
    Posty
    403
    Daeson nr vin Masz na widoku,nic nie trzeba odkrywać ani szczegolnie eksponować

  7. #7
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    No jasne, że bez quattro nie bez turbo (zmęczenie chyba materiału. Chodzi mi tylko o to, czy doszukiwać sie jakiejś głębszej historii, czy TT czasami tak mają...

    ---------- Post dodany o 23:51 ---------- Poprzedni post z 23:43 ----------

    Ogólnie chodzi mi o to, czy ktoś się spotkał już z takim przypadkiem ( czy to z winy braku uszczelki, podejścia wody, powodzi itp..) czy raczej się nie przejmować takimi sprawami? Wiadomo, jak "nabędę" w dobrej wierze, z kwitkiem ze stacji diagnostycznej, to nie chciałbym się kiedyś ( za chyba długu, długo... )"bujać" ze sprzedażą i tłumaczyć, że nikt nic nie wspawał ani nie przebijał..

  8. #8
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez szczota-t1000 Zobacz posta
    No jasne, że bez quattro nie bez turbo (zmęczenie chyba materiału. Chodzi mi tylko o to, czy doszukiwać sie jakiejś głębszej historii, czy TT czasami tak mają...
    Ogólnie to plastikowa osłonka ochraniająca nr VIN na podszybiu lubi się posypać, zwłaszcza jak auto było sprowadzone z jakiegoś cieplejszego kraju np. Włoch. U mnie plastik pokruszył się, a numer zabezpieczyłem grubą, przezroczystą folią. Jeżeli ktoś tego nie zrobił to istnieje prawdopodobieństwo że numer uległ jakiemuś uszkodzeniu, możliwości jest wiele. Druga opcja to taka że auto miało wspawaną tabliczkę znamionową z numerem VIN, a rdza wychodzi na spawach

    Ogólnie według mnie nie powinno to dyskwalifikować auta, sprawdź je dokładnie i jeżeli wszystko będzie ok to masz problem z głowy

    Pozdrawiam!

  9. #9
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Dzięki jasiel, za "rzeczową" poradę Plastikowej osłonki już nie ma, jest gołe pole numerowe niczym nie osłonięte. Chodzi mi o to, że auto, jak już pisałem, blacharsko wygląda bardzo zdrowo, tylko ten pasek, gdzie jest pole numerowe ma dwa "parchy" wielkości paznokcia kciuka, wychodzące akurat na linii cyfr. Nie ma opcji, że pasek z numerami po bokach lub u góry czy na dole ma takie objawy, co na zdrowy rozum mogłoby świadczyć np o wstawieniu ładnego prostokąta z cyframi z innego auta Powtarzam, problem mój polega na tym, że nie wiem czy to jakiś odosobniony przypadek, czy ktoś też się spotkał z taką historią w TT, co oczywiście po sprawdzeniu rozwiałoby moje wątpliwości.
    Pozdrawiam

    ---------- Post dodany o 01:00 ---------- Poprzedni post z 00:58 ----------

    Reasumując, czy ktoś miły i uprzejmy, "przy okazji" mógłby rzucić okiem na swój egzemplarz celem porównania?

    ---------- Post dodany o 01:12 ---------- Poprzedni post z 01:00 ----------

    Auto wiem, że jeździło od nowości w niemcowie, potem dwa-trzy lata w UK i od trzech lat w RP ( może klimat UK zadziałał)

  10. #10
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Podjedż autem z obecnym właścicielem na jakiś komisariat to sprawdza Ci ten vin w bazie Schengen i wyjdzie czy jest jakaś niespodzianka(poszukiwany) czy jednak jakaś korozja go zaatakowała . W razie co zamkną właściciela samochód sholują , a jeśli wyjdzie wszystko ok to odnotują że sprawdzaleś i możesz kupować )
    Pozdrawiam ( u mnie jest cały widoczny vin)

  11. #11
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    Hm.. Numery mogą być w porządku jeśli zostały wstawione, to nie wyjdą przy sprawdzeniu. W tym celu niecni ludzie to robią

  12. #12
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Tak jak koledzy radzą, podjedź na komisariat. Zawsze tak tobie. Jeśli policja będzie mieć wątpliwości to posiadają własne laboratorium do sprawdzenia takich przypadków. Wiem, bo rozmawiałem o tym z policjantem Jeśli chodzi o sama korozję to dziwna sprawa, bo tt bardzo dobrze jest zabezpieczone przeć korozja.

  13. #13
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Dokładnie tak jak radzi kolega Maru podjedź sprawdź jak coś bedzie miał na sumieniu to nie bedzie chciał tam jechać )

  14. #14
    Awatar szczota-t1000
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    południowa Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    639
    No sprzedający nie robi z tym problemu zupełnie. Nawet tez chce jechać w celu weryfikacji na stacje diagnostyczna żeby wystawili właściwy kwitek.

    ---------- Post dodany o 13:44 ---------- Poprzedni post z 13:43 ----------

    Tylko właśnie mnie zastanawia czemu akurat w tym miejscu a reszta super

  15. #15
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Więc ty zaproponuj komisariat i zobaczysz co zrobi , a najlepiej dołóż troche grosza i podjedź w jakiś poza jego rejonem bedziesz mial jazde próbną ?!)

Podobne wątki

  1. Numer silnika
    Przez Prezes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2012, 15:59
  2. numer VIN
    Przez Pawel-2005 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 18:04
  3. Numer VIN
    Przez w0jt4k w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 19:01
  4. Potrzebny numer
    Przez rafaelo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 21:36
  5. numer seryjny
    Przez ZUCZEK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-10-2008, 18:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •