Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 25

Wątek: Niewidzialna wycieraczka

  1. #1
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339

    Lightbulb Niewidzialna wycieraczka

    Witam,

    Chciałbym podzielić się opinią o ciekawym produkcie - preparat typu niewidzialna wycieraczka.

    Jakiś czas temu natknąłem się na coś takiego w tesco - cena jakieś 13 zł - stwierdziłem, że zaryzykuję.

    Fotki:


    Preparat działa na zasadzie nano powłoki, która powoduje, że woda bardzo słabo trzyma się szyby i przy większych prędkościach spływa z pędem powietrza.
    W sumie nie chodzi tu o to, żeby nie używać wycieraczek, tylko o fakt, że znacznie poprawia się widoczność podczas opadów (szczególnie intensywnych).
    Woda na szybie nie jest rozmazana tylko zbiera się w równomierne krople, co poprawia widoczność.
    Gdzieś tak pow. 70 km/h większe krople zaczynają "zmykać" z szyby

    Jeśli nie myje się często auta, to preparat utrzymuje się na szybach dość długo (na Lanosie trzyma mi się już trzy miesiące).
    Poza tym aplikacja nie jest jakoś specjalnie skomplikowana - umyte szyby odtłuszczamy, nakładamy preparat i docieramy na połysk (najlepiej w kierunku przepływu powietrza, czyli przód i tył pionowo, boczne poziomo).
    Przy obecnej pogodzie najlepiej aplikować w garażu (musi być sucho i w miarę ciepło) lub w słoneczny dzień - szybciej i łatwiej się dociera.

    Jeszcze jedną rzeczą o której warto wspomnieć to wydajność - na zdjęciach widać, że z butelki niewiele ubyło, a preparat był już użyty (wszystkie szyby + lusterka):
    2-krotnie na Lanosie, 2-krotnie na Focusie kombi, na Fabii, na Audi80 oraz na Passacie kombi
    Na TT-ce jeszcze nie stosowałem, bo na razie stoi grzecznie w garażu i czeka na ocieplenie

    Nie chcę tu robić jakiejś specjalnej reklamy, ale wydaje mi się, że za te pieniądze preparat jest godny uwagi.

    Przyznam, że obecnie nie wyobrażam sobie jazdy w deszczu bez tej powłoki na szybach.

    Pozdrawiam!

    EDIT:
    Znalazłem filmik obrazujący działanie "niewidzialnej wycieraczki" - nie wiem, jakiej firmy jest preparat, ale efekt jest podobny.

    Ostatnio edytowane przez samek ; 11-01-2012 o 10:29 Powód: dodano filmik

  2. #2
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Ciekawe ciekawe nigdy sie z czyms takim jeszcze nie spodkalem no i opis tez bardzo ciekawy Zrobiles pozdrawiam
    I TT

  3. #3
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Uzywam cos podobnego, dziala na tej samej zasadzie. Deszcz slizga sie pieknie z szyb. Przy szybkiej jezdzie wycieraczki sa nie potrzebne . Dodam tylko jeszcze, ze dziala rownie dobrze na snieg.

  4. #4
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    jesli tak to naprawde dziala



    niewidzialna wycieraczka.3gp - YouTube
    I TT

  5. #5
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Używałem taki preparat kilka lat temu i stwierdziłem nigdy więcej, owszem w dzień podczas deszczu rewelacja, ale w nocy na szybie robią się takie refleksy od świateł aut jadących z naprzeciwka ze lepiej tego nie stosować.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez WW Zobacz posta
    Używałem taki preparat kilka lat temu i stwierdziłem nigdy więcej, owszem w dzień podczas deszczu rewelacja, ale w nocy na szybie robią się takie refleksy od świateł aut jadących z naprzeciwka ze lepiej tego nie stosować.
    No to samo mogę napisać. Nic nie zastąpi czystej szyby i dobrej wycieraczki.

  7. #7
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez WW Zobacz posta
    owszem w dzień podczas deszczu rewelacja, ale w nocy na szybie robią się takie refleksy od świateł aut jadących z naprzeciwka ze lepiej tego nie stosować.
    Wlasnie o to mialem pytac jak z widocznoscia w nocy. Bo na stronie producenta nic nie znalazlem za i przeciw
    http://www.autoland.pl/produkty/kosm...ycia_szyb/look
    I TT

  8. #8
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    W moim przypadku żadnych refleksów w nocy nie zauważyłem. Być może spowodowane jest to złym dotarciem szyby - wtedy są smugi.
    Osobiście podczas aplikacji sprawdzam (najlepiej pod słońce) czy nie zostały jakieś smugi.
    Trochę trzeba "podocierać", nie wystarczy kilka razy machnąć szmatką.

  9. #9
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    Potem tym preparatem smarowałem zderzaki i progi, nie zbiera się tyle brudu i łatwiej zmyć na myjni, ale na szybe zwłaszcza przednią nie polecam.

    ---------- Post dodany o 11:05 ---------- Poprzedni post z 10:59 ----------

    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    W moim przypadku żadnych refleksów w nocy nie zauważyłem.
    wyjedz tym autem w deszczową noc na ulice oświetlonego miasta a potem autem bez tego badziewia to zobaczysz różnice.

  10. #10
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Ja używałem, co prawda nie w TT, ale tak czy siak polecam ten preparat! Miałem identyko jak kolega w pierwszym poście i w nocy nie zauważyłem żadnych problemów...

  11. #11
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339
    Cytat Zamieszczone przez WW Zobacz posta
    wyjedz tym autem w deszczową noc na ulice oświetlonego miasta a potem autem bez tego badziewia to zobaczysz różnice.
    Jeździłem nocą w deszczu po mieście i poza miastem - żadnych refleksów. W moim przypadku jest zdecydowana poprawa widoczności.

    Nie wiem, być może to kwestia preparatu, szyby czy percepcji.

    Pozdrawiam!

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja urzywałem coś podobnego tylko z firmy RainX i też nie widziałem efektów ubocznych w nocy , może to kwestia nakładania lub stopnia zurzycia wycieraczek ma jakieś znaczenie w tym kontekscie ....






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Ja urzywałem coś podobnego tylko z firmy RainX i też nie widziałem efektów ubocznych w nocy , może to kwestia nakładania lub stopnia zurzycia wycieraczek ma jakieś znaczenie w tym kontekscie ....






    Pozdrawiam
    Idą tym tropem mogę tylko stwierdzić jedno.
    Jest to wina szyby która ma już smugi lekkie od wycieraczek lub za słabo machałem ręką z polerką . Same wycieraczki miałem Nówka w 100% towar pierwsza klasa.

  14. #14
    Awatar WW
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubaczów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    398
    W moim przypadku tez był to RainX i nie tylko refleksy mi przeszkadzały ale tez to ze trzeba jechać co najmniej 60 km/h aby szyba sama się oczyszczała w przeciwnym razie występuje szronienie szyby (zbiera się na niej spora ilość małych kropelek) co powoduje jeszcze częstszą potrzebe uzywania wycieraczek

  15. #15

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Hindenburg
    Pojemność
    2.0T
    KM
    346
    Rocznik
    2009
    Kolor
    SuzukaGrau
    Posty
    119
    uzywam ten sam preparat i moge go polecic w 100% ---warty tych paru miedziakow w norauto..

Podobne wątki

  1. Niewidzialna Lina ;)
    Przez ElBuero w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-08-2009, 14:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •