Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Skan blędów - prośba o interpretację

  1. #1
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356

    Skan blędów - prośba o interpretację

    Udalo mi sie wygra
    Ostatnio edytowane przez Elor ; 10-06-2012 o 00:24

  2. #2
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected
    Tak jak napisałeś do awaria systemu SAI i myślę że to jedyny błąd który mógł spowodować zapalenie się check engine. Nie warto szukać co przestało działać w tym systemie, najlepiej go wywalić zgodnie z tematem usuwania zbędnego osprzętu

    Nie wiem jak doliczyłeś się 8 błędów, ja widzę 5. Jeden wymieniłem powyżej, kolejne 3 to:
    01374 - Alarm triggered by Terminal 15
    35-00 - -
    01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring
    35-00 - -
    01368 - Alarm triggered by Luggage Compartment Switch
    35-00 - -
    Wyskakują jak najnormalniej na świecie włączy się alarm w samochodzie i pokazują prze który czujnik. Ostatni to

    0956 - Key 2
    09-10 - Adaptation Limit Surpassed - Intermittent
    Oznacza że zaprogramowano już maksymalną liczbę kluczyków i tyle.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ja bym pokasował błędy i się cieszył ze jest czysto
    no i zrobił prawdziwe logi dynamiczne a nie tylko skan:P wtedy temat będzie pasował do zawartości

  4. #4
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Wiem, źle zatytułowałem temat, zrobiłem edycję od razu ale nic to nie dało i nazwa nadal nieprawidłowa

    PawełM a co to jest ta cała reszta? Z tego co się doszukałem to zasięg xenonów, coś z radiem, jakies kombi cos, esp, Innenraumueberw?

    jestem laikiem i myslalem ze jesli to wywal tzn ze jest to jakis bląd i cos źle działa. Narazie zostawilem auto u mechanika i kombinują z SAI, jak zrobią to skasuję wsyzstkie blędy i zobacyzmy co dalej, jednak przegladalem skany innych uzytkowników i nie mają tego syfu, a dziwne bo w sumie nie widze zeby w aucie cos źle działało, jeździ jak jeździło.
    Ostatnio edytowane przez Elor ; 19-01-2012 o 11:34

  5. #5
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Cytat Zamieszczone przez Elor Zobacz posta
    Wiem, źle zatytułowałem temat, zrobiłem edycję od razu ale nic to nie dało i nazwa nadal nieprawidłowa

    PawełM a co to jest ta cała reszta? Z tego co się doszukałem to zasięg xenonów, coś z radiem, jakies kombi cos, esp, Innenraumueberw?

    jestem laikiem i myslalem ze jesli to wywal tzn ze jest to jakis bląd i cos źle działa. Narazie zostawilem auto u mechanika i kombinują z SAI, jak zrobią to skasuję wsyzstkie blędy i zobacyzmy co dalej, jednak przegladalem skany innych uzytkowników i nie mają tego syfu, a dziwne bo w sumie nie widze zeby w aucie cos źle działało, jeździ jak jeździło.
    Pod resztą adresów masz napisane "No fault code found." co oznacza że w tym module nie znaleziono błędów. Na prawdę z SAI nie warto się męczyć, lepiej dezaktywować i mieć spokój. Foczki na biegunie północym i tak nie zginą

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W niektórych autach ten błąd pojawia się i po wywaleniu SAI ( wersja oprogramowania ECU ) więc zostaje Ci albo naprawić SAI albo usunąć i skorygować resztę programowo przy okazji wzmacniając auto

    Poprawiłem też tytuł








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    przy okazji wzmacniając auto
    W sensie samym programem podkrecic moc? dobrze rozumiem?

    Narazie postaram sie naprawić tą pompę jednak, nie chce kombinować, bo po prostu średnio się na tym znam a w tematach odnosnie usuwania SAI jest to tak nie jasno opisane, że niewiele z tego rozumiem. Ktoś pyta czy zakleić coś, ktoś pyta czy obciąc kable :P i w sumie nie wiem co z tego wynika.

    Arttur dzieki za zmiane nazwy topicu

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak , chodziło mi o zmianę oprogramowania i przez to dodatkowe zwiększenie mocy

    Jeśli będziesz naprawiał SAI to w pierwszej kolejności trzeba się upewnić czy pompa działa ( choć by podpiąć na ''krótko'' ) , w następnej kolejności szczelność węży pompy SAI , sprawność zaworka N112 i jego połączenie ( wężyk ) z Combi Valve .

    Usunięcie też nie jest skomplikowane jeśli wszystko na spokojnie przeanalizujesz i zweryfikujesz przemyślenia pod maską








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Elor
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    IRL
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    00
    Rocznik
    00
    Kolor
    00
    Posty
    1,356
    okazuje się że pompa jest ok... padło sterowanie pompą i zawór... ktory? nie wiem

    ---------- Post dodany 21-01-2012 o 16:12 ---------- Poprzedni post 19-01-2012 z 17:20 ----------

    Ok zrobilem to co bylo tam z ta pompą, podobno dwa zawory (nadal nie wiem ktore). Zrobilem scan bledow, skasowalem wszystkie i nic sie nie pojawia, auto czyste jak łza. Zrobil się za to problem z Radiem ktore pokazuje mi napis "SAFE" a w VAgu mam takie info:



    Co można z tym zrobić? Pewnie podczas proby wykasowania blędów rozkodowłęm radio, nie mam pojęcia jak je zakodować na nowo

    OK juz doszedlem co i jak i znalazlem kod... jednak wczesniej wpisalem go 2 razy blednie i zablokowalem radio na godzine trezba czekac

    ---------- Post dodany 22-01-2012 o 03:55 ---------- Poprzedni post 21-01-2012 z 16:12 ----------

    Wpisalem 2 razy nie poprawnie ten kod... wg instrukcji powinno sie odblokować po godzinie, minelo parę godzin i nie moge wpisywać kodu? Jakieś pomysły panowie?
    Ostatnio edytowane przez Elor ; 21-01-2012 o 16:51

Podobne wątki

  1. Prośba o sprawdzenie blędow
    Przez Sokol1330 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 21:10
  2. Prośba o interpretacje logów
    Przez xmariusz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-05-2015, 19:55
  3. Prośba o interpretację logi BAM
    Przez bzykss w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 20:42
  4. Prośba o interpretację logów
    Przez humidorek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 06:28
  5. Prosba o ocene bledów
    Przez vip_patrico w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-02-2012, 11:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •