Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokaż wyniki od 151 do 161 z 161

Wątek: Podnoszenie szyb

  1. #151
    Awatar snapes
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Szczytna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    22
    Cytat Zamieszczone przez kilazz Zobacz posta
    -wlaczyc zaplon
    -szyby na max w dol
    -szyby na max w gore, puscic przycisk
    -pociagnac przycisk jeszcze raz na 5 sekund w gore
    -wylaczyc zaplon
    kilazz jesteś wielki ! W mrozy szyba kierowcy zgłupiała totalnie, po twoim sposobie zmądrzałą . Dzieki

  2. #152
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    W MK2 po zimie, automatycznie nie 'dociąga' się szyba od strony kierowcy po zatrzaśnięciu/zamknięciu drzwi/auta.
    W czym tkwi problem?
    Wystąpił przy przebiegu 170k po raz pierwszy.
    Od strony pasażera działa jak należy, czyli otwierając drzwi pasażera szyba minimalnie wędruje w dół, a przy zatrzaśnięciu drzwi następuje automatyczne dociągnięcie.

    Dzięki,

  3. #153

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    W ogóle się nie rusza czy rusza i nie dociąga ?
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  4. #154
    Awatar thefirm
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    RZ
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    żółty
    Posty
    191
    W ogóle się nie rusza. Tak jakby tak miało być. No a nie ma bo siedząc wewnątrz dociągam szybę do końca. Jak zamykam auto i od niego odchodzę to muszę od strony pasażera dociągnąć szybę kierowcy i zamknąć auto:/
    Ktoś coś?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Po jakimś tygodniu samo z siebie się naprawiło, czyli działa już jak należy.

  5. #155
    Awatar piernick
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Szczcin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    12

    Podnoszenie szyb

    Coby nie zakładać nowego tematu. W mk1 ostatnio podczas opuszczania szyby z boczka poszedł lekki dym (być może sobie to tylko wmawiam) po czym szyba zjechała na Max w dół. Na włączonym zaplonie szyba działa normalnie lecz po odpaleniu silnika sama zjeżdża na dół.
    Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyna tej usterki?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #156

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Słuchajcie, szyba od strony kierowcy odmówiła posłuszeństwa. Kompletnie nie reaguje na próbę zamykania od wewnątrz, zaś z zewnątrz (z kluczyka) da się ją zamykać tylko na raty po 2-3cm, a jeśli spróbuję zamknąć na raz to albo podjedzie kawałek do góry po czym cofa się do samego dołu, albo podjedzie te 2-3cm i się zatnie.

    Zacząłem od obfitego nasmarowania prowadnic, ale nic to nie dało. Wymieniłem też przełączniki, ale też bez efektu. Dodam, że szyba piszczy.

    Podpowiedzcie proszę co wymienić - silniczek podnośnika? cały mechanizm podnoszenia szyby? Z tego co patrzyłem po aukcjach to silniczek jest towarem deficytowym, a obstawiałbym, że on tu jest winowajcą.

  7. #157
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Nielogiczny Zobacz posta
    Słuchajcie, szyba od strony kierowcy odmówiła posłuszeństwa. Kompletnie nie reaguje na próbę zamykania od wewnątrz, zaś z zewnątrz (z kluczyka) da się ją zamykać tylko na raty po 2-3cm, a jeśli spróbuję zamknąć na raz to albo podjedzie kawałek do góry po czym cofa się do samego dołu, albo podjedzie te 2-3cm i się zatnie.

    Zacząłem od obfitego nasmarowania prowadnic, ale nic to nie dało. Wymieniłem też przełączniki, ale też bez efektu. Dodam, że szyba piszczy.

    Podpowiedzcie proszę co wymienić - silniczek podnośnika? cały mechanizm podnoszenia szyby? Z tego co patrzyłem po aukcjach to silniczek jest towarem deficytowym, a obstawiałbym, że on tu jest winowajcą.
    Wydaje mi się że dobrze obstawiasz, silniczek, ja mialem tak że właśnie siedząc w aucie szyba kierowcy jeszcze działała z przełącznika na drzwiach i opuszczała sie dobrzę ale po całkowitym opuszczeniu musiałem podnosić ja "na raty" bo jak przytrzymałem to potrafiła się zamykać i nagle stop i opadała na sam dół.
    Winowajcą był silniczek, udało się kupić z angola od pasażera i pasował cacy bez żadnej rzeźby (kupiłem od Mlody_mk jak dobrze pamiętam ale mogę się mylić no i po za tym angol od pasażera nie kiedy = mniej używany )

  8. #158
    Awatar tb1308
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    33
    Witem ,

    wymieniłem system podnoszenia szyby, zmieniłem zamek (strona kierowcy) i niestety mam problem z opuszczaniem i domykaniem się szyby(chodzi o tą szczelinę przy otwieraniu i zamykaniu). Najlepiej spróbować to naprawić przez VCD-sa czy macie jakiś inny sposób ? Próbowałem adaptacji :
    -przekręciłem na zapłon
    -wcisnąłem maksymalnie przyciski na dół (drzwi zamknięte), przytrzymałem na samym dole 5 sek.
    -później maksymalnie do góry i znowu przytrzymałem 5 sek.
    -wyłączyłem zapłon

    I niestety dalej nic POMOCY

    Pacjent TT MK2

  9. #159
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Podnoszenie szyb

    Cytat Zamieszczone przez Nielogiczny Zobacz posta
    Słuchajcie, szyba od strony kierowcy odmówiła posłuszeństwa. Kompletnie nie reaguje na próbę zamykania od wewnątrz, zaś z zewnątrz (z kluczyka) da się ją zamykać tylko na raty po 2-3cm, a jeśli spróbuję zamknąć na raz to albo podjedzie kawałek do góry po czym cofa się do samego dołu, albo podjedzie te 2-3cm i się zatnie.

    Zacząłem od obfitego nasmarowania prowadnic, ale nic to nie dało. Wymieniłem też przełączniki, ale też bez efektu. Dodam, że szyba piszczy.

    Podpowiedzcie proszę co wymienić - silniczek podnośnika? cały mechanizm podnoszenia szyby? Z tego co patrzyłem po aukcjach to silniczek jest towarem deficytowym, a obstawiałbym, że on tu jest winowajcą.
    Walczylem właśnie z szyba i mam niepotrzebny jak co silniczek z prawych drzwi z angola - trzebaby się upewnić może by podszedł?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 18-03-2018 o 12:14

  10. #160

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Walczylem właśnie z szyba i mam niepotrzebny jak co silniczek z prawych drzwi z angola - trzebaby się upewnić może by podszedł?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Dzięki miki77, ale problem już rozwiązany... najprostszym sposobem. Okazało się, że wystarczyło dokładnie przeczyścić prowadnice i mechanizm - teraz wszystko jeździ góra dół jak powinno.

  11. #161
    Awatar tb1308
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    33
    Problem rozwiązany. Trzeba było rozłączyć akumulator na 15 minut i przeprowadzić adaptację.

Podobne wątki

  1. Bezpieczne podnoszenie samochodu
    Przez lelu666 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-12-2019, 12:13
  2. opuszczanie i podnoszenie szyby
    Przez Limbo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 09:51
  3. domykanie szyb i przełącznik otwierania szyb
    Przez nickel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 23:08
  4. podnoszenie TT na podnosniku - problem
    Przez rademenes w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 00:12
  5. Podnoszenie mocy
    Przez ICE w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 22:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •