Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 161

Wątek: Podnoszenie szyb

  1. #1

    Podnoszenie szyb

    Panowie,panie - znacie temat 'jednego' pociągnięcia pstryczka od drzwi który automatycznie powoduje że szyby same do końca się podnoszą / otwierają..

    zauważyłem od pewnego czasu że u kierowcy jest okay, a u pasażera trzeba 'trzymać' by zmknąć szybę - nie działa już pojedyncze 'kliknięcie'.


    Znana jest komuś tego przyczyna, czy wymagane będzie rozłożenie boczków drzwi ?
    TTHud | carnivore extraordinaire

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Powodem tego typu objawu jest brak adaptacji zamka jak sie nie myle jezeli jej nie ma to szyba sie nie domyka po zamknieciu drzwi oraz przy otwieraniu/zamykaniu trzeba trzymac non stop "pypek" od szyb. Gdzies na forum opisywalem chyba jaki ja mam patent na ta dolegliwosc. Istnieje jeszcze jeden a mianowicie wypiecie i wpiecie kostki znajdujacej sie pod plastikiem obok raczki do otwierania maski.

    Pozdro

  3. #3
    Paweł,
    sprawdze to z tą kostką i dam znać.

    Dzięks za info.
    TTHud | carnivore extraordinaire

  4. #4
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    a co powiecie na to: u mnie czasem przy pojedynczym "kliknieciu" szyba sie podnosi tak na 1/3 wysokosci po czym wraca spowrotem na dol i musze jeszcze raz "kliknac". Czasem tez szyba przy otworzeniu drzwi i ich zamkniecu sie nie domyka. Bywa tez ze przy otwarciu drzwi sie nie uchyla... ogolnie dziwne rzeczy towazysza szybom

  5. #5
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Wszystko co tu opisujecie to jest właśnie adaptacja szyb.Trzeba je zaprogramować od nowa.Też już to kiedyś opisywałem jak to zrobić

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    276
    Cytat Zamieszczone przez Mari
    a co powiecie na to: u mnie czasem przy pojedynczym "kliknieciu" szyba sie podnosi tak na 1/3 wysokosci po czym wraca spowrotem na dol i musze jeszcze raz "kliknac". Czasem tez szyba przy otworzeniu drzwi i ich zamkniecu sie nie domyka. Bywa tez ze przy otwarciu drzwi sie nie uchyla... ogolnie dziwne rzeczy towazysza szybom
    Rozmawialem nawet o tym z Pawłem bo u mnie jest to samo i u niego tez. Ja tam sie tym nie przejmuje

  7. #7
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Nie mam okazji tego teraz próbować aby móc dokładnie opisać ale robimy to mniej więcej tak.
    Przy zamnknietych drzwiach,włączonym zapłonie podnosimy do końca szybe,później jeszcze raz pstrykamy w górę,w momencie gdy ona jest już zamknieta.wyłanczamy zapłon.To samo robimy z opuszczaniem szyby.Z grubsza to tak,chwile zabawy i da się to zrobić.Często szyby sie rozprogramowują gdy są zamarzniete i otwieramy drzwi,szyba chce obniżyć się ten centymetr przy otwarciu drzwi ale nie może.

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2007
    Płeć
    Skąd
    Gorny Slask
    Pojemność
    brak
    KM
    255
    Rocznik
    2003
    Kolor
    niebieski
    Posty
    456
    -wlaczyc zaplon
    -szyby na max w dol
    -szyby na max w gore, puscic przycisk
    -pociagnac przycisk jeszcze raz na 5 sekund w gore
    -wylaczyc zaplon
    ttless..

  9. #9
    To jest gość )))
    Dzięki!
    TTHud | carnivore extraordinaire

  10. #10

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Jaworzno (Katowice)
    Posty
    75
    witam, mam podobny problem z szybami, pierwsza sprawa to: gdy opuszczam szybe to sie zacina co 1 s a gdy idzie do gory wszystko jest ok, jedno nacisniecie przycisku wlaczalo automatyczne zamykanie/opuszczanie szyby, teraz juz nie...., a co najdziwniejsze zauwazylem ze od pewnego czasu co jest bardzo dziwne wystepuje taki problem: szyba gdy otworzy sie drzwi obniza sie leciutko, a gdy zamkne domyka sie, wyglada to troche jakby audi mialo domykacze szyb, tyle ze uszkodzone ;], zabieram sie za naprawe tego niedlugo, jak tylko samochodzik wroci z zakladu, sadze ze sam trick nie pomoze ;/. Czy ktos spotkal sie z takimi problemami? Wie jak je rozwiazac? Pozdrawiam
    We wszystkim dobrze, ale w TT najlepiej ;D [Silver TT Quattro]

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    nie wiem jak u was ale umnie zawsze szyby opuszczaly sie po otwarci dzrzwi i domykały po ich zmknieciu od czasu do czsu zacina mi się to od strony kierowcy ale wystarczy ze "ktos" przytrzyma przycisk w górę a ja lekko podciagnę szybe reką i wszystko wraca do normy(ale i tak planuje rozebrac drzwi i wyczyscic i posmarowac to co musze) :P
    NO RISK,
    NO FUN.

  12. #12

    Dołączył
    May 2007
    Skąd
    Jaworzno (Katowice)
    Posty
    75
    ooo to fajnie zdaj potem relacje z napraw, zrobie tak samo i napisze czy cos pomoglo, mozliwe ze bedzie trzeba cos wymienic....

    [ Dodano: Wto Sie 28, 2007 1:48 pm ]
    zrobilem tak jak radzil kilazzz, szyba od strony kierowcy juz podnosi/opuszcza sie automatycznie, mam 2 pytania:
    - szyba po otworzeniu lekko sie obniza (strona kierowcy), kiedy zamykam -> wysuwa sie na max pod uszczelke.... cos w rodzaju domykacza szyb? czy to jest normalne?
    - szyba od strony kierowcy... tu juz jest wiekszy problem, malo ze nie dziala przycis auto zamykania/podnoszenia to jeszcze podnoszac szybe w gore trzeba naciskac przycisk pulsacyjnie ;p bo szyba zacina sie z czestotliwoscia 1s, rozebralem drzwi, widze podluznice... i co dalej.... szyba w gore podnosi sie bez zacinania...
    Prosze bardzo o pomoc, nie wiem od czego zaczac, a wszystko juz mam rozebrane na czesci... pozdrawiam i dzieki z gory!
    We wszystkim dobrze, ale w TT najlepiej ;D [Silver TT Quattro]

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    50
    WITAM

    PROBLEM PODOBNY, SZYBA PRZY OTWIERANIU DRZWI RAZ SIE UCHYMA A RAZ NIE...


    Od jakiegoś czasu (to było w te upały duże) otwieram drzwi a szyba uchyla sie tylko ze 2-3mm a nie cm. jak powinna ze strony pasażera wszystko jest ok

    Pomyślałem ze to przez upały, bo stał na słońcu a wiadomo że metal pracuje przy zmianach temperatury... pomyślałem ze może poprostu się dwi opuściły trochę, wiec chciałem je wyregulować ale ciągle to samo, jak gorzej ustawiłem to wogule nie opuszczał przy otwieraniu ale ustawiłe mtak że jak powoli otwieram drzwi to zawsze opuszcza ale tylko o te 2mm.

    ASO

    Pojechałem z tym do ASO Audi Unia, bo w końcu oni się pewnie na tym lepiej znają mają narzędzia i wiedzą jak wyregulować położenie drzwi a przy okazji za taką łupotę mnie nie skasują za bardzo

    ****!
    2 godziny kolo to robił bo nie mógł znaleźć przyczyny i stwierdzili że zamek jest do wymiany a cena nowego zamka 450zł

    Ale w takim razie czemu działa jak otwieram powoli...

    za tą diagnoze zapłaciłem 150zł i jezeli bym chciał wymieniać to nie wezmą odemnie kasy za rozebranie drzwi...

    Prubowałem robić jak wyżej i **** to samo... ale wyżej kolega pisze o jakiejś złączce/kostce przy klamce od podnoszenia maski ?? i czy mógłby ktoś napisać dokładniej co i jak bo może trzeba to przeczyścić albocoś...

    Może ktoś ma jakiś sposób na to??

    pozdrawiam

  14. #14

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    wydaje mi sie ze to spotyka wiekszosc TT, w mojej tez sie cos takiego dzieje- tzn szyba mi sie nie opuszcza przy otwieraniu drzwi, zdarza sie to bardzo zadko ale jest to drazniace bo czlowiek sobie mysli- "hm wspaniale... pewnie sie cos zjeb... " ale po 2-3 ponownych otwarciach wszystko wraca do normy... ale ostatnio zdziwilo mnie cos innego- mianowicie po otworzeniu samochodu szyby u pasazera i kierowcy same opuscily sie jakies 4 cm- zdarzylo mi sie to 2 krotnie...

  15. #15

    Dołączył
    Apr 2007
    Skąd
    3miasto
    Posty
    53
    ja miałem taką akcje..
    szyba kierwcy nie schodzila do konca (zatrzymywala sie w polowie)...poszedlem do boscha ktoregeo NIE POLECAM! dalem im 400 PLN .. napisali mi wymiana instalacji bla bla bla....wyjezdzam stamtad i pierwsze skrzyzowanie - wciskam szybe i **** , to samo co bylo...mowie dalem 400PLN i NIC nie zrobili.. podlaczyli auto pod kompa i wypisal mi na malej rozowej karteczce (wszystko co wiedzialem...):
    -szyba nie schodzi
    -czujnik drzwi pasazera (o tym pozniej)
    -naboj wybity od pasów
    -klima klekotała bo nie byla przyczepiona (o tym jest w innym temacie)
    -świecila sie zarowka do wymiany (teraz juz wiem)- o to pytalem co to za znaczek żółty sie swieci - ale to nie bylo wliczone w te 400PLN...tak samo jak naprawa czegokolwiek..powiedzieli tylko ze jak se zalatwie czesci to oni mi je powstawiaja, ale z grzecznosci nie pytalem za ile...

    ...tak wiec wracam do nich.. koles to w nawet nie 10 minut zrobil...i powiedzial ze zapomnieli...ale skasowac za to nie zapomnieli...

    dalej-drzwi pasazera - jest cos takiego jak czujnik otwarcia drzwi..CZESTO sie psuje z tego co wyczytalem z forum...kupilem zamek nie za 450 ALE za 60 PLN z allegro...wstawiali mi to- sam czujnik (NIE w tym boschu) i śmiga jak szalone...jak cos to mam SAM zamek na handel bez czujnika do dzis NIE WIEM za co wzieli 400PLN

Podobne wątki

  1. Bezpieczne podnoszenie samochodu
    Przez lelu666 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-12-2019, 12:13
  2. opuszczanie i podnoszenie szyby
    Przez Limbo w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2016, 09:51
  3. domykanie szyb i przełącznik otwierania szyb
    Przez nickel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 23:08
  4. podnoszenie TT na podnosniku - problem
    Przez rademenes w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 00:12
  5. Podnoszenie mocy
    Przez ICE w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 22:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •