Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 94

Wątek: Jakie tt wybrac? 3.2 czy 2.0?

  1. #61
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    ikstece Myślę że jesteś za krótko na forum aby wiedzieć że Michał się tylko droczy









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #62
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez ikstece Zobacz posta
    sam dzwiek nie modowanej 3.2 sprawia, ze czuje sie respekt do tego silnika


    tzn. w 3.2 dobrze LPG się montuje

  3. #63
    Awatar ikstece
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    UK
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    247
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    28
    LPG jest dobre na biwaku co najwyżej :P

    EDYCJA ---------- Post dodany 13:02 08-03-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Michał się tylko droczy

    Pozdrawiam
    alez ja bardzo prosze, ja bardzo lubie

  4. #64
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez ikstece Zobacz posta
    LPG jest dobre na biwaku co najwyżej :P

    EDYCJA ---------- Post dodany 13:02 08-03-2012 ---------- EDYCJA



    alez ja bardzo prosze, ja bardzo lubie

    Dobra, ale poważnie 3.2 fajnie jeździ sam miałem okazję tym polatać z 4 miesiące temu przez okres miesiąca, ładnie pracuje wydech ale jest mocno "ogrnaiczony" przez seryjny wydech. Fajnie się zachowuje moment, owszem ma wystarczającą moc do podróżowania, ale w porównaniu do TT-RS brakuje jej sterowności (mocy nie będę wymieniać bo to bez sensu), wydaje się ociężały trochę, i słabo reagujący w zakrętach - dopiero jak podmieniłęm seryjne felgi od TT-RS do TT-R była znaczna poprawa sterowności, no ale nie jest to temat o TT-RS. Dla mnie 3.2 to motor wyłącznie do modyfikowania, jak dla mnie najlepsza baza, lepsza od TT-RS ze względu na starszą generację motoru, bardzo wytrzymałą i bardzo obcykaną przez tunerów.
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 08-03-2012 o 13:10

  5. #65
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie ex Malika TT to bym bardziej powiedział że 0-200 wychodzi około 18.2-18.4 :P ale to i tak dobry wynik jak na 270km:P
    żeby 3.2 zrobiło taki czas bez turba ,kompresora itp to trzeba by już sporo sianka wydać , a w przypadku 2.0t jest to bardzo szybko osiągalne

  6. #66
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    odnośnie ex Malika TT to bym bardziej powiedział że 0-200 wychodzi około 18.2-18.4 :P ale to i tak dobry wynik jak na 270km:P
    żeby 3.2 zrobiło taki czas bez turba ,kompresora itp to trzeba by już sporo sianka wydać , a w przypadku 2.0t jest to bardzo szybko osiągalne

    Dokładnie, to co mówi Paweł jest naistotniejsze w wyborze 2.0T vs 3.2. Pytanie samo się nasuwa. Do jakich celów kupujemy TT.
    Co do Malika TT, 18.2 to bardzo dobry wynik. RS3 robi 17.5s przy mocy 340ps i niucie 450... tak czy siak automat dwu sprzęgłowy robi swoje.

  7. #67
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Jaaqob chyba chciałeś powiedzieć 17 sekund od 100-200 bo 17'nastki 0-200 robią auta po 340ps Co do silnika 3.2.. dajcie spokój to jest kupa.. lepiej kupić 2.0T i modzić, w 3.2 nic się nie da zrobić do śmietnika z takim szajsem! :high ly_amused:
    Liczone co prawda stoperem (wychodzi ok 17-18 sec) ale różnica nie bedzie przecież 10 sekund jak założę swoje Miechlin Pilot Sport 3 nagram własny onboard.

  8. #68
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Nie no Twoje auto to wiem, ale 3.2 nie zrobi ci 0-200 w 17 sekund
    Btw.: pięknie to idzie

  9. #69
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Ja może opiszę moje wrażenia po pierwszych 400 km

    Strasznie podoba mi się charakterystyka silnika. Jeździłem wcześniej 3.2, moim zdaniem 2.0 to dużo lepszy wybór. Jest naprawdę dynamiczny (dla mnie różnica praktycznie nieodczuwalna przy drogowej eksploatacji), 3.2 brzmi świetnie cały czas, a 2.0 jest ciche, ale za to przy wkręcaniu na obroty brzmi równie fajnie, a do tego średnie spalanie na naprawdę rozsądnym poziomie. Mój egzemplarz jest bardzo zadbany, praktycznie nie ma śladów zużycia. Jedynie wlew paliwa zmatowiał (facet w ASO mówił, żeby po prostu polakierować, nowy kosztuje 800 zł), przedni zderzak jest delikatnie przetarty. W najbliższym czasie się tym zajmę bo przywiązuję sporą wagę do takich detali. Jedyne co zwróciło moją uwagę to temperatura silnika. Wskazówka przy spokojnej jeździe wskazuje jakieś 85 stopni, a przy szybszej wzrasta do 90, ale raczej nie jest to powód do niepokoju. Także reasumując, jestem póki co naprawdę zadowolony z zakupu

  10. #70
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez torcida1 Zobacz posta
    Ja może opiszę moje wrażenia po pierwszych 400 km

    Strasznie podoba mi się charakterystyka silnika. Jeździłem wcześniej 3.2, moim zdaniem 2.0 to dużo lepszy wybór. Jest naprawdę dynamiczny (dla mnie różnica praktycznie nieodczuwalna przy drogowej eksploatacji), 3.2 brzmi świetnie cały czas, a 2.0 jest ciche, ale za to przy wkręcaniu na obroty brzmi równie fajnie, a do tego średnie spalanie na naprawdę rozsądnym poziomie. Mój egzemplarz jest bardzo zadbany, praktycznie nie ma śladów zużycia. Jedynie wlew paliwa zmatowiał (facet w ASO mówił, żeby po prostu polakierować, nowy kosztuje 800 zł), przedni zderzak jest delikatnie przetarty. W najbliższym czasie się tym zajmę bo przywiązuję sporą wagę do takich detali. Jedyne co zwróciło moją uwagę to temperatura silnika. Wskazówka przy spokojnej jeździe wskazuje jakieś 85 stopni, a przy szybszej wzrasta do 90, ale raczej nie jest to powód do niepokoju. Także reasumując, jestem póki co naprawdę zadowolony z zakupu
    Ta temperatura potrafi spaść z 90 na 85? Bo jeśli tak to nie powinno tak być. Gratuluje zakupu MK2 i czekamy na foty i opis w odpowiednim dziale nasze auta

  11. #71
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Niestety potrafi spaść. Co to może być, termostat? Gonić z tym do serwisu, czy to nic poważnego? Dodam tylko, że oczywiście auto było sprawdzane w ASO i żaden błąd termostatu nie wyskoczył.
    Ostatnio edytowane przez torcida1 ; 08-03-2012 o 18:04

  12. #72
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez torcida1 Zobacz posta
    Niestety potrafi spaść. Co to może być, termostat? Gonić z tym do serwisu, czy to nic poważnego? Dodam tylko, że oczywiście auto było sprawdzane w ASO i żaden błąd termostatu nie wyskoczył.
    W MK1 jest to bardzo typowa przypadłość i podejrzewam, że tutaj może być podobnie. Winny jest raczej termostat i trzeba to naprawić nie ma co czekać bo niedogrzane auto pali więcej i bardziej się silnik zużywa. Sprawdz jeszcze sobie na FIS-ie jaką pokazuje ci temperaturę oleju (wchodzisz w check -> engine -> temperature oil). Normalnie temperatura wynosi ok 88 stopni ciekawe jaka jest wtedy u ciebie.

  13. #73
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    W MK1 jest to bardzo typowa przypadłość i podejrzewam, że tutaj może być podobnie. Winny jest raczej termostat i trzeba to naprawić nie ma co czekać bo niedogrzane auto pali więcej i bardziej się silnik zużywa. Sprawdz jeszcze sobie na FIS-ie jaką pokazuje ci temperaturę oleju (wchodzisz w check -> engine -> temperature oil). Normalnie temperatura wynosi ok 88 stopni ciekawe jaka jest wtedy u ciebie.
    No popatrz nie wiedziałem że w MK1 jest fabryczny czujnik oleju który podaje sygnał do Fisa ciekawe hmm.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #74
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No ale przecież mowa jest o Mk2
    Temat się delikatnie rozluźnił więc proszę już o trzymanie się tematyki 2,0TFSI vs 3.2 a inne zagadnienia proszę omawiać w osobnych i odpowiednich wątkach






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #75
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Ja jeszcze tylko mam jedno pytanko Czy do 2.0 tfsi mogę spokojnie lać benzynę 95?

Podobne wątki

  1. Jakie opony wybrać?
    Przez alan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-12-2018, 23:33
  2. Jakie opony wybrać?
    Przez alan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2017, 20:32
  3. Jakie radio 2 DIN wybrać?
    Przez KrzysiuProgramista w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 14:15
  4. Cewki zapłonowe - jakie wybrać?
    Przez Qunik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2016, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •