Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 94

Wątek: Jakie tt wybrac? 3.2 czy 2.0?

  1. #16
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Przy 2.0 jest jeszcze właśnie problem związany z turbo. Sam o to strasznie dbam. Nie wkręcam auta na wysokie obroty na zimnym silniku, nigdy nie gaszę od razu po skończeniu jazdy, itp. Przy tt, czyli aucie w moim przypadku używanym, z jakimś tam przebiegiem, nie mam absolutnie żadnej pewności co do tego jak było ono użytkowane wcześniej. No i to jest ryzyko, które może dosłownie sporo kosztować.

    ---------- Post dodany o 19:46 ---------- Poprzedni post z 19:44 ----------

    Co do spalania. Przy normalnej jeździe, liczę że 3.2 spali jakieś 9 - 12, a 2.0 jakieś 8-10. Mi w 1.8 tsi udaje się schodzić czasem nawet do 6l, a realne średnie wychodzi koło 8,5-9 (auto głównie używane do jazdy w trasy).

  2. #17
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Zalety i wady obu wersji znasz. Decyzja należy do Ciebie.

  3. #18
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Zobacz: 3.2 w serii jest szybsze od 2.0 w serii więc nie modyfikując nic 3.2 jest lepsze pod kątem samych osiągów. Modyfikowanie 3.2 jest niestety bardzo kosztowne i czasochłonne z uwagi na silnik wolnossący więc robią to nieliczni. 2.0 relatywnie niskim kosztem można podnieść moc i cieszyć się ciut lepszymi osiągami niż w 3.2 przy mniejszym spalaniu. O to tylko chodziło.
    Jaaqob biorac pod uwage, ze planujemy modyfikacje do ok 350KM nie zastanawialbym sie i bral bym 3,2 bo na seryjnych gratach w 2.0T i tak do tej mocy nie dojdziesz a wymeniajac turbo, zmieniajac wydech itp. wydajesz podobne pieniadze co na uturbianie VR6 zyskujac tym, ze w 3.2 ma Quattro na starcie

  4. #19
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zrobienie 350km w 2.0 to pikus...ostatnio CS w bielskobiałej trzepie te 2.0 na potęge i widziałem duuuzo wykresów...nawet ostatnio cykneli golfika 430km z 2.0:P a koszty są sporo mniejsze niż 3.2 a skoro mamy uturbiać 3.2 to robimy przynajmniej 450km bo mniej to niema sensu bo koszty modyfikacji beda niewiele niższe niz robic 500:P
    odnośnie dźwieku to 3.2 wymiata

  5. #20
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Bierz 3,2 jesli planujesz za jakis czas zmienic auto

  6. #21
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    ostatnio mechanik przy ustawianiu zbieżności, jak przestawiał auto powiedział cytuje "Jezu jak on mruczy"
    bierz 3,2 nawet się nie zastanawiaj. Codzienna jazda z takim dźwiękiem uzależnia, a czy on ma 250KM czy 300KM -kogo to... I tak ludzkie zmysły nie są w stanie wychwycić 1 s różnicy w przyspieszeniu.

  7. #22
    Awatar WALSZAR
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    uk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    szary
    Posty
    16
    Witam
    Kolega pyta o spalanie więc jako użytkownik 3.2 pozwole sobie wtrącić 3 grosze na ten temat.
    Jezdze TT na codzień i do pracy i na wycieczki , więc tyle na ile mogę napisać że, na trasie jestem więcej niż zadowolony bo spalanie mam 8.5 do 9,5 wg. komputera .Byłem w Polsce na urlopie i po przejechaniu w jedną stronę 2200 km. komputer pokazal mi 8.2 ale już z powrotem (mama dała mi duuuuużo walówki ) i naprawde byłem zapakowany po dach, średnia na komputerze wyniosła 10.3 litra na 100. Dodam że przebieg był około 5200 km. Więc wg mnie nie jest tak żle.
    Natomiast w mieście -dodam że mieszkam w bardzo zatloczonym i zakorkowanym -niestety jest gorzej bo poniżej 14 nie schodzi mi nigdy.Dodam że jeżdze tylko na shellu power więc koszty są większe.........ale ten pomruk 3.2 wyrównuje mi wszystkie straty.

  8. #23
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    No więc myślę, że podjąłem już decyzję. Mam upatrzony samochód i tylko muszę znaleźć chwilkę czasu by pojechać go obejrzeć. Póki co, po rozmowie telefonicznej, wszystko prezentuje się dobrze. Co prawda chciałem się zająć wymianą auta tak za miesiąc, ale jeśli będą zainteresowani tak naprawdę zamianą mojego samochodu na to tt, decyduję się już dzisiaj. Mowa o tym aucie: AUDI TT 2.0TFSI SALON JAK NOWA GWARANCJA 1WŁ VAT (2014688885) - Aukcje internetowe Allegro Do tego chip w compsporcie, felgi od S5 albo BBS CH, ewentualnie zmiana tłumika. Do tego za symboliczną opłatą dokładają pełną roczną gwarancję.

  9. #24
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    ehhhh te czerwone foteliki obledne :P
    I TT

  10. #25
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Obym się tylko jakoś z nimi dogadał. No konfig zacny, tylko zmienić felgi. Te, na których stoi to 17", więc to dla mnie idealne pod zimówki. Mam w passacie akurat 17" zimówki z indeksem V, więc do tt spokojnie powinny pasować. No i jeszcze inna rzecz: to manual. 250/260 koni w manualu zdecydowanie robi robotę

  11. #26
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    manual robi robote, podczas gdy dsg robi przeciag po za tym 270 km realne, zastanawiam sie tylko dlaczego nie chcesz rbic auta u chlopakow z Wroclawia? Posjedz do Mirka i pogadaj

  12. #27
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez torcida1 Zobacz posta
    No konfig zacny, tylko zmienić felgi.
    No ja bym powiedzial ze BARDZO podstawowy. Wyglada na ladnie utrzymany.

  13. #28
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Fajne ma tło, już od 39.900 zł toyota yaris Przyjedziesz, zamiast TT wcisną 2 nowe yariski Ciekawe ile tak już im się udało sprzedać
    TT wygląda dobrze, trzeba pojechać, obejrzeć i nie słuchać sprzedawcy toyoty
    Hm, gwarancję dają na co? Dość ciekawe. Może próbują tylko wyciągnąć kasę, a jak przyjedziesz z czymś, to i tak odeślą.

  14. #29
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    No ja bym powiedzial ze BARDZO podstawowy. Wyglada na ladnie utrzymany.
    Szkoda, że nie ma RNS-E i DSG skóra piękna

  15. #30
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Gwarancję dają ponoć pełną. Wczoraj kumpel z nimi gadał i tak mu facet powiedział. Powiedział też, że może z nim podpisać umowę, odnośnie wszystkiego co mówi (oryginalności przebiegu, bezwypadkowości, stanu wizualnego samochodu) i gdy przyjedziemy i cokolwiek okaże się niezgodne z prawdą, zwróci koszt przejazdu. Brzmi to sensownie. Auto ponoć poleasingowe od kobiety, która zostawiła je w rozliczeniu i wzięła nowe 3r cabrio (mają też salon bmw). CO do konfigu, miałem na myśli konfig kolorystyczny. Wyposażenie "d*py nie urywa", ale też nie ma się czego spodziewać za takie pieniądze. Nie ma też tragedii. Messik, gdzie we Wro dobrze ogarniają vagi? Słyszałem o jednym warsztacie właśnie, ale nazwy zapomniałem RS serwis?
    Ostatnio edytowane przez torcida1 ; 06-01-2012 o 16:19

Podobne wątki

  1. Jakie opony wybrać?
    Przez alan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-12-2018, 23:33
  2. Jakie opony wybrać?
    Przez alan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2017, 20:32
  3. Jakie radio 2 DIN wybrać?
    Przez KrzysiuProgramista w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 14:15
  4. Cewki zapłonowe - jakie wybrać?
    Przez Qunik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2016, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •