Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 94

Wątek: Jakie tt wybrac? 3.2 czy 2.0?

  1. #1
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62

    Jakie tt wybrac? 3.2 czy 2.0?

    Witam. Jestem nowy na forum. Chciałbym zakupić audi tt, aktualnej generacji. Zastanawiam się jedynie nad wyborem wersji silnikowej. 2.0 tsi, czy 3.2? Jeździłem 3.2 i jest naprawdę fajnie. Powiem szczerze, że choć auto słabsze od imprezy sti, to subiektywne wrażenia z jazdy dużo ciekawsze. Samochodu szukam po to by dawał mi frajdę, ale był też w miarę zdatny na co dzień. Robię dość duże przebiegi, rzędu 4 - 5 tys miesięcznie. Ciężko znaleźc jakieś informacje odnośnie 3.2, także liczę na Was. Będę wdzięczny za każde info. Co do 2.0, to aktualnie jeżdżę passatem cc 1.8 tsi. Domyślam się, że w tt to będzie nieco inna bajka. Jedyne co mnie zastanawia to jak ten silnik brzmi i jaką ma charakterystykę pracy (turbodziura, etc). Bardzo bym prosił o wszelkie dane odnośnie spalania, awaryjności, tego na co trzeba zwracać uwagę przy oglądaniu auta, itp. Budżet na auto ok 100 tys. Plan póki co mam taki żeby kupić samochód za ok 80 i troszkę w niego wpakować (ofoliowanie lakieru na biały mat, felgi z S5, przy 2.0 chip, jakiś detailing). Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    kolego juz sie prawidlowo Przedstawiles i opisales co i jak ......wiec jesli to nie pomylka to po kiego podobny wpis ???
    I TT

  3. #3
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Nie znam zasad na forum, więc nie do końca byłem pewien, w którym dziale umieścić moje pytanie. Jeśli wystarczy w dziale "przestaw się" to proszę o usunięcie tego tematu

  4. #4
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez torcida1 Zobacz posta
    Nie znam zasad na forum, więc nie do końca byłem pewien, w którym dziale umieścić moje pytanie. Jeśli wystarczy w dziale "przestaw się" to proszę o usunięcie tego tematu
    wiec tak zle nie Zrobiles przywitales sie tak jak trzeba zamiast opisac autko Napisales jak sprawa wyglada czego Oczekujesz Szukasz - Planujesz .... dobre odp. juz Koledzy Ci napisali ((Chyba widziales )) reszta juz w Twoich ze tak powiem rekach, w dziale
    http://www.klubtt.pl/porady-przy-kup...y-audi-tt.html jesli Jestes jakiegos modelu nie pewien Dajesz i tu bedziemy sie doszukiwac za i przeciw ! ale przede wszystkim proponuje tak na dzien dobry ((Gdybys przeoczyl ))
    http://www.klubtt.pl/faq.php pozdrawiam .....
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 04-01-2012 o 16:56
    I TT

  5. #5
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Wszystko zależy od tego czy masz jakieś plany na przyszłość związane z autem i mam tutaj na myśli podnoszenie mocy. Po pierwsze 3.2 dysponuje mocą ok 250KM ale jest niestety bardzo ciężkie co powoduje, że jest nie wiele szybsze od zwykłej TT 225. To co piękne w 3.2 to dźwięk auta no i sam silnik posiada możliwość zniesienia bardzo dużych mocy +- 500-600 KM pod warunkiem uturbienia silnika bo 3.2 jest motorem wolnossącym. Uturbienie to już będą poważne koszty i wymaga dużego nakładu pracy ale się opłaca jeśli faktycznie chcesz mieć dosłownie rakietę (już jedna taka się właśnie buduje). 2.0 standardowo ma 200KM ale z uwagi na to, że posiada turbo szybko można podnieść moc wgrywając program i modyfikując wydech. Na seryjnych gratach przy takiej modyfikacji będziesz miał ok 270 koni co przy niskiej masie daje znacznie lepsze osiągi niż 3.2 w dodatku niskim kosztem bo jedynie wydech + program. W przypadku 3.2 nie będzie tak łatwo bo nie podniesiesz programem mocy w silnikach wolnossących. Wadą 2.0 TFSI jest to, że w większości posiada napęd tylko na przód i budżet którym dysponujesz nie wystarczy ci raczej na zakup wersji z Quattro (2.0). Czemu to jest wada? Ano taka, że jeśli planujesz moce powyżej 350KM to bez quattro pomimo ogromnej mocy będą bardzo duże straty z uwagi na brak trakcji.

    Ja osobiście wybrałem 2.0TFSI z ciężkim bólem, że nie będzie tam jednak quattro ale jak zobaczyłem jak jeździ z mocą 270KM ze skrzynią DSG stwierdziłem, że to przeżyję bo moim celem nigdy nie będzie więcej niż 350PS.

    Tutaj masz onboard 2.0TFSI z podniesioną mocą do 270



    3.2 nie ma szans.

    Co Ty wybierzesz to już musi zależeć tylko od Ciebie
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 04-01-2012 o 18:50

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    3.2 z Turbo i 2.0 nie ma szans

  7. #7
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    3.2 z Turbo i 2.0 nie ma szans
    Nie wiem po co coś takiego piszesz bo niczego ten post nie wnosi. Jest raczej oczywiste jak też to, że 5.0 turbo będzie lepsze od 3.2 i 7.0 lepsze od 5.0...

  8. #8
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Wielkie dzięki. Pytałem się w compsporcie i modyfikacja na 260km i 350nm kosztuje 2000 zł. Generalnie po przemyśleniu sprawy dochodzę do wniosku, że chyba 2.0 okaże się lepsze. Raz, że przy zremapowaniu osiągi rzędu 5 sek do setki są spokojnie w zasięgu z tego co widzę, dwa że przy normalnej jeździe spali sporo mniej od 3.2. Trzeci plus jest taki, że 2.0 jest sporo więcej na rynku. Niska akcyza na tą pojemność również pozwala poszukać czegoś ciekawego w DE. Jak jest z brzmieniem 2.0? Wiadomo, że nie będzie to to samo co V6. Może modyfikacja wydechu coś da? Ile mniej więcej takie coś kosztuje?

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jeśli masz możliwość zakupu w DE to się nie zastanawiaj bo Polski rynek TT jest przeładowany niestety padakami :/ w DE zapłacisz więcej niż w PL za TT ale będziesz miał adekwatne auto do pieniędzy za jakie kupisz.

    Ulter w 2.0


  10. #10

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Nie wiem po co coś takiego piszesz bo niczego ten post nie wnosi. Jest raczej oczywiste jak też to, że 5.0 turbo będzie lepsze od 3.2 i 7.0 lepsze od 5.0...
    Proste. Nie porównuje się silników turbo do wolnossących. Tak jak dzieciarnia zachwycała się TDI i porównywała go do wolnossącej benzyny. Porównuje się silniki turbo vs turbo. Bo wiadomo że turbo inaczej uzyskuje moc.

    torcida1 dźwięk 2.0 jest bardzo spoko. Przy zmienionym wydechu baaardzo miły dla ucha.

  11. #11
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Proste. Nie porównuje się silników turbo do wolnossących. Tak jak dzieciarnia zachwycała się TDI i porównywała go do wolnossącej benzyny. Porównuje się silniki turbo vs turbo. Bo wiadomo że turbo inaczej uzyskuje moc.

    torcida1 dźwięk 2.0 jest bardzo spoko. Przy zmienionym wydechu baaardzo miły dla ucha.
    ICE, temat tego wątku to własnie porównanie 3.2 vs 2.0 ale nie tylko w kwestii osiągów ale wielu aspektów. Nie każdy jeździ samą mocą i nie każdy planuje robić modyfikacje za dziesiątki tys zł.

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    ICE, temat tego wątku to własnie porównanie 3.2 vs 2.0 ale nie tylko w kwestii osiągów ale wielu aspektów. Nie każdy jeździ samą mocą i nie każdy planuje robić modyfikacje za dziesiątki tys zł.
    Nie każdy jeździ samą mocą.
    Tutaj masz onboard 2.0TFSI z podniesioną mocą do 270



    3.2 nie ma szans.

    Co Ty wybierzesz to już musi zależeć tylko od Ciebie
    Ehm .... i kto to mówi xD

    Ja wybieram 3.2 bo:
    1. Brak turbo i przyszłościowych problemów z tym związanych.
    2. Napęd quattro.
    3. Przyszłościowy silnik jeżeli chodzi o zwiększanie mocy.
    4. Dźwięk.
    5. Według mnie pancerna jednostka nie do zdarcia.
    Minus:
    1. Koszty założenia turbo.
    2. Przy ostrej jeździe zużycie paliwa.
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 04-01-2012 o 19:28

  13. #13
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Nie każdy jeździ samą mocą.


    Ehm .... i kto to mówi xD
    Zobacz: 3.2 w serii jest szybsze od 2.0 w serii więc nie modyfikując nic 3.2 jest lepsze pod kątem samych osiągów. Modyfikowanie 3.2 jest niestety bardzo kosztowne i czasochłonne z uwagi na silnik wolnossący więc robią to nieliczni. 2.0 relatywnie niskim kosztem można podnieść moc i cieszyć się ciut lepszymi osiągami niż w 3.2 przy mniejszym spalaniu. O to tylko chodziło.

  14. #14
    Awatar torcida1
    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Wroclove
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    62
    Co do rynku samochodów używanych w PL, to wiadomo jak jest. Przy samochodach nawet trochę egzotycznych jest jeszcze gorzej niestety.

    Co do modyfikacji: w 3.2 nic bym nie zmieniał, w 2.0 program i ewentualnie wydech/tłumik. Innych modów nie planuję raczej gdyż na zbyt długo nie przywiązuję się do aut i średnio by się u mnie sprawdzało pakowanie dużej kasy w mody.

    Ten Ultor z filmiku to sam tłumik, czy kompletny wydech? Jaki jest średni koszt porównywalnego wydechu do tt?
    Ostatnio edytowane przez torcida1 ; 04-01-2012 o 19:41

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez torcida1 Zobacz posta
    Co do rynku samochodów używanych w PL, to wiadomo jak jest. Przy samochodach nawet trochę egzotycznych jest jeszcze gorzej niestety.

    Co do modyfikacji: w 3.2 nic bym nie zmieniał, w 2.0 program i ewentualnie wydech/tłumik. Innych modów nie planuję raczej gdyż na zbyt długo nie przywiązuję się do aut i średnio by się u mnie sprawdzało pakowanie dużej kasy w mody.

    Ten Ultor z filmiku to sam tłumik, czy kompletny wydech? Jaki jest średni koszt porównywalnego wydechu do tt?
    Biorąc 3.2 masz od razu dźwięk super. Nie trzeba uważać tak na turbo. Jak nie przywiązujesz się do auta to pociesz się rykiem 3.2 litra. Zawsze kiedyś możesz wybrać 2.0. Filmik sam za siebie "ryczy"


Podobne wątki

  1. Jakie opony wybrać?
    Przez alan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-12-2018, 23:33
  2. Jakie opony wybrać?
    Przez alan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2017, 20:32
  3. Jakie radio 2 DIN wybrać?
    Przez KrzysiuProgramista w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 14:15
  4. Cewki zapłonowe - jakie wybrać?
    Przez Qunik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2016, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •