Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 49 z 49

Wątek: Domowa renowacja Foteli / skór

  1. #46
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Bardzo fajny efekt czekam na dalsze etapy bo teraz na pewno dopiero się zacznie najtrudniejsze... będę Cie na pewno pytał o porady w dziedzinie skór jak już to ogarniesz bo ja to tylko czyszczę i konserwuję ale jeszcze nie miałem okazji działać z wypełnianiem i taką "Serio" regeneracją skór Brawo !

  2. #47

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Bardzo fajny efekt czekam na dalsze etapy bo teraz na pewno dopiero się zacznie najtrudniejsze... będę Cie na pewno pytał o porady w dziedzinie skór jak już to ogarniesz bo ja to tylko czyszczę i konserwuję ale jeszcze nie miałem okazji działać z wypełnianiem i taką "Serio" regeneracją skór Brawo !
    Dzięki Kanapa, ale nie jestem specjalistą, a raczej amatorem. Te skóry są nieźle zmęczone, więc gorzej już nie będzie, a może być tylko lepiej. Plan jest, chęci są, tylko finansów na te wszystkie kosmetyki brak. Ostatnio za często przybijam pionę z mechanikiem (nic się nie psuje, a jedynie doprowadzam do stanu użytecznego), dlatego na razie stanęło na czyszczeniu i konserwacji

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No dobra, czas płynie, a fotele wciąż czekają na swoją chwilę chwały. Dlatego wpadłem na pomysł, że wpierw można to wszystko zaplanować i oszacować koszty. Plan pracy jest następujący:

    1. Wyjąć fotele z samochodu
    2. Rozłożyć fotele (zdjąć skóry, plastiki)
    2. 1 - sprawdzić stan mat, kabli, pianki
    2. 2 - jeśli maty będą do wymiany, to wówczas dopiero będę szukał nowych (a jeśli ktoś ma namiar i nie kosztuje to wiele, to z chęcią od razu zakupię); piankę ewentualnie dosztukować (chociaż takiej potrzeby nie ma), kable polutować (jeśli coś by nie było ok z nimi)
    2. 3 - w między czasie podczas zabiegów na skórze można wyczyścić spód fotela
    3. Mając skóry rozłożone, wówczas je dokładnie wyczyszczę cleanerem (używam zymola, a mam jego końcówkę)
    4. Gdy skóry wyschną, delikatnie przeszlifować papierem wodnym w małą gradacją (600 albo 800) cały fotel by zdjąć starą farbę
    5. Odtłuszczanie skóry - skóra musi być jak najczystsza, ale zymol zostawi różne konserwujące preparaty w niej, więc dobrze trzeba ją odtłuścić
    6. Sprawdzenie czy skóra nie jest pocięta - jeżeli gdzie jest, wówczas trzeba ją podkleić od wewnątrz. W wielu poradnikach jest mowa o podklejaniu skórą, ale sam preferuję chwilowo podkleić taśmą, a później od wewnątrz nanieść spoiwo (po wcześniejszym usunięciu taśmy)
    7. Naniesienie pierwszej warstwy wypełniacza punktowo w największe szczeliny/pęknięcia/ubytki. Tutaj zaczyna się rozterka - szpachla, czy może filler? Ja wybrałem Flexifil płynna skóra. Jest bardziej elastyczna i rozciągliwa w porównaniu do szpachli, a poza tym to miejsce będzie lepiej zabezpieczone.
    8. Naniesienie drugiej warstwy wypełniacza (o ile jest to potrzebne) i tutaj stosujemy zasadę jak ze szpachlą - ma być gładko tak by nikt nie poznał że coś tam jest! Każdy ubytek w tym momencie powinien zostać wypełniony.
    9. Ponownie papier wodny w dłoń i każde miejsce ze szpachlą/fillerem musi zostać wyrównane papierem. Po wcześniejszym szlifowaniu skóra nie powinna mieć punktów z wyraźną farbą oryginalną, a całość powinna być zmatowiona.
    10. Malowanie - ja zamierzam pomalować cały fotel jednym kolorem najbardziej zbliżonym do oryginału (podoba mi się ciemna zieleń i nie chcę jej zmieniać, a jeśli już, to na coś ciemniejszego). W zależności od farb proces nakładania farby może się różnić, ale to już będę analizował gdy będę miał farby w ręku.
    11. Po pierwszej warstwie farby można nanieść drugą - moje działania będą wymagały minimum dwóch, a może więcej warstw farby. W tym momencie fotele dopracowujemy by były idealne.
    12. Lakier bezbarwny - ostatnia warstwa, wykończenie, ja wciąż nie wiem czy chcę półpołysk, czy połysk, a może półmat...
    13. Jeśli gdzieś puściły szwy, to teraz należy je naprawić. Igła, nitka do skór i robimy. Zastanawiam się czy nie chcę wstawić nici a'la baseball, ale to na razie luźne rozważanie. Pamiętajcie, że jest to ostatni moment by zaszaleć - nici mogą być np czerwone, białe, co Wam pasuje
    14. Złożenie fotela w całość, sprawdzenie czy wszystko jest na swoim miejscu i ile niepotrzebnych śrubek producent umieścił w fotelu - przecież udało się go złożyć, a ta garść śrubek co została, to pewnie zapasowe :P
    15. Zamontowanie foteli w aucie i cieszenie się "nowymi skórami"
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  3. #48

    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Iława
    Pojemność
    2.0T
    KM
    344
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Black
    Posty
    27
    Podrzuć raz jeszcze zdjęcia, stare wygasły. Pozdrawiam.

  4. #49
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Witam. Czy uda mi się doprowadzić fotele skórzane do jakiegoś przyzwoitego stanu? Mam jasne pęknięcia na czarnej skórze i chciałbym to zrobić, najlepiej bez potrzeby wyjmowania foteli. Poleci ktoś preparat do regeneracji skór? Jakiej firmy, jaki zestaw najlepiej i jak to robić. Z góry dzięki.

Podobne wątki

  1. Renowacja układu hamulcowego :)
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2016, 08:35
  2. Car detaling - renowacja lakieru
    Przez ICE w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 21:25
  3. Renowacja felg (alu)
    Przez kondi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 20:44
  4. Kolor skór - kod - nazwa
    Przez hubi_pl w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 21:16
  5. Necrobusiness (łowcy skór)
    Przez Piootr w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 22:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •