Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 49

Wątek: Domowa renowacja Foteli / skór

  1. #1
    Awatar MichalB
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    x
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    20

    Domowa renowacja Foteli / skór

    witam ostatnio zaczoł denerwować mnie zly stan foteli w mojej TT. Lecz sumy jake trzeba przeznaczyc na nowe skory , wole przeznaczyc na dodatkowe koniki pod maską kupilem wiec zestaw za 150 zl do samodzielnej renowacji skór.( malowalem miesiąc temu ale dopiero teraz znalazlem czas aby zredagowac nowy post , przez ten miesiac codziennej jazdy niezauwazylem zadnych negatywnych efektow moich prac ) ..w tym poscie pokaze wam efekt przed i po i w skrocie opiszę jak przebiegały prace . ( niebede podawal nazw srodkow zeby nierobic reklamy ) , oczywiscie jak cos źle zrobicie to ja za to nie odpowiadam

    sory za jakosc zdjec ale mialem podczas prac tylko telefon pod reką.

    Skóry w mojej TT byly w nienajlepszym stanie (wizualnym) a rysy na fotelu pasazera doprawadzaly kazdego fana motoryzacji do placzu

    rysy:
    http://zapodaj.net/0329d5389a70.jpg.html

    do naszego odnawiania bedziemy potrzebowali :
    1. odtłuszczacz do skor
    2. farbka koloryzująca w kolorze naszych foteli
    3. utrwalacz do farby
    4. gabka ktorą bedziemy malować
    5. rekawiczki aby nie pomalowac naszej "osobistej" skóry
    6. jakieś ścierki do odtłuszczacza
    7. jakaś dobra muzyczka

    jesli mamy wszystko przystępujemy do zabawy :

    po pierwsze trzeba nasze fotele dobrze wyczyścić a potem doklanie odtłuścić

    po drugie proponuje gąbke pociąc w kostke 6cm x 6cm x 4 cm ( docinalem pare i taką najlepiej mi sie malowalo ) np. taką:
    http://zapodaj.net/46f66a6879b6.jpg.html

    potem przgotowujemy sie dobrze do malowania , ( wazne aby syf nie lecial do audi wiec proponuje na miejsce zabawy garaz ) , zakladamy rekawiczki i w małych ilościach nanosimy farbkę na gąbkę a nią nakladamy kolor na nasze fotele wazne zeby farby nienawalic na raz duzo bo zacieki sie zrobią ,,

    ostatnim krokiem bedzie nalozenie utrwalacza ,, mi najlepiej nanosilo sie gąbką ( oczywiscie bierzemy inną niz do farby ) i rozprowadzamy po skorze ,

    proponuje odczekac minimum 12 godzin przed jazdą zeby spodni nie pokolorowac i jesli macie warunki to uchylcie lekko okna zeby dobrze wyschło


    bylo to moje drugie malowanie w zyciu wiec jesli cos źle zrobilem to prosze zeby mi ktos poprawil mój post ( dobrą radą dal innych , w odpowiedzi ), mi fotele wyszły dość dobrze , wyglądają PRAWIE jak nowe, efekt ocencie sami :

    http://zapodaj.net/4d26d6295869.jpg.html
    http://zapodaj.net/8c2454be2869.jpg.html

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Poradnik bardzo ok. Wzbogacę go niebawem fotkami i dodatkowym opisem . Próbowałeś syntetyczną skórę?

  3. #3
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Nie wiem jak w rzeczywistości ale na zdjęciach fotele wyglądają jak nowe, także jeżeli faktycznie tak wyglądają to można się pokusić o renowację. Jeżeli chodzi o markę środka którym to robiłeś to możesz podać, bo jak wiadomo nie każdym środkiem można osiągnąć taki efekt, jeżeli środek faktycznie spełnia dobrze swoje zadanie to reklama nie zaszkodzi Także gratuluje efektu, na prawdę fajnie wyszło

  4. #4
    Awatar MichalB
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    x
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    20
    syntetycznej skóry nie stosowalem ( choć tylnej kanapie by sie przydala w 2 miejscach) ,, mam pytanie czy ta skóra wytrzymuje swoje zadnaie ( tz. czy nie peka i tym podobne ? i dokladnie jak się ją naklada zeby w 100% się trzymała? i czy kolor farbki bedzie mozna na nią normalnie nałożyc?

    ---------- Post dodany o 22:55 ---------- Poprzedni post z 22:52 ----------

    farbka i utrwalacz byly "colourlock" ,

  5. #5
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Ładnie wyszło, jak jest z trwałością? Nie schodzi ta farba?
    Podejrzewam, że taki cleaner gliptona może to zmyć... Chociaż nie ma potrzeby stosowania go

    Za jakiś czas muszę coś takiego przetestować na skórach w domu na kanapie, dzięki za opis.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jutro dam fotki co i jak. Ta farba do skóry to chyba nie można przesadzić bo będzie na ubraniach widać. Nie spotkałem się jeszcze. że złą opinią na temat tego środka.

  7. #7
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    colourlock chyba najlepszy środek do renowacji skóry!używa go się w warunkach domowych jak i w profesjonalnych zakładach.Posiadają chyba wszystkie kolory,po konkretnej nazwie skóry z palety danej marki a do tego można do nich przesłać skrawek materiału aby dobrali kolor

  8. #8
    Awatar Marcin180
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Zakopane
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    311
    No wygląda jak nowy.. a drugi fotel w miejscu w którym najbardziej cierpi też robiłeś? jakieś fotki może sie znajdą?
    Jeszcze żeby tylko w upalne letnie dni nic sie z nim nie działo to będziemy mieć nowe wnętrza w TT

  9. #9
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    MichalB a jak zamawiałes ten zestawik to jaki im kolor podałeś? Czy wysyłałeś kawałek skóry? Jestem wkurw.... bo dziś wiozłem kupla i miał takie spodnie z ostrymi zakonczeniami i tak mi przerysował fotel że myślalem że mu zaje... Jakby tego było malo to jeszcze przerysowałem zderzak o krawężnik dziś. No normalnie jakaś masakra

  10. #10
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Cytat Zamieszczone przez Tunio Zobacz posta
    MichalB a jak zamawiałes ten zestawik to jaki im kolor podałeś? Czy wysyłałeś kawałek skóry? Jestem wkurw.... bo dziś wiozłem kupla i miał takie spodnie z ostrymi zakonczeniami i tak mi przerysował fotel że myślalem że mu zaje... Jakby tego było malo to jeszcze przerysowałem zderzak o krawężnik dziś. No normalnie jakaś masakra
    Tunio jezeli masz czarne fotele to zostało mi jeszcze conieco ze swojej renowacji ,może wytarczy. Daj info to sie zgadamy

  11. #11
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Wottka, dzięki za zainteresowanie ale kupie już cały pojemnik to zrobię sobie renowacje całych foteli od razu. A wiesz może jak dokładnie nazywa się kolor czarnych foteli? Czy po prostu czerń to czerń i tyle?

  12. #12
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    ....a spox , tak tylko chciałm , żebyś zobaczył jak to wygląda . Co do koloru to ja podałem tylko , żeby była czarna, zreszta na butelce jet tylko napis "black" i u mnie jest ok aczkolwiek mają opcje dobrania koloru do wycinku skóry jaki im sie prześle.

  13. #13
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Jesli chodzi o ledercentrum to musialem przyslac im zaglowek bo niby ma domieszke niebieskiego :/

  14. #14
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    Messik a Ty też masz czarne fotele? Jak już kilka osób im wysyłało to może maja gdzieś zapisane jaki to kolor i nie trzeba po raz kolejny im wysyłać? Albo może masz na tej buteleczce napisane jakiś kod koloru czy coś to im bym to podał...

  15. #15
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Mam czarne, ale niestety nie ma zadnego oznaczenia koloru :/ Jak gadalem z gosciem to powiedzial ze trzeba przyslac zaglowek

Podobne wątki

  1. Renowacja układu hamulcowego :)
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-08-2016, 08:35
  2. Car detaling - renowacja lakieru
    Przez ICE w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 08-12-2014, 21:25
  3. Renowacja felg (alu)
    Przez kondi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 20:44
  4. Kolor skór - kod - nazwa
    Przez hubi_pl w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 21:16
  5. Necrobusiness (łowcy skór)
    Przez Piootr w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 22:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •