Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 34

Wątek: Bam i apx

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    anglia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    khaki
    Posty
    8

    Bam i apx

    czy ktoś ma może chwilkę i wyjaśnić mi czy mogę włożyć silnik BAM do mojej tt APX?
    audi tt quatro roadster 2000r .....

  2. #2
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    BAM rozni sie od APX chyba tylko tym, ze ma zmienne fazy rozrzadu i dwie sondy szeroko pasmowe, jesli razem z silnikiem masz ECU to nie ma zadnego problemu z podmiana

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no generalnie różnice są niewielkie ale jednak są..jak rozumiem zamiast silnika APX chcesz BAM więc to spokojnie przejdzie tylko musisz pamiętać żeby zmienić sondy (wkręcić swoją od apx) i coś wymodzić z systemem SAI bo BAM tego niema ..generalnie skoro już tak robisz to możesz troszkę doinwestować i zmienić komputer na tego od BAM (troszkę kabli trzeba będzie dołożyć ale to jest spokojnie do ogarnięcia bo u mnie tak właśnie ma byc robione) przy okazji zrobić wirusa i będzie wszystko hulać fajnie

    ale jeżeli właśnie ecu ma zostać to trzeba się dowiedzieć czy napinacz gdy jest niepodołączony jest w trybie takim jak podczas pracy ciepłego silnika
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 02-01-2012 o 11:32

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    anglia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    khaki
    Posty
    8
    sorki ze znowu tu jestem ,ale ten silnik BAM okazał się złomem ,wiec mam pytanie czy mogę włożyć 180 koni silnik,i jaki ??

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    sam słupek najlepiej a osprzęt poprzekładać od Twojego

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    anglia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    khaki
    Posty
    8
    tak ale mój silnik można powiedzieć nie istnieje ,ponieważ stał dość długo,ponieważ jest samochodem powypadkowym,ale na szczescie tylko lampa zderzak i błotnik

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    to kup 180tke i kolektor Ci sprzedam bo mam od apx ( a musisz kupić kolektor od wersji 225)

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli chodzi o sam zespół blok/głowica to praktycznie każdy silnik 1.8T będzie pasował za wyjątkiem starych 1.8T montowanych wzdłużnie w budach B5 .
    Tak więc im więcej gratów jesteś w stanie przeszczepić tym więcej silników masz do wyboru .
    Jeśli natomiast nie chcesz nic przeszczepiać to musisz kupić silnik od TT 225 lub audi S3 , żadna 180-siątka nie spasuje Ci pod Twoją Down pipe .
    Poza tym wszczepianie 180-tki z K03 trochę profanacja bo potencjał i osiągi auta K03 vs K04 z tt225 to trochę przepaść
    Poza tym bez ruszania wydechu i tak nie spasuje i trzeba by przeszczepić kolektor wydechowy i turbinę ( od 225 ) z liniami olejowymi i wodnymi .

    Jest jeszcze inna droga ....
    Dla czego nie spróbować fachowo reanimować istniejący silnik zanim zdecydujesz się na wymianę .
    Jest na forum TT która była nie odpalana dość długo ( koło roku ) i po pewnych problemach teraz jeździ bardzo dobrze .
    Może właściciel się wypowie jak będzie miał ochotę









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    anglia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    khaki
    Posty
    8

    AJQ dO APX

    Znalazłam silnik AJQ z osprzętem,co prócz tego bedzie potrzebne aby zamontować go w Audi z silnikiem APX i skrzynią quattro
    czy potrzebny będzie też ECU?
    Wielkie dzięki z Góry za pomoc

  10. #10
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    masz racje Arttur,stare 1,8t z b5 mialy jeszcze na lince pedal gazu i wiele innych starych rozwiazan.

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    w razie czego posiadam trochę czesci które się przydadzą przy reanimacji 1.8t albo przy swapie a decyzję musi podjąc kolega, niech wrzuci foto w jakim stanie wyglada motor pod maska

  12. #12
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    a decyzję musi podjąc kolega
    To kolezanka ;p
    A swoja droga w innym temacie widzialem, ze juz ma na oku AJQ i chce to wrzucic zamiast APXa ;/ moim zdaniem chyba lepiej reanimowac silnik i sie cieszyc TT225

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Tak , już post przeniosłem do tego tematu ..

    Cytat Zamieszczone przez BJ25 Zobacz posta
    Znalazłam silnik AJQ z osprzętem,co prócz tego bedzie potrzebne aby zamontować go w Audi z silnikiem APX i skrzynią quattro
    czy potrzebny będzie też ECU?
    Wielkie dzięki z Góry za pomoc
    Tak , już post przeniosłem do tego tematu ..
    BJ25 Nie ma potrzeby a nawet jest nie wskazane otwieranie nowego tematu pod każdy silnik który znajdziesz , wszystko można dodawać już w tym wątku .

    AJQ to silnik ze 180-siątki nie jeśli masz zamiar przekładać w całości ( profanacja , patrz wyżej ) to nie będzie Ci pasować pod Down Pipe w 225 , z kolei Down Pipe z tego silnika nie wejdzie Ci do Twojego auta bo jest quattro i ma ona inny kształt . Jedynie DP ze 180 quattro ratuje ale ten model jest bardzo rzadki a co dopiero DP do niego kupić ..
    Dla mnie to nie ma najmniejszego sensu bo wtedy już musisz zmieniać ECU i kombinować z wydechem a i we wiązkach były różnice .

    Przeczytaj dodatkowo mój poprzedni post i zastanów się dobrze nad sprawą



    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    masz racje Arttur,stare 1,8t z b5 mialy jeszcze na lince pedal gazu i wiele innych starych rozwiazan.
    Choć by takich jak np. zewnętrzna pompa wody napędzana osobnym paskiem a nie tak jak u nas paskiem rozrządu










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    anglia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    khaki
    Posty
    8
    ok mam silnik AUQ ,co o tym sądzicie ????,czy konieczne będzie przekładka komputera ECU,proszę o odpowiedzi ,i dziękuje za pomoc

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    BJ25 Na prawdę staramy się pomóc ale mam wątpliwości czy dokładnie czytasz to co już napisaliśmy
    AUQ to silnik 180 konny z turbiną K03 - jest już wyżej napisane co trzeba zrobić aby go wsadzić
    Dodatkowo silnik ten jest na sondzie szerokopasmowej i z systemem VVT .
    Może to pracować na twoim seryjnym kompie jak ktoś zmodyfikuje program pod turbinę K03 i zastąpi napinacz łańcuszka wałków z VVT na zwykły .


    Moja dobra i szczera rada : Uzbrój się w cierpliwość i szukaj silnika z TT225 lub Audi S3 lub zleć fachowcowi sprawdzenie stanu twojego silnika .











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •