Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 32

Wątek: TT jako auto na co dzień?

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Sandomierz
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2000
    Kolor
    brak
    Posty
    10

    TT jako auto na co dzień?

    Witam,


    Przymierzam się do kupna mojego pierwszego auta, mianowicie Audi TT. Wcześniej był plan kupna RX8 lub coś bardziej statecznego e46, ale RX8 ze względu na swój silnik odpadła, a e46 jest zbyt nudne.

    Pytanie do Was, czy TT nadaje się do codziennej jazdy? Nie mówie o 200km dziennie, ale do "sklepu", na uczelnie itp.

    Co sądzicie?

    Zauważyłem, że koszty utrzymania porównując z moimi motocyklami/quadem są dość niskie, więc na wydatki jestem już "zaprawiony".

    Ogólnie jak jest z awaryjnością TTki? Przeglądając forum i po przeczytaniu tematu o urwanym lewarku zmiany biegów, lekko się przeraziłem :P


    Przepraszam, jeśli napisałem w nieodpowiednim dziale.

  2. #2
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Wszystkiego dobrego w 2012
    Po pierwsze kolego Konrad najpierw sie witamy w http://www.klubtt.pl/tutaj-siae-witamy/ (tak to sobie sprytnie wymyslilismy).
    2. Napisales iz Poczytales juz troszke na forum wiec na wszystkie Swoje pytania powinienes juz znac odpowiedzi !
    3. Co do urwanego lewarka jest to naprawde ewenement i nie ma nic wspolnego z TT ani jakimis (typowymi dla autka usterkami)) wiec predzej kolega w totka wygra niz w swojej ewentualnie z podobna sytuacja sie spotka
    4. Kupuj TT , nadaje sie do kazdej jazdy
    pozdrawiam
    I TT

  3. #3
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Wiele osób jeździ TT codziennie, w tym i ja, więc nie ma z tym problemu :P W końcu jest to samochód, więc czemu miałbyś nim nie jeździć codziennie? Poczytaj trochę forum, jazda w 1-2 osoby jest bardzo wygodna, a przy okazji daje trochę frajdy. Poza tym podobne wątki pojawiają się co jakiś czas na forum

    Co do awaryjności, to zależy co kupisz i ile masz szczęścia. Mi się zdarzyła 1 awaria, trochę z mojej winy. Akumulator był bardzo słaby, a właściwie do wyrzucenia, popełniłem kilka błędów i coś tam przy alternatorze się popsuło. Poza tym jeżdżę prawie 3 lata bez awarii. Do mechanika zaglądałem na początku po zakupie, żeby wymienić wszystko to co trzeba wymienić, a teraz to z raz na rok pozostaje

    Co do lewarka, to jest napisane, że coś takiego się nie zdarza w samochodach. Coś musiało być tam nie tak, więc nie ma się czym martwić.

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Sandomierz
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2000
    Kolor
    brak
    Posty
    10
    Przeglądałem, ale i tak mam kilka pytań. Mianowicie np. o klimatyzację, czy jest ona automatyczna i w standardzie?

    Jak jest z tym ESP, doczytałem że wprowadzono ze względu na problemy ze stabilnością w 2000r, czy roczniki wcześniejsze również posiadają ESP?

    Czy każda z napędem 4x4 ma "Haldex"?

    Czy z tyłu zmieści się ktoś postury człowieka?

  5. #5
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Tak klinatronic w kazdej wersji ((jeszcze nie slyszalem aby bylo inaczej ))
    Byla przeprowadzona akcja serwisowa dla pierwszych modeli ...polegajaca wlasnie na dodaniu esp jak i lotki.
    Na 100% nie powiem bo nie jestem pewien ale raczej wszystkie quatro posiadaja...
    Tu juz jest problem ciezko to tak opisac ((wiadomo wejsc wejdzie wkoncu autko jest zarejestrowane do przewozu 4 osob )) ale jak kocham TT tak za cholere bym sie do tylu nie pchal a juz na jakis dalszy wypad . Najlepiej ocenisz to ogladajac Samemu
    Ostatnio edytowane przez Jambolek ; 01-01-2012 o 13:11
    I TT

  6. #6
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez Konrad Zobacz posta
    Jak jest z tym ESP, doczytałem że wprowadzono ze względu na problemy ze stabilnością w 2000r, czy roczniki wcześniejsze również posiadają ESP?

    Czy każda z napędem 4x4 ma "Haldex"?

    Czy z tyłu zmieści się ktoś postury człowieka?
    Kiedy będziesz oglądał autko to zobaczysz sam czy ma ESP.

    W tylko Haldex.

    Co do tylnej kanapy to jest ciężko. Moja córka ma 142cm wzrostu i jest szczupła, mieści się dobrze. Ale tylko za pasażerem , bo ja mam swój fotel posunięty na max do tyłu. Za mną nikt z nogami nie usiądzie . Jak wyrośnie ponad 150cm to wyrzucam kanapę, bo już se tam wygodnie raczej nie posiedzi.

  7. #7
    Awatar DarioZ
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2011
    Kolor
    black
    Posty
    185
    Wszystkiego dobrego w nowym roku !!
    Sam jestem tu nowym pacjentem , skorupy nie mam , szukam ,ale przeczytałem te minimum które powinienem , zrób to bo zadałeś pytania które są naprawdę wyczerpująco opisane .
    Pozdrawiam
    Darek

  8. #8
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Cytat Zamieszczone przez Jambolek Zobacz posta
    Tak klinatronic w kazdej wersji ((jeszcze nie slyszalem aby bylo inaczej ))
    To obejrzyj zdjęcia tej http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/de...Version=bottom

  9. #9
    Awatar PawelM
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Kolor
    -
    Posty
    478
    Oczywiście że na co dzień! Początkowo to miał być mój drugi samochód ale po jakimś czasie został jedynym.

    Bezapelacyjnie polecam roadstera. Na tylnych siedzeniach w coupe i tak się nikt nie zmieści więc lepiej mieć rozkładany dach Frajda jazdy w ciepły dzień po za miastem jest niesamowita.

  10. #10
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Co do przewozu różnych dziwności polecam temat: http://www.klubtt.pl/ogallne/8183-co...a-ae-w-tt.html

    Jak ktoś był na darmowej akcji serwisowej, to może mieć esp i lotkę w starszych rocznikach.

    Praktycznie wszystkie TT jakie widziałem, mają automatyczną klimatyzację (chociaż udało mi się kiedyś znaleźć manualną gdzieś na zagranicznej stronie i taka też istnieje, ale to już wyjątek). Mamy na forum instrukcję obsługi TT, polecam jej przejrzenie, są tam wyszczególnione 2 rodzaje klimatyzacji i inne ciekawostki.

  11. #11
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez d_matys Zobacz posta
    1 : 0 dla Ciebie na zywo czy foto nigdy czegos takiego nie widzialem wiem ze w instrukcji np. s. 83 jest taki obrazek ale nigdy jakos sie w watek niewczytywalem
    Do tematu czyli co na jakis konkretny rynek byly z reczna klima. produkowane czy co ??
    I TT

  12. #12
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    Muszę wtrącić swoje trzy grosze, na moją tylną kanapę mieszczą się nawet osoby do 180cm ale bardziej leżą niż siedzą, czyli można przewozić jeśli to konieczne :P
    Jednak w każdej TT na drzwiach jest naklejka od wewnątrz w której informacja wyraźnie przekazuje fakt, że mieszczą się na tył tylko osoby do 150cm wzrostu

  13. #13
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Cytat Zamieszczone przez Konrad Zobacz posta
    Pytanie do Was, czy TT nadaje się do codziennej jazdy? Nie mówie o 200km dziennie, ale do "sklepu", na uczelnie itp.
    Co sądzicie?
    Do codziennej jazdy jak najbardziej - ja po to kupiłem, na dojazdy do pracy (a mam blisko).

    Cytat Zamieszczone przez Konrad Zobacz posta
    Ogólnie jak jest z awaryjnością TTki? Przeglądając forum i po przeczytaniu tematu o urwanym lewarku zmiany biegów, lekko się przeraziłem :P
    Jak z każdym innym autem - jak dobrze trafisz, na czas wszystko będziesz wymieniał (olej, filtry) i będziesz dbasz to polatasz dłuuuugo.
    czyli: jak posmarujesz tak pojedziesz

  14. #14
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Ja tez mialem zamiar dojezdzac autem na uczelnie, ale jak wyszlo 600zl zamiast 26zl miesiecznie na sam dojazd, a czas praktycznie ten sam (Wroclaw), to zdecydowalem sie na to drugie

  15. #15
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    U mnie różnica jest dość spora, około 1,5h autobusem (chociaż nigdy tego nie sprawdzałem), a TT jakieś 15-25 min
    W Wawie, to chyba łatwiej się podróżuje tramwajem lub metrem (jeśli akurat jest miejsce docelowe przy linii), we Wrocławiu są tramwaje, a u nas trolejbusy Auto lepsze, nie trzeba czekać, marznąć i nie ma zmartwień czy przyjedzie czy już pojechał itp.

Podobne wątki

  1. Pożegnanie jako moderator
    Przez Pawel-2005 w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-02-2017, 00:03
  2. MK1 [8N] 8N jako materiał na youngtimera?
    Przez mkmnski w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 03:18
  3. Porshe cayenne jako dobry SUV ?
    Przez patrykus007 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 16:15
  4. zniżki jako klubtt
    Przez Pawel-2005 w dziale Zakupy Hurtowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 08:15
  5. Audi TT jako auto na codzień
    Przez proweb w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-12-2008, 18:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •