Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 217

Wątek: Artykuł, który sprawił, że cieszy mi się morda

  1. #151

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2001
    Kolor
    brak
    Posty
    24
    Cytat Zamieszczone przez Mari Zobacz posta
    Nie do konca, bo ten gosc sam pisze, ze auta w niemczech sa drozsze, bo w PL jest prawie sam szrot. Polacy chca kupic najtaniej (nie ma sie co dziwic) i napedzaja machine sprowadzania ulepow, ktore z kolei zanizaja srednia cene modelu na rynku. Na szczescie te lepsze sztuki trzymaja cene (ja swoje mk1 2 lata temu sprzedalem za ponad 40 tys za 2002 rok gdziesrednio chodzily po 32-34 tys). Niektorzy na forum chwala sie, ze tanio kupili auto. Ja bym sie nie chwalil, bo moze sie to zemscic . Promocje w tym biznesie zdarzaja sie niestety rzadko.
    Sorki, ale jak już tak bardziej na poważnie to ten gość nie jest żadnym autorytetem. Zwykły oszust (w sensie handlarz-oszust). Polacy nie lubią się targować i przy zbyt wysokiej cenie nawet nie zadzwonią, Turcy wręcz przeciwnie - im wyższa cena tym większe wyzwanie. W komisach w DE można liczyć na naprawdę duży upust, ale samochody wcale nie są w lepszym stanie niż u nas. Kręcenie liczników to już standard. To nie to samo co jeszcze kilka lat temu.
    Nie jest też prawdą, że to 'polska mentalność' jest przyczyną ulepów. Winna jest złodziejska pazerność handlarzy. Bo na czym łatwiej zarobić - kupić dobry samochód i sprzedać go za 10% więcej, czy kupić złoma, cofnąć licznik, wyklepać i potroić inwestycje? Ten gość zwyczajnie powiela mity stworzone przez handlarzy, którzy w beznadziejny sposób próbują odwrócić uwagę od faktu, że na przekręcaniu liczników i innych szwindlach zwyczajnie dorobili się swoich majątków.

    Jeśli Tobie udało się sprzedać mk1 w dobrej cenie to dobrze, trafił się konkretny kupiec któremu Twoje auto akurat pasowało. Ale spójrz na przykład na auta _how__high_, czy KubaTT. Dobre auta w dobrej cenie - dlaczego w takim razie nie idą?
    Prawda jest taka, że samochodów (ogólnie, nie chodzi o TT) produkuje się rocznie znaczenie więcej niż złomuje. Podaż rośnie bardzo szybko. A jak dodasz do tego niż demograficzny i kryzys w Europie to wyjdzie, że popyt wręcz spada. W tak trudnej sytuacji o sprzedaży z reguły decyduje cena. Jak będzie zbyt wysoka to nikt nawet Twojego auta nie obejrzy. A samochód to nie wino, że im starszy tym lepszy.
    W pewnym momencie musisz zwyczajnie obniżyć cenę by w ogóle ktoś auto chciał zobaczyć. A jak już zobaczy i porówna stan z tymi co do tej pory oglądał to i kupi. I to jest właśnie ta promocja, która się w tym interesie trafia.

  2. #152
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Jaqob Zobacz posta
    Ciekawe czemu Michał nie pisze na naszym forum tylko w UK?! Rozumiem jeśli o coś by pytał ale on ładnie sobie przedstawia swoją furkę, najwyraźniej w PL nie zasługujemy na to aby poświęcił chwilę nad takim opisem na naszym forum :P

    Dobrze, dla Ciebie zrobię wyjątek kochany Jaaqobie


    ...

    W więc:


    Lubię placki!


    A na poważnie, jeżeli Jaaqob mało wiesz o pomarańczy mogę Ci udostępnić całą historię możesz założyć temat
    Ale naprawdę jest o czym pisać? Tutaj są naprawdę fajne nowe TeTetki na forum np.: Twoja i wiele innych.
    Jeżeli będziecie chcieli to specjalnie założę temat. Ale ja bym raczej dał możliwość wypowiadania się innym, moje auto już się przewijało na forum.



    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    "Posted: 01 Jun 2013, 01:47" - post Michala na TT.UK jest przeciez jeszcze goracy,
    w weekend Michal ostro pracowal, a mimo zarwanej nocki i zmeczenia znalazl czas i energie, by wpasc na zlot do Bydgoszczy.
    Reasumujac, nie wyciagajmy niepotrzebnie zbyt daleko idacych i pochopnych wnioskow, bo poza zlosliwosciami wiele moim zdaniem nie wnosza


    Dzięki Wam :*, macie u mnie dwa piwa (dla M and V)
    Ostatnio edytowane przez MichalTT ; 06-06-2013 o 00:56

  3. #153
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Michał, masz świetną TT, jedyny taki projekt w Polsce i fajnie byłoby móc się poszczycić czymś takim u nas. Dużo ludzi na forum (ci co cię nie znają) nie mają pojęcia, że taki świetny projekt jest zrobiony przez kogoś w PL w dodatku z tego forum.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez MichalTT Zobacz posta
    Dzięki Wam :*, macie u mnie dwa piwa (dla M and V)
    Dzięki Michał za odpowiedź, masz u mnie dwa piwa (do odbioru w centralnej Polsce)
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #154
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    I TT

  5. #155
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Cez Zobacz posta
    Nie Niemcy tylko Turcy raczej, bo to oni są głównym pośrednikiem na rynku samochodów używanych w DE. A Turek jak nie utarguje połowy ceny to nie kupi, to sprawa honoru Tego samego zresztą oczekuje jako sprzedający i stąd takie a nie inne ceny 'wywoławcze' w DE.
    czyli reasumujac roznica cen aut w PL i DE wynika z tego,
    ze w DE ceny aut sa sztucznie podbite, by Turecka brac mogla z radoscia oddac sie narodowej pasii targowania ?
    z calym szacunkiem, ale glupszej teorii dawno nie slyszalem

    "Love Them BOTH" - M.

  6. #156
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Ciekawa informacja z pierwszej ręki na temat daty premiery Audi TT mkIII :

    http://www.ttforum.co.uk/forum/viewt...?f=19&t=313089

    Na połowę przyszłego roku.

  7. #157
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Nie widzę w tym wątku takich danych. Napisali, że nikt w Audi się nie spina nad tym modelem, więc jeśli(!) miałoby wyjść coś w połowie 2014 to byłby to tylko facelifting i drobne usprawnienia (pewnie chip). Napisali też, że te informacje są od dilera, a dilerzy są informowani w ostatnim momencie, więc to plotki. Tyle wyczytałem w podanego przez Ciebie wątku, jeśli czegoś nie pominąłem...

  8. #158
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Jeżeli informacje od dilerów są wątpliwe, to faktycznie jest to nie potwierdzone.

  9. #159

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    Rocznik
    2001
    Kolor
    brak
    Posty
    24
    Cytat Zamieszczone przez M and V Zobacz posta
    czyli reasumujac roznica cen aut w PL i DE wynika z tego,
    ze w DE ceny aut sa sztucznie podbite, by Turecka brac mogla z radoscia oddac sie narodowej pasii targowania ?
    z calym szacunkiem, ale glupszej teorii dawno nie slyszalem
    Z całym szacunkiem również, ale nie chcesz chyba powiedzieć, że wierzysz w "rosyjski zamach w Smoleńsku"? Bo jeśli ta teoria nie wydaje Ci się głupsza...
    Poza tym to już jest Twoja teoria. Ja stwierdziłem, że rynek wymusił podwyżkę, a Ty obróciłeś to do absurdu, że podwyżka została wprowadzona by rynek zadowolić. Pretensje o roztropność teorii proszę więc kierować jedynie do autora.

    Żeby nie było offa, to:
    http://film.onet.pl/wiadomosci/autor...wiadomosc.html
    Szkoda gości, ale jak to przeczytałem to mi się czarny humor jakoś włączył. Pomyślałem sobie, że to rzeczywiście jedyne możliwe zakończenie dla serii "Dogonić tornado" - w końcu musiało im się udać.

  10. #160
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Jako Ciekawostka


    I TT

  11. #161
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    http://autokult.pl/2013/04/25/audi-t...rsee-tour-2013

    Teks był tu już linkowany, ale pojawiła się w nim aktualizacja - filmik i dużo zdjęć. Ależ on jest piękny i dopracowany!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Masz Audi? Zapewne zdradzasz partnerkę/a
    http://moto.pl/MotoPL/1,88389,140934...tml#BoxMotoTxt

  12. #162
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Odrobina delikatnego, subtelnego tuningu https://www.youtube.com/watch?v=NrG4...endscreen&NR=1

  13. #163
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015

  14. #164
    Awatar czarny
    Dołączył
    Aug 2011
    Płeć
    Skąd
    Błonie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2018
    Kolor
    czarny
    Posty
    594

  15. #165
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    No raczej nie cieszy sie morda, ale kiedys jego filmy byly wklejane na forum.
    http://moto.wp.pl/kat,92714,title,Gr...?ticaid=110d4c
    W życiu piękne są tylko chwile ...

Podobne wątki

  1. Film, który sprawił, że cieszy mi się morda
    Przez Limbo w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 1681
    Ostatni post / autor: 10-11-2021, 00:46
  2. Odpowiedzi: 1233
    Ostatni post / autor: 28-08-2020, 09:39
  3. Taki tam artykuł
    Przez Cezary w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 08:42
  4. RocksTTar , artykuł :)
    Przez meta w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 14-02-2012, 08:29
  5. Artykuł?
    Przez pabloes w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 18:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •