Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [Cool story] + ewentualnie pytanie i przestroga

  1. #1
    Awatar Altar
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    15

    [Cool story] + ewentualnie pytanie i przestroga

    Przytrafiła mi się dziś nietypowa (jak sądzę) sytuacja.
    Ale, nie uprzedzajmy faktów... Od jakiegoś czasu zaczęły mnie zastanawiać dziwne luzy na skrzyni biegów. Zastanawiałem się, czy coś się nie z nią psuje, ale ponieważ samochód chodził idealnie, a tylko drążek trochę "latał", zrzuciłem to na karb mojego przewrażliwienia na punkcie TT-ki.

    Dziś jechałem na trasie Poznań-Wrocław. W drodze powrotnej dałem auto do prowadzenia ojcu. W pewnym momencie samochód przestał reagować na gaz - i co ojciec mi spokojnie powiedział? Drążek zmiany biegów chyba się urwał! Jak, cholera - pytam - zjedź na pobocze! Sprawdzam - drążek faktycznie wisi na gumie. Próbuję, kombinuję wkręcić, ale nic nie wychodzi. Z bólem serca rozcinam oryginalną gumkę (nie miałem odpowiedniej gwiazdki). Oczywiście okazało się, że drążek po prostu oderwał się w punktach spawania. Na oko, brakuje też jednej śruby stabilizacyjnej, ale na dobrą sprawę nie wiem, czy powinna się tam znajdować, nie znam się na mechanice (może ktoś tutaj doradzi?).
    Ojciec, który przejeździł kilkaset tysięcy kilometrów różnymi samochodami mówi, że coś takiego mu się dotąd nie przydarzyło (i nie dziwię się, bo nie mam znajomych, którym na codzień pękałyby drążki zmiany biegów...).

    EPILOG: Dojechaliśmy na miejsce, ponieważ udało mi się palcami wrzucić "trójkę" - spod Rawicza do Poznania, 50 km/h, bez zmiany biegów i ruszaniu z trzeciego biegu - nie polecam
    MORAŁ: Tego samego dnia, jadąc do Wrocławia sprawdzałem samochód - na fajnym odcinku pojechałem 210 km/h, bo na więcej nie starczyło miejsca. Gdyby opisywany problem wystąpił wtedy, prawdopodobnie nie pisałbym teraz tego posta. Nikogo przed niczym nie powstrzymam (siebie też nie), ale weźcie proszę, takie sytuacje pod uwagę. To jak ze złapaniem gumy w pełnym pędzie. Można się rozbić, albo spowodować ciążę

    PS: Na tejże trasie (Poznań-Wrocław, chyba w okolicach Leszna) ktoś w czarnej TT zamrugał mi światłami. Nie wiem, czy zdążyłem zauważalnie odpowiedzieć, ale jakby co, to dziękuję i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Altar ; 31-12-2011 o 03:24

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Do wyhamowania z 210 km/h nie trzeba używać biegów. Jest jeszcze hamulec, a nawet dwa, więc nie widzę powodu czemu miałbyś się rozbić przez oderwaną dźwignię zmiany biegów Swoją drogą to jest bardzo niecodzienna sytuacja i pierwsze słyszę by komuś coś takiego się zdarzyło.

    Ee...na trójce to można spokojnie ponad 100 km/h jechać Tylko jak z trójki startować, jej... niezbyt to zdrowe dla autka.

  3. #3
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    Tylko jak z trójki startować, jej... niezbyt to zdrowe dla autka.
    dokladnie co na to sprzeglo i pasek buuuuu proponuje autka nie katowac tylko odrazu pod mechanika zaciagac ... pozdrawiam
    I TT

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Bardzo rzadka usterka Ci się , w zasadzie to nigdy nie słyszałem o czymś takim w TT a trochę czasu już się interesuję tym autem
    Dobrze by było jak byś wkleił jakieś foty , ciekawi mnie w którym dokładnie miejscu się to urwało i czy przypadkiem nie był tam jakiś nie seryjny patent









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez Altar Zobacz posta
    MORAŁ: Tego samego dnia, jadąc do Wrocławia sprawdzałem samochód - na fajnym odcinku pojechałem 210 km/h, bo na więcej nie starczyło miejsca. Gdyby opisywany problem wystąpił wtedy, prawdopodobnie nie pisałbym teraz tego posta. Nikogo przed niczym nie powstrzymam (siebie też nie), ale weźcie proszę, takie sytuacje pod uwagę. To jak ze złapaniem gumy w pełnym pędzie. Można się rozbić, albo spowodować ciążę ;
    Obie ręce na kierownicy jak świrujemy, a da się wyjść z większości sytuacji cało. A nie jedna ręka to "zimny łokieć" , a druga na skrzyni biegów

  6. #6
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    To prawda, ale kurde juz mam jakies glupie nawyki ze raczej jedna reke trzymam na kierownicy, zle je trzymam jak skrecam :/

  7. #7
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Szczęście, że stało się to na prostej drodze podczas normalnej jazdy. Pomyśleć, że gdybyś wyprzedzał inne auto i coś jechałoby z naprzeciwka to byłby wtedy horror.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-11-2012, 00:50
  2. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 16:32
  3. mała przestroga ..
    Przez Pawel-2005 w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 09:36
  4. Cool night Dublin
    Przez Rafał w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 11:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •