Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Audi TT 2000 225KM Quattro - ESP/ASR brak, gdzie i czy warto w ogóle zakładać?

  1. #1
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252

    Audi TT 2000 225KM Quattro - ESP/ASR brak, gdzie i czy warto w ogóle zakładać?

    Witam,

    pisałem maila do ASO w Gdańsku ale nie odpisują, nie wiem czy w ogóle otrzymują maile,
    mój problem (w sumie nie problem ale ciekawość) to brak ESP/ASR w moim Audi,
    świeżo kupione, sprawdza się idealnie, żadnych problemów, kocham ten samochód,
    kupiłem go ze spojlerem ale bez przycisku "ESP", nie mogę znaleźć nigdzie konkretnej odpowiedzi,
    dlatego liczę na Was pod moim tematem:

    1. Czy bez problemu mogę pojechać do ASO i poprosić o "ESP"?
    2. Czy w ogóle jest mi to potrzebne? (poprzednie moje audi bez quattro miało esp 1999rocznik a tutaj nie czuję tej potrzeby ale lubię mieć wiele)
    3. Orientujecie się w kosztach i czasie montażu?


    Jestem kompletnym lajkiem w tych sprawach, dlatego zwracam się do Was z prośbą o udzielenie odpowiedzi na tych parę pytań, dzięki

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    1. Próbuj ale mało prawdopodobne.
    2. Powinno być. Nie chodzi o samo ESP ale o lekkie zmiany w zawieszeniu. Ja bez ESP nie wyobrażam sobie TT.
    3. Coś gdzieś kiedyś było ale chyba drogo wychodziło.

    ps. Jak masz lotkę to ktoś ją na kleju dokleił lub wymienił klapę tylko po co? :/

  3. #3
    Awatar zombek23
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    Podkarpacie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    110
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    ps. Jak masz lotkę to ktoś ją na kleju dokleił lub wymienił klapę tylko po co? :/
    Może dla "tuningu" albo właśnie po to, żeby ktoś myślał że jest to odświeżona wersja ?

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Hmm jak w ogłoszeniu było napisane że auto ma ESP to można gościa pogonić trochę by kasę coś oddał bo oszukał

  5. #5
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    ps. Jak masz lotkę to ktoś ją na kleju dokleił lub wymienił klapę tylko po co? :/

    A może chociażby po to że auto z lotką wygląda dla większości ludzi zdecydowanie lepiej niż auto bez niej, a na dodatek już sama lotka poprawia docisk tylnej osi. Po co pisać najczarniejsze scenariusze. Może od razu załóżmy że cały tył był wspawany do auta z uwagi na fakt posiadania lotki, której nie było w oryginale:P

  6. #6
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Moim zdaniem należy Ci się ESP. Pojedź do ASO, podaj vin i zapytaj o akcje serwisowe dla Twojego auta. Powinno się udać.

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    A może chociażby po to że auto z lotką wygląda dla większości ludzi zdecydowanie lepiej niż auto bez niej, a na dodatek już sama lotka poprawia docisk tylnej osi. Po co pisać najczarniejsze scenariusze. Może od razu załóżmy że cały tył był wspawany do auta z uwagi na fakt posiadania lotki, której nie było w oryginale:P
    Ano dobrze upewniłem się czy w ogłoszeniu sprzedaży Twojej TT nie było napisane ESP.
    A jak lotka jest ori u niego? Tzn po zdjęciu podświetlenia tablic rejestracyjnych zobaczy śrubę od lotki? Ktoś całą klapę wymienił by lotkę dać?

  8. #8
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Od 2000r. lotki były montowane do wszystkich TT, przed 2000r. tylko dla tych co się o nią domagali . A u kolegi widzę 2001, więc i lotka i ESP powinno być. Dawno temu czytałem, więc mogę się mylić.

  9. #9
    Awatar meta
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Warmia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    hmmm
    Posty
    295
    jeżeli nie ma włącznika ESP to nie ma także całego układu, MUSI być włącznik,kwestie przerabiałem przed kupnem auta

  10. #10
    Awatar Limbo
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2007
    Kolor
    silbern
    Posty
    668
    akcji serwisowej już nie ma.
    Jak jeszcze sam szukałem TT a trochę to trwało, to miałem na oku własnie taką jeszcze bez akcji serwisowej.
    Otrzymałem VIN TT, na podstawie vinu serwis sprawdził dla mnie czy dla tego modelu auta jest akcja serwisowa.
    Powiedział mi, że akcji serwisowa była ale obecnie jest zakończona. Co oznacza, że nie będziesz jej miął za darmo. Jeżeli masz ochote i potrzebę to jestem pewny, że otrzymasz to czego oczekujesz lecz będziesz musiał za to zapłacić.
    W jakimś topicu pisałem o tym. Tam będzie to dokładniej opisane.
    Wtedy uznaliśmy tu na forum, że temat akcji serwisowej jest ewidetnie i ostatecznie zamknięty.
    Jeśli chodzi o to czy ESP jest potrzebne...? ja jak tylko popada deszcz do ESP odrazu wyłączam i śmigam na biegu niższym. Co rondo, lub zakręt 90* próbuje swoich sił razem z moim TT jest wir w baku.. ale uczucie ... wspaniałe. Jak zaś spisuje sie w normalnej jezdzie? cieżko mi określić, raz u mnie popadał śnieg. Auto z właczonym ESP czesto sygnalizuje jego uruchamianie jednak bez włączonego też spokojnie sobie jadę i niczym nie musze się stresować- Q naprawde robi swoje.
    Pozdrawiam.
    MARUDA

  11. #11
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    Dzięki za Wasze odpowiedzi, kupując samochód wiedziałem, że nie ma ESP, po zdjęciach widziałem brak przycisku,
    lotka jest i jakoś nie interesowało mnie czy doklejona czy nie, wygląda i trzyma się dobrze, pojazd również trzyma się jezdni niczym przyklejony asfaltu.

    Żadnych trudności nie czułem na obecnym u mnie śniegu 2 dniowym ani na deszczu ani też na suchej drodze, jest wszystko super, kupiłem bo wiem, że mogę zainwestować od siebie na ESP,
    co prawda nie wiem ile to będzie kosztować ale liczyłem się z tym by to zrobić, w końcu osoba kupująca kiedyś moją TT jak będzie trochę obeznana to zrezygnuje z braku ESP - pojadę do Gdańska, dowiem się jaki jest koszt,
    gdyby kiedyś trafił się ktoś z podobnym zapytaniem jak moje to udzielę tutaj dalszych informacji jak tylko je zdobędę

  12. #12
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Co mnie zastanawia, to fakt, ze twoje TT jest z roku 2001, a wtedy juz wszystkie mialy ESP w standardzie. Dziwna sprawa.

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Co mnie zastanawia, to fakt, ze twoje TT jest z roku 2001, a wtedy juz wszystkie mialy ESP w standardzie. Dziwna sprawa.
    Pierwsza rejestracja 2001 model 00 - 99.

  14. #14
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    Tak, pierwsza rejestracja miała miejsce w listopadzie 2001 ale model jest 2000, sprawdzałem to też przed kupnem bo zdziwił mnie znaczek SLine na kierownicy

  15. #15
    Awatar wasyl
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    LIDZBARK WARMIŃSKI
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    SREBRNY
    Posty
    16
    Witam.
    Ja byłem w salonie w Olsztynie 3tygodnie temu,powiedziałem im o akcji serwisowej i oni sie zdziwili,poprosili mnie o nr telefonu i dzisiaj zadzwonili,że częsci wszystkie sa na miejscu i zapraszają.
    Dzisiaj zostawiłem im auto i od jutra rana maja sie tym zająć.
    Mam nadzieję,że jak akcja serwisowa,to nie będę musiał za to nic płacić??;p

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-01-2016, 12:39
  2. Kupię Audi TT 8N 2000-2001r. 1.8t. 225ps quattro
    Przez MICRI w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 21-09-2014, 16:47
  3. TT 8N 225km, po 2000 roku, cena 18.000 - 20.000 Wawa
    Przez PrettyBoy w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 19:47
  4. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  5. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •