Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Napisy w filmach

  1. #1
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181

    Napisy w filmach

    Na bank ktos z forum jest ogarniety w informatyce albo chociaz interesuje sie wiec mam nadzieje na pomoc

    Mianowicie kupilem sobie ostatnio do pokoju TV samsung LE32C450 i jestem z niego bardzo zadowolony ale mam maly problem z napisami. Gdy siagam napisy do filmu z napiprojekt to sciagniete napisy maja taka sama nazwe jak film, dzieki czemu przy odpalaniu filmu napisy automatycznie sa ladowane (np. film.avi film.txt) ale w TV raz napisy dolacza a innym razem nie (np. ogladalem Piraci z Karaibow i przy 1,2,3 czesci wsyzstko bylo ok, tak przy 4 juz ich nie ma ;/ - to samo ma siostra gdy ogladala jakis tam swoj serial). Probowalem sciagac napisy recznie z napisy.info i nawet raz mi sie udala ze dzialaly.

    Wiem ze mozna dodac napisy w roznych programach ale jest to upierdliwe no i musi przekonwertowac film co tez trwa sporo (jakos 1/4 dlugosci filmu)
    Wczoraj probowalem w ConvertToDVD 4 ale to mi zrobilo film na DVD - z menu itp ;/ a ja chce avi w avi z napisami.

    Chcialbym sie dowiedzic od czego zalezy czy TV dolaczy napisy czy nie? Sciagane tym samym programem - Napiprojekt

  2. #2
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez wychylylybym Zobacz posta
    Na bank ktos z forum jest ogarniety w informatyce albo chociaz interesuje sie wiec mam nadzieje na pomoc

    Mianowicie kupilem sobie ostatnio do pokoju TV samsung LE32C450 i jestem z niego bardzo zadowolony ale mam maly problem z napisami. Gdy siagam napisy do filmu z napiprojekt to sciagniete napisy maja taka sama nazwe jak film, dzieki czemu przy odpalaniu filmu napisy automatycznie sa ladowane (np. film.avi film.txt) ale w TV raz napisy dolacza a innym razem nie (np. ogladalem Piraci z Karaibow i przy 1,2,3 czesci wsyzstko bylo ok, tak przy 4 juz ich nie ma ;/ - to samo ma siostra gdy ogladala jakis tam swoj serial). Probowalem sciagac napisy recznie z napisy.info i nawet raz mi sie udala ze dzialaly.

    Wiem ze mozna dodac napisy w roznych programach ale jest to upierdliwe no i musi przekonwertowac film co tez trwa sporo (jakos 1/4 dlugosci filmu)
    Wczoraj probowalem w ConvertToDVD 4 ale to mi zrobilo film na DVD - z menu itp ;/ a ja chce avi w avi z napisami.

    Chcialbym sie dowiedzic od czego zalezy czy TV dolaczy napisy czy nie? Sciagane tym samym programem - Napiprojekt
    Ja niestety jestem w tym temacie średnio ogarnięty, ale zauważyłem taką zależność, że problemy z napisami mam jak ściągnę jakiś film w formacie "rmvb". Gdy film jest w formacie "avi" wszystko zazwyczaj jest w porządku

    Pozdrawiam!

  3. #3
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    Z txt tak bywa że czasami działają czasami nie rozchodzi się o format czasu wyswietlania napisów. W txt masz różnie, w jednym pliku napisy masz dopasowywane do czasu filmu (np. 00:39:34 - pitupitupitupitu), w drugim możesz mieć przypisany napis do klatku filmu ({909}{982} - pitupitupitu) często zdarza się tak że z jednym formatem sobie tv radzi a z drugim nie. Obczaj co u ciebie działa dobrze i ściągaj tylko napisy w tym formacie, lub przerabiaj txt na niego. Ja np. ściągam tylko .SUB bo wiem że zawsze mi je tv otworzy.

  4. #4
    Awatar szweda
    Dołączył
    Dec 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez wychylylybym Zobacz posta

    Chcialbym sie dowiedzic od czego zalezy czy TV dolaczy napisy czy nie? Sciagane tym samym programem - Napiprojekt
    Moze nie jestem ekspertem ale sadze, ze:

    1) Nazwa pliku czymś się różni. Jakaś spacja, podkreslnik cokolwiek i twoj tv sie gubi.
    2) Format pliku. Wiem, ze dane w pliku sa zapisywane w roznych znacznikach czasu lub klatek. Bardzo mozliwe, ze ktoreś formaty są po prostu nieobsługiwane.
    3) Rozszerzenie. Typy plików z napisami czesto dowiązane sa do formatu pliku, ale zwroc uwage czy *.txt *.srt.

    Musisz poszukać zależności na plikach ktore odpalił, a które nie.

  5. #5
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Cytat Zamieszczone przez pitupitu Zobacz posta
    Z txt tak bywa że czasami działają czasami nie rozchodzi się o format czasu wyswietlania napisów. W txt masz różnie, w jednym pliku napisy masz dopasowywane do czasu filmu (np. 00:39:34 - pitupitupitupitu), w drugim możesz mieć przypisany napis do klatku filmu ({909}{982} - pitupitupitu) często zdarza się tak że z jednym formatem sobie tv radzi a z drugim nie. Obczaj co u ciebie działa dobrze i ściągaj tylko napisy w tym formacie, lub przerabiaj txt na niego. Ja np. ściągam tylko .SUB bo wiem że zawsze mi je tv otworzy.
    Tak jak wyzej, chodzi o format czasu

  6. #6
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    odpal napisy w subedit player i zmien format napisów z klatek na czas

  7. #7
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    No dzieki za odpowiedzi, najbardziej zainteresowal mnie format czasu, na poczatku tez myslalem ze o to sie rozchodzi: jak jest (0:13:00) a nie {4353}{2343} to nie wczytuje ale jednak okazalo sie to bez roznicy (chociaz duzooo czesciej dzialaly te {2344}{2342}

    Mam program to konwertowania napisow wiec sprobuje .srt a pozniej .SUB i dam znac co i jak.

    Dziekuje za zainteresowanie tematem bo juz sie poddawalem ;p

  8. #8
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez ksolk Zobacz posta
    odpal napisy w subedit player i zmien format napisów z klatek na czas
    Dokładnie. To będzie najlepsze rozwiązanie. Próbuj na srt - to typowy fofmat napisów DVD.

  9. #9
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Spoko, juz rozwiazane rzeczywiscie wszystkie napisy przekonwertowane na .srt odpalaja sie jak trzeba

    Dzieki za zainteresowanie. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 06-12-2017, 12:48
  2. Tablice rejestracyjne na zdjęciach i filmach
    Przez qbas w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 14:15
  3. TT w filmach
    Przez Duke w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-06-2009, 22:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •