Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 25 z 25

Wątek: Kupił fałszywe prawo jazdy. Było nie takie, jak chciał - zgłosił się na policję

  1. #16
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    To tak jakbym poszedł ukradł samochód i za dwa dni poszedł na policję z donosem na właściciela że miał słabe radio i ja nie chcę tego samochodu.

  2. #17
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Jak już jesteśmy przy temacie prawa jazdy i jego braku to powiedzcie mi co mogą zrobić jeśli będę jechał motocyklem mając prawo jazdy kategorii B? Tak myślałem, żeby sobie kupić jakąś zabawkę na wakacje ale nie mam A :/
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #18
    Awatar d_matys
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Augustów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    825
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Jak już jesteśmy przy temacie prawa jazdy i jego braku to powiedzcie mi co mogą zrobić jeśli będę jechał motocyklem mając prawo jazdy kategorii B? Tak myślałem, żeby sobie kupić jakąś zabawkę na wakacje ale nie mam A :/
    To samo jakbyś jechał samochodem nie mając kategorii B. 500zł za brak uprawnień

  4. #19
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    + zabieraja ci moto na lawete i holuja na parking i pozniej placisz slono za te dodatkowa "uslugi" (hol+parking), chyba ze nie sa zlosliwi to moga pozwolic ci zadzwonic po kogos z "A", by zabral moto z miejsca zatrzymania, bo rzecz jasna ty nim juz nie odjedziesz...
    byla propozycja by osobie, ktora zlapia bez prawka dac okres karencji x lat przez ktory nie bedzie mogla zdawac na nowe prawko, ale poki co chyba jeszcze to nie weszlo - nie interesowalem sie tym

    jak juz obchodzic prawo zamiast zrobic A, kup cos zarejestrowanego na 50tke bez wyraznych nalepek na plastikach wskazujacych na moc i smigasz bez uprawnien, bo ich nie potrzebujesz, tylko bez przegiec typu w dowodzie 50tka a na baku wielki napis 600 lub 1100 niech moto wyglada tak, by nie bylo sie do czego doczepic przy rutynowej kontroli
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 23-12-2011 o 20:54

    "Love Them BOTH" - M.

  5. #20
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Cytat Zamieszczone przez szweda Zobacz posta
    Troszkę koledzy upraszczają.
    Jeździłem 3 lata na 2ch kółkach bez uprawnień i jak tylko doczytałem co i jak zapisałem się na egzamin.

    - Biorąc udział w kolizji/wypadku i nie będąc w posiadaniu prawka, automatycznie jest to nasza wina. Czyli, stoimy sobie w korku, ktoś na nas najedzie z tyłu i to my jesteśmy winni. Podobno w tak oczywistych kwestiach często orzekana jest współwina.

    - OC i AC pojazdu, którym się poruszamy nie działa w przypadku kierującego bez uprawnień. Ergo, po kolizji, bez względu na naszą winę jak przytoczyłem powyżej, auto przeciwnika jest naprawiane z funduszu świadczeń gwarantowanych, a on potem nam się dobiera do portfela.
    Dosc ciekawy temat ALE: kiedy ja kupilem TT to tez jezdzilem bez prawka bo wrocilem z zagranicy i zanim dokonczylem to nie moglem sie powstrzymac

    Jesli nie mamy prawa jazdy i zrobimy kolizje to OC najprawdopodobniej zaplaci szkode gdyz jest to ubezpieczenie samochodu a nie osoby kierujacej.
    Informacje takie dostalem od pani z MTU - a interesowalem sie tematem z oczywistego powodu ;p

  6. #21
    Awatar The_Saint
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez wychylylybym Zobacz posta
    Jesli nie mamy prawa jazdy i zrobimy kolizje to OC najprawdopodobniej zaplaci szkode gdyz jest to ubezpieczenie samochodu a nie osoby kierujacej.
    Zgodnie z obowiązującymi przepisami ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za wyrządzone szkody, Taki obowiązek nakłada na ubezpieczyciela ustawodawca, czyli sejm.

    Sprawca, czyli kierowca, który nie posiadał uprawnień, solidarnie z właścicielem pojazdu, otrzymają regres i zostaną zobowiązani do zwrotu kwoty wypłaconego odszkodowania.

    Od tego nie ma odstępstwa i te roszczenia będą dochodzone na drodze prawnej łącznie z postępowaniem komorniczym po uzyskaniu nakazu (np. wyroku sądowego).
    Ostatnio edytowane przez The_Saint ; 23-12-2011 o 21:32

  7. #22
    Awatar Jambolek
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Germany
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    Kolor
    Posty
    2,567
    w DE tak to wyglada odpowiedz od szwagra Polizeja
    Fahren ohne Fahrerlaubnis (§ 21 StVG)

    Wann liegt ein Fahren ohne Fahrerlaubnis vor?

    Ein Fahren ohne FE liegt vor, wenn ein Kraftfahrzeug geführt wird und
    man nicht in Besitz der entsprechenden Fahrerlaubnis ist (z.B. durch vorangegangenen Entzug der Fahrerlaubnis),

    ein Fahrverbot nach §25 StVG angeordnet wurde (z.B. wegen einer Geschwindigkeitsübertretung, einem Rotlichtverstoß, usw.),

    ein Fahrverbot nach §44 StGB angeordnet wurde (z.B. wegen §142 StGB Verkehrsunfallflucht mit geringem Schaden)

    oder der vorgeschriebene Führerschein nach § 94 der Strafprozessordnung in Verwahrung genommen, sichergestellt oder beschlagnahmt ist.
    Welche Folgen sind bei einem Fahren ohne Fahrerlaubnis zu erwarten?

    Eine Geldstrafe oder Freiheitsstrafe bis zu einem Jahr kann angeordnet werden, wenn Punkt 1 bis Punkt 3 vorsätzlich begangen wurden.
    Eine Geldstrafe oder Freiheitsstrafe bis zu 6 Monaten kann, bei fahrlässiger Begehung von Punkt 1 bis 4, sowie vorsätzlicher Begehung von Punkt 4 angeordnet werden.

    Die selben Strafen gelten auch für den Halter, wenn er die Fahrt anordnet oder zulässt.

    Es kann sogar das Fahrzeug, auf das sich die Tat bezieht, eingezogen werden, wenn bei vorsätzlicher Begehung gegen Punkt 1 bis 3 verstoßen wurde oder eine Sperre nach § 69a Abs. 1 Satz 3 des Strafgesetzbuchs gegen den Täter angeordnet war.

    Gleiches gilt auch für den Halter, wenn der die Tat zugelassen oder angeordnet hat.

    Wurde der Täter schon einmal wegen vorsätzlicher Begehung nach Punkt 1 bis 3 in den letzten drei Jahren verurteilt, so kann ebenfalls das Fahrzeug eingezogen werden.

    "Regelstrafen" bei Ersttätern:
    Privatfahrschule -> 5 - 10 TS
    ausländische Fahrerlaubnis -> 5 - 10 TS
    Kurzfahrt -> 10 - 20 TS
    Fahren mit frisiertem Mofa -> 10 - 20 TS (*1
    mehrfaches Fahren ohne Fahrerlaubnis -> 30 TS sowie eine Sperre von 6 Monaten
    nach Entzug der Fahrerlaubnis -> 20 - 60 TS sowie eine Sperre von 6 Monaten
    innerhalb der Sperrfrist -> Freiheitsstrafe von 6 Monaten, sowie eine Sperre von 9 Monaten
    TS = Tagessätze (1 TS entspricht 1/30 des verfügbaren Netto-Monatseinkommens)



    sam tylko zrozumialem tyle iz wole nie ryzykowac
    I TT

  8. #23
    Awatar The_Saint
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    153
    Cytowane przepisy StVG czyli Strassenverkehrgesetz dotyczą Niemiec, a nie Polski

    Kiedyś pracowałem w ubezpieczlni polskiej, kiedyś tam w niemieckiej i wiem, że w polskich przepisach ustawy o ruchu drogowym obowiązują inne przepisy i związane z nimi sankcje niż w Niemczech :P

    Polskie przepisy ubezpieczeniowe - zawierające się w gruncie w kodeksie cywilnym - z grubsza zacytowałem w poprzednim moim poście

    Co do sankcji zapraszam na prw :]
    Ostatnio edytowane przez The_Saint ; 23-12-2011 o 21:59

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Jak już jesteśmy przy temacie prawa jazdy i jego braku to powiedzcie mi co mogą zrobić jeśli będę jechał motocyklem mając prawo jazdy kategorii B? Tak myślałem, żeby sobie kupić jakąś zabawkę na wakacje ale nie mam A :/
    Największym problemem to będzie przy jakimś zdarzeniu drogowym, nie mówiąc o potrąceniu, bo wtedy pozamiatane
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #25
    Awatar The_Saint
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Największym problemem to będzie przy jakimś zdarzeniu drogowym, nie mówiąc o potrąceniu, bo wtedy pozamiatane
    Tak jak pisze Żuczek. Nie jest problemem sama jazda, która już w naturze jest niezgodna z prawem.

    Najgorsze są następstwa wynikające z jakiegokolwiek zdarzenia na drodze, które będzie implikować koniecznością włączenia Policji, nie daj Boże Prokuratury, oraz ubezpieczyciela.

    Wtedy należy się liczyć z ogromnymi następstwami (zarówno prawnymi jak i materialnymi), które summa summarum skupią się na osobie sprawcy bez uprawnień.

Podobne wątki

  1. Czy 8J Pije wam olej? Ma prawo?
    Przez asikson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 13:44
  2. PROBLEM z maksymalnym skrętem w prawo
    Przez osaosa w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 21:43
  3. No to żeby nie było ... ;)
    Przez Jaqob w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-04-2011, 17:16
  4. prawo jazdy
    Przez Piootr w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-11-2009, 19:23
  5. Tak sie szanuje policje w polsce hehehe
    Przez Maxvibe w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 01:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •