Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Wątek: Ogrzewanie - zaparowane szyby

  1. #1
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181

    Ogrzewanie - zaparowane szyby

    Mam problem z zaparowanymi szybami, na pewno nie jest to normalne ze nawet przy intensywnym i dlugim grzaniu one caly czas sa zaparowane (a dmucha jak cholera) Wydaje mi sie ze moze to byc problem z nagrzewnica, przy okazji ucieka mi gdzies plyn chlodniczy (powoli ale dosc systematycznie). W zimie jest to baaardzo upierdliwe ;/

    Bylbym bardzo wdzieczny za rade



    PS. co do plynu to nie jest to na 100% uszczelka pod glowica itp - ale moze jakis przewod przepuszcza wiec nie musi to byc zwiazane z ogrzewaniem.

  2. #2
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Czy masz włączona klime czy jedziesz na Econo??

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Econo znaczy ze klima jest wylaczona?

  4. #4
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Raczej tak, z tego co pamientam funkcja Econo, daje tylko sam nawiew i wtedy niepracuje klima, a jak wiadomo klimatyzacja także osusza wiec moze oto chodzi

  5. #5
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Hmmm no moze byc jutro sprawdze co i jak, obyscie mieli racje.

  6. #6
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    To daj nawiew na szybe tym specjalnym przyciskiem do odmrazania (?) i zobacz czy cos pomoze

  7. #7
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Na początku jak są zaparowane, to włączę na chwilę górnym przyciskiem mocny nawiew na szybę, ale z włączonym ekono i szybko para znika. Później wystarcza jazda na ekono i nic nie paruje. Jak na włączonym nawiewie podczas jazdy parują i nie wieziesz 10 osób, to umyj sobie szyby od wewnątrz - jak dawno tego nie robiłeś. Zasyfione/zabrudzone szyby szybciej parują. Niektóre środki do mycia szyb mają antyparę (na opakowaniu powinno być napisane), są też oddzielne środki - antypara. Poza tym wystarcza czysta szyba bez stosowania tych dodatków

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Umyj szybę oraz wymień filtr kabinowy.

  9. #9
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    No spoko szyby od srodka sa czyste bo akurat w tym kierunku to mam jakies zboczenie i woze w schowku plyn do szyb ehhe Przede wszystkim to zobacze to Econo.

    @Messik chodzi Ci poprostu o strzalke do gory?? Bo jesli tak to jest to chyba oczywiste no chyba ze ten przicsk do odmrazania tylen szyby i bocznych lusterek? ale to nie ma nic do rzeczy.

    Jutro obadam sytuacje i dam znac, mam tylko nadzieje ze to blachostka.

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez wychylylybym Zobacz posta
    No spoko szyby od srodka sa czyste bo akurat w tym kierunku to mam jakies zboczenie i woze w schowku plyn do szyb ehhe Przede wszystkim to zobacze to Econo.

    @Messik chodzi Ci poprostu o strzalke do gory?? Bo jesli tak to jest to chyba oczywiste no chyba ze ten przicsk do odmrazania tylen szyby i bocznych lusterek? ale to nie ma nic do rzeczy.

    Jutro obadam sytuacje i dam znac, mam tylko nadzieje ze to blachostka.
    Odparowywanie szyb to lewy górny przycisk na klimatroniku ....

  11. #11
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Podstawą jest tak jak napisał ICE filtr kabinowy i to nie łaszczyć się na jakieś tanie gówno tylko kupić porządny filtr najlepiej ori Jeśli wtedy paruje są 2 sposoby: 1 włączamy przycisk osuszania szyby (wtedy włącza się klimatyzacja a nawiew leci na szybę) 2 sposób to ustawiamy temperaturę na LO i nawiew jak chcemy to spowoduje załączenie klimatyzacji i szyby odparują. Przycisk ECON powinno się włączać w przypadku kiedy występuje jakiś problem z klimatyzacją lub się ścigamy w innych okolicznościach nie powinno się wyłączać klimy bo długo nie działająca klima szybciej się w sumie może popsuć niż działająca więc nie wiem czy to taka oszczędność

    Lusterka zewnętrzne z tego co wiem to są podgrzewane automatycznie tzn, że jeśli temperatura na zewnątrz wynosi poniżej lub = 0 wtedy lusterka są podgrzewane automatycznie.
    I don't have dreams, I have goals.

  12. #12
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Lusterka na dodatniej tez sie grzeja.

    Co do klimy na econo, to dziwne zeby miala sie popsuc jak jest wylaczona, wiecej info?

    Filtr mozna odwrocic, bo jak zobaczysz 90% powietrza przechodzi przez jego jedna polowe, wiec jak odwrocisz tak zeby filtrowala druga to bedzie ok, a kasa w kieszeni zostanie ;P

  13. #13
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Lusterka na dodatniej tez sie grzeja.

    Co do klimy na econo, to dziwne zeby miala sie popsuc jak jest wylaczona, wiecej info?

    Filtr mozna odwrocic, bo jak zobaczysz 90% powietrza przechodzi przez jego jedna polowe, wiec jak odwrocisz tak zeby filtrowala druga to bedzie ok, a kasa w kieszeni zostanie ;P
    Filtr jest kierunkowy z tego co kojarzę i jest na nim narysowana strzałka wskazująca kierunek wlotu powietrza. Wiesz, przecież wcale nie musisz nawet zakładać filtra wtedy będzie wieczna oszczędność Co do econ to nie psuje się jak jest wyłączona tylko później jak się ją włącza po długiej przerwie. Producent sam zaleca wymuszanie włączania klimy zimą no ale zrobisz jak uważasz
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 23-12-2011 o 12:52
    I don't have dreams, I have goals.

  14. #14
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    "Wiesz, przecież wcale nie musisz nawet zakładać filtra wtedy będzie wieczna oszczędność " nie rozumiem po co taka docinka, jeszcze w swieta? Rozbierz i zobacz ze rzeczywiscie mozna go obrocic tak zeby byl w dobrej pozycji i byl to czystsza strona. Ja mialem czysty moze dlatego tak to wygladalo, jak ktos ma brudny caly to nic mu nie pomoze.

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    "Wiesz, przecież wcale nie musisz nawet zakładać filtra wtedy będzie wieczna oszczędność " nie rozumiem po co taka docinka, jeszcze w swieta? Rozbierz i zobacz ze rzeczywiscie mozna go obrocic tak zeby byl w dobrej pozycji i byl to czystsza strona. Ja mialem czysty moze dlatego tak to wygladalo, jak ktos ma brudny caly to nic mu nie pomoze.
    Żadna docinka, koszt filtra to raczej groszowe sprawy (ok 60 zł) a nie służy tylko do czyszczenia powietrza ale też wyłapywania wilgoci więc nie widzę sensu kombinowania jak wystarczy raz na rok nowy kupić i cieszyć się czystym powietrzem i niezaparowanymi szybami. Tymczasowo awaryjnie coś można działać z odwracaniem ale najlepiej chyba wymienić na nowy? To jest tylko moje zdanie i ja tak postępuje a przecież każdy inaczej do tego podchodzi więc nie traktuj tego jako docinki.
    I don't have dreams, I have goals.

Podobne wątki

  1. Ogrzewanie tylnej szyby MK1
    Przez S.michal w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2021, 23:07
  2. Problem, ogrzewanie
    Przez Majkelvs2 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-01-2017, 16:25
  3. ogrzewanie postojowe
    Przez kiero w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 04:43
  4. ...zaparowane szyby
    Przez maciektst w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 21:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •