Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: dodawanie mocy....poproszę o doradzenie

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    54

    dodawanie mocy....poproszę o doradzenie

    jak w temacie bardzo proszę o doradzenie co zrobic zanim pojade na program aby moje auto zaczelo cos jechac i jaki to bedzie mniej wiecej przedział hp.... kupiłem od jaqooba FMIC , idzie mi koncowy wydech miltek ale gdzie dokupic DP do niego ?jaki i gdzie kupic filtr ? no i co wiecej moze kolektor wydechowy jesli jest sens?dzieki z gory za podpowiedzi....

  2. #2
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Musisz poczytać trochę tematów na forum bo jest sporo o tym. Na obecnej turbinie możesz wyciągnąć ok 220-230PS przy założeniu, że będziesz miał zrobiony FMIC, DP, TIP i program. Ostatecznie wszystko zależy od tego czy masz zdrową sztukę bo wystarczy, że będzie jakaś nieszczelność w układzie (co się lubi zdarzać bo w końcu przewody są gumowe i mają po 10 i więcej lat) i będzie lipa więc przed zrobieniem programu najpierw sprawdź auto na hamowni jak będzie ok wtedy program. Z tego co żuczek opowiadał to odczuwalna jest duża różnica w mocy mimo, że to "tylko" dodatkowe ok 40-50 koni. Filtr natomiast najlepiej kup od Artura http://www.klubtt.pl/zakupy-hurtowe/...za-amsoil.html
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #3
    Awatar The_Saint
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    153
    Idę śladami kolegów z forum i mogę opisać jak to u mnie wyglądało (Roadster FWD 180KM):

    - najpierw usunąłem nieszczelności i auto wróciło do serii 187 KM/250 Nm

    - potem tuner zaczął stroić i szło ok, ale trzeba było ostro korygować w dół, bo nie ma FMIC i wydech był seryjny, wynik => 207 KM / 293 Nm - tuner bał się iść w górę i nakazał mi zmianę wydechu, dolotu i zamontowanie FMIC

    - zamontowałem nowy wydech cat less + free flow na 2 przelotach w średnicy 2,75" DP / 2,5" dalej <= auto zmieniło się niesamowicie, nawet bez kolejnego strojenia zaczęło ciągnąć jak ja p...lę, uwierzcie mi zmieniło się nieźle na plus :]

    - zamontowałem inox TIP + AMSOil stożek <= cudownie zmienił się odgłos, ssssssssyyyyyk jest mooocno słyszalny przy dodawaniu gazu (słychać wyraźnie wstawanie turbinki) aż do momentu, gdy włącza się wydech

    - teraz czeka mnie jeszcze FMIC w miejsce SMIC, a potem końcowe strojenie => powinno być jakieś 230 KM

    Czytaj dokładnie tematy Żuczka i WOWO oraz słuchaj się Arttura, wtedy będziesz wiedział co i jak. Ja idę tym tropem
    Ostatnio edytowane przez The_Saint ; 18-12-2011 o 02:51

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798

    Exclamation

    W tym problem że koledze nie chcę się czytać, chce abyśmy specjalnie dla niego opisywali to wszystko po raz kolejny dublując przy tym tematy, widzę że ustne prośby o nie zaśmiecanie forum nie skutkują.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Poproszę o ocenę logów
    Przez PAHO w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-06-2014, 21:20
  2. poproszę o ocenę logów
    Przez BelfegorTT w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-01-2014, 01:00
  3. 1.8 T AUM Poproszę o ocene logów
    Przez tomus00000 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-11-2013, 13:53
  4. Poprosze o doradzenie !!!!help :)
    Przez siano w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 20:56
  5. dodawanie zdjęć
    Przez piotr122 w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2011, 22:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •