Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 54

Wątek: DSG S-tronic

  1. #16
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    4 a 5 to spora roznica 13 a 14 juz nie tak bardzo

  2. #17
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Ja tam lubię sobie pomachać, trochę się pomęczyć. Za to z filmików, s-tronic najbardziej podoba mi się podczas hamowania, jak same biegi się ładnie zbijają i ten dźwięk... W manualu już nie tak łatwo się zbija, nie w zakręcie...


  3. #18
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Hehe wiedziałem Artur, że to powiesz
    Wiedziałem że wiedziałeś

    Wracając do DSG ..
    Klasyczny automat to prawdziwa ''kupa'' i zamulacz auta , nudy jak flaki z olejem ( 10 lat praktyki na różnych ) jednak DSG to zupełnie inna sprawa .
    W zasadzie zasada działania tej skrzyni jest bardziej zbliżona do skrzyni manualnej niż do klasycznego automatu .
    Tak czy inaczej jeśli chodzi o mnie to nie trzeba mi żadnych filmików aby mnie przekonywać do DSG bo od przeszło 2 miesięcy testuje tą skrzynię w 2009 Audi A3 quattro ( nowa furka mojej ''Foczki'' ).
    Pomijając fakt że jestem zwolennikiem manualnej skrzyni to jednak DSG robi bardzo pozytywne wrażenie i bezapelacyjnie mógł bym z nią żyć jeśli miał bym ją w drugim aucie do normalnej jazdy .
    Bardzo fajnie się jeździ w trybie S kiedy można wysoko pociągnąć, fajnie redukuje choć już nie tak płynnie jak przełączanie w górę . Można normalnie hamować biegami no i manetki przy kierownicy to czasem fajna zabawa .
    Ma wiele zalet i większość z nich już było przedstawione w filmikach wiec nie będę ich powtarzał .
    Nie zmienia to jednak mojego zamiłowania do manualnej skrzyni i poczucia pełnej kontroli nad autem .
    Że DSG jest szybsze niż człowiek , no cóż wynika to z konstrukcji skrzyni , ja jak chcę być szybszy to zwiększam moc i trenuje szybszą zmianę biegów
    Wiem że nie jestem, sam bo pewnie dla takich ludzi Audi wypuściło choćby R8 w wersji z manualną skrzynią a pewnie robili szczegółowe rozeznanie w preferencjach rynkowych .

    Aby skierować temat na bardziej techniczne tory proponuje obejrzenie ciekawych filmików omawiających zasadę działania skrzyni .





    Poza zaletami skrzynia posiada też i wady .
    Wymaga częstszego serwisowania w porównaniu do klasycznych automatów , co 40 tyś mil trzeba zmieniać olej i filtr . Kosz zestawu 400 -500 zł , robocizna nie mam pojęcia pewnie tyle co części lub więcej .
    Wiele ludzi nie ma bladego pojęcia o konieczności serwisowania tej skrzyni więc tu i tam słyszy się o awariach , z tego też powodu kupno używanego auta z DSG od nieświadomego kierowcy to pewne ryzyko .
    Właśnie kolejna z wad to bardzo wysokie koszty naprawy jeśli już się zepsuje .
    Wiadomo bardziej skomplikowany układ to zawsze większe ryzyko awaryjności .

    W A3 które ujeżdżam przy przebiegu 45 tyś mil skrzynia pracuje bardzo dobrze jednak sporadycznie zdarzy się że nie przełączy z D na wsteczny lub odwrotnie . Wtedy trzeba wyłączyć auto i odpalić jeszcze raz .
    Wychodzi błąd 19143 - Unexpected / Implausible Mechanical Gear Disengagement
    P2711 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent.
    Jako że auto jest na przedłużonej gwarancji to nie martwimy się kosztami naprawy ale na pewną część czekamy już 3 tygodnie , na szczęście auto jeździ normalnie poza tym co opisałem wyżej raz na jakiś czas .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ja również zauważyłem że czasami potrafi się pogubić ta skrzynia, nie wiem czy to przypadłość tego auta, ale spotkałem się z takimi opiniami u innych użytkowników, po za tym w dieslu lubi padać koło dwumas.koszt naprawy ok 3500zł, co słyszalne jest dudnieniem, w Pb pewnie dłużej pożyje, nie ma tak narastającego momentu który to zabija tą skrzynię.
    Zauważyłem również że przy bardzo niskich temp. trzeba poczekać na rozgrzanie oleju, od razu po starcie blokowała się na 2tyś obr.
    Reasumując DSG tak, ale nie w TT.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Reasumując DSG tak, ale nie w TT.
    Uzasadnij zatem dlaczego akurat nie w TT
    I don't have dreams, I have goals.

  6. #21
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Uzasadnij zatem dlaczego akurat nie w TT
    Przemku ale to jest moje zdanie i nie znaczy że tak ma być.
    Już uzasadniam, pomijając fakt że s-tronic to świetna skrzynia, to zajawka mija z czasem i w takim aucie jak TT mam chęć czymś pomachać i pomieszać, jednak jest to frajda, a jadąc długo autostradą wręcz robi się nudno, mówię to jako osoba która w codziennym życiu eksploatuje drugie auto z automatem, pomijając fakt mega luksusu, to się po prostu nudzi, manual, do tego precyzyjny jak Szwajcarski zegarek, nie znudzi mi się nigdy
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #22
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Przemku ale to jest moje zdanie i nie znaczy że tak ma być.
    Już uzasadniam, pomijając fakt że s-tronic to świetna skrzynia, to zajawka mija z czasem i w takim aucie jak TT mam chęć czymś pomachać i pomieszać, jednak jest to frajda, a jadąc długo autostradą wręcz robi się nudno, mówię to jako osoba która w codziennym życiu eksploatuje drugie auto z automatem, pomijając fakt mega luksusu, to się po prostu nudzi, manual, do tego precyzyjny jak Szwajcarski zegarek, nie znudzi mi się nigdy
    Ok to trzeba było napisać zatem, że ty nie lubisz automatycznej skrzyni biegów bo wolisz manualną a nie, że DSG nie do TT bo nadaje się idealnie a to czy ktoś lubi automat czy nie to przecież tylko kwestia gustu. Merytorycznie żadnego uzasadnienia nie masz poza kwestią lubienia...
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #23

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    ja bym się chyba skusił na DSG w kolejnym samochodzie... podoba mi się idea działania tej skrzyni... Niestety stanowczo przeciw niej przemawia jak dla mnie elektronika... nie po raz pierwszy powiem, że ludzkość jeszcze nie wynalazła odpowiednio trwałej i niezawodnej elektroniki. bałbym się kłopotów z tym związanych... W mojej TT jak narazie mechanika jest absolutnie niezawodna ale elektryka i elektronika co jakiś czas ma swoje 5 minut... niby drobiazgi ale skrzynia i jej sterowanie już takimi drobiazgami nie są... o ile ze strajkującymi duperelami można zazwyczaj jechać to z padniętą automatyką skrzyni już nie...
    PZDR!

  9. #24
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Ok to trzeba było napisać zatem, że ty nie lubisz automatycznej skrzyni biegów bo wolisz manualną a nie, że DSG nie do TT bo nadaje się idealnie a to czy ktoś lubi automat czy nie to przecież tylko kwestia gustu. Merytorycznie żadnego uzasadnienia nie masz poza kwestią lubienia...
    Gdzie wyczytałeś że nie lubię automatów wręcz je uwielbiam, ale w dostojnych limuzynach, co ciekawe Pat z Comsportu ma program do jeszcze szybszego DSG niż w serii.
    Myślę że merytorycznego uzasadnienia wyższości jednej nad drugą to nikt ci nie znajdzie i chyba jedynie dyskusja co kto lubi ma uzasadnienie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #25

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ja gdzieś widziałem jak bawili się DSG przez VCDSa. Muszę to odszukać.

  11. #26
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    W miarę postępu cywilizacyjnego pojawia się coraz więcej maszyn wyręczających człowieka ( a nawet specyficznie faceta ) w wielu czynnościach i czasem nawet robiących to lepiej niż człowiek ( czy facet w specyficznych przypadkach LOL ) . Oczywiście nie ma w tym nic złego jeśli dane urządzenia nie wyręczają nas z tych czynności które sprawiają nam przyjemność . Choćby z tego powodu dyskusja o wyższości automata nad manualem nie ma za bardzo sensu Poza tym wszystkim trening i praktyka czynią cuda , nie ma sensu się porównywać do przeciętnych kierowców .
    Dla mnie jazda ze skrzynią manualną to po prostu przyjemność i poczucie większej kontroli .
    Nawet gdyby granat urwał mi prawą rękę to i tak wybiorę skrzynię manualną









    Pozdrawiam


    Jest sporo racji w tym co piszesz, ale w przypadku manuala w Audi TT-RS się nie zgodzę. Jeżdżę już 2 lata prawie TTRS i kilka osób miało którzy jeżdżą wyczynowo mieli okazję się przejechać, to samo stwierdzenie - za wolno łapią synchronizatory, za długo trzeba czekać żeby nie było zgrzytu przy zmianie biegu. Zmiania biegów jest dziwna, w większości moto testów wszyscy mówią to samo

    w mk1 nie miałem tego problemu dlatego w TT-RS tylko s-tronic!

    ---------- Post dodany o 04:23 ---------- Poprzedni post z 04:11 ----------

    ps.: aktualnie nie mam pod ręką swojego S-tronic bo wstawiłem go do warsztatu na zmianę wycieraczek, ale pod koniec stycznia porobię testy s-tronica dwusprzęgłowego

  12. #27

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Istnieje cień szansy bym dostał TT z DSG. Czytając na necie trochę to w MK1 jest problem ze skrzynią. Często pada moduł mechatroniki i dwumas. Koszty wymiany mechatroniki są dość spore.
    Jak serwisować taką skrzynię?
    Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

  13. #28
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Kup manual, bo jak ci s-tronic padnie to będziesz płakał$$$$
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #29
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    granatowy
    Posty
    913
    Ale Ice chyba oglada sie za 3.2 a wydaje mi sie ze one wychodzily tylko w dsg :/

  15. #30
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Istnieje cień szansy bym dostał TT z DSG. Czytając na necie trochę to w MK1 jest problem ze skrzynią. Często pada moduł mechatroniki i dwumas. Koszty wymiany mechatroniki są dość spore.
    Jak serwisować taką skrzynię?
    Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
    Skrzynie DSG s-tronic z quattro widziałem jakiś czas temu na allegro z niewielkim przebiegiem za 5 tys zł czyli nie aż tak drogo jak by się mogło wydawać przy założeniu, że cała skrzynia by była do wymiany. Na przykładzie żuczka wiemy, że i manual się może wysypać więc wg mnie nie ma co z góry czegokolwiek zakładać. Radość z jazdy w DSG z s-tronic bezcenna i szczerze polecam. Jak spróbujesz nie zamienisz tej skrzynki na żadną inną

    EDYCJA ---------- Post dodany 19:46 26-03-2012 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Messik Zobacz posta
    Ale Ice chyba oglada sie za 3.2 a wydaje mi sie ze one wychodzily tylko w dsg :/
    Dokładnie i to była kolejna zaleta 3.2

Podobne wątki

  1. Kemil TT 3.2 Q S-tronic
    Przez Kemil w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22-05-2018, 05:12
  2. 3.2 S-tronic black
    Przez elmacho w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 183
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 14:15
  3. ICE TT 2.0 T FSI S-Tronic FWD
    Przez ICE w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 159
    Ostatni post / autor: 06-07-2016, 05:17
  4. Kapac - TT MK2 3.2 S-tronic
    Przez Kapac w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 21:43
  5. V - Tronic
    Przez psr2 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 15:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •