Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 54 z 54

Wątek: DSG S-tronic

  1. #46

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez Darson Zobacz posta
    To nie jest przypadkiem z awaryjnością tak jak piątka w mk1? Niby się psuje, ale nie wszystkim, czasem trzeba zmienić olej, czasem coś tam innego... Zepsuć się może, ale nie musi. Nie wiem jakie masz dane czy wszystkim się psuje przy 100k km? Czy po prostu jedna osoba tak nagłośniła mocno tą sprawę? Wiesz jak to jest, komuś się coś zepsuło na forum, wpadają inni, czytają, powielają informacje i się roznosi. Sądzę, że jest bardzo wielu zadowolonych użytkowników DSG, którzy nie marudzą, bo nie mają na co. U nas było trochę takich TT, jakoś nie przypominam sobie by ktoś pisał o problemach ze skrzynią.
    Wiem, że DSG jest super lecz gdyby coś się posypało będę w kiepskiej sytuacji. Na forum nikt się nie skarżył na DSG za to na innych forach już można odnaleźć tematy z problemami. Zakup 3.2 odłożę daleko w przyszłość bo nie skreślam tego samochodu. Po prostu gdyby po zakupie w chwili obecnej wysrało się DSG to będę w .... . Naprawa troszkę kosztuje i nie zawsze wystarczy wymiana oleju jak posypie się elektronika.

  2. #47
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak jest miedż to sie kupuje automat i liczy z tym że może się wysrać, to puszka pandory, na naszym forum było dsg i były problemy coś z elektroniką, nie chce mi się szukać
    np
    http://www.klubtt.pl/ogallne/6489-problem-z-dsg.html
    Jak skrzynia automatyczna sieje błędami to już kłopot i nie kończy się na wymianie czujnika czy oleju a na drogiej naprawie głownej, ASO zaleca wymianę na nową i po problemie$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 27-03-2012 o 00:58
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #48
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Co by nie było trzeba i tak się liczyć z tym, że może być jakaś kosztowna naprawa tyle, że akurat DSG się nie naprawi typowo "polskimi" sposobami...

  4. #49
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    W celu uzupełnienia obrazu. Wyszukałem jeszcze krótką pokazówkę zasady zmieniania biegów w s-tronic. Na którym biegu nie jedziemy to zawsze jest już w zapięty następny bieg. Przy zmianie biegu jest tylko odpinany teraźniejszy i jakaś tam tarcza dociska zapina wyższy, który był już wcześniej ustawiony. Przez co zmiana biegów jest super szybka. Sorki za błędne nazewnictwo (tarcza) ale nie znam się na mechanice. Mimo wszystko wizualizacja łatwa w zrozumieniu.


  5. #50
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    dsg fakty i mity
    Mity zostawię w spokoju i zajmę się faktami. Czuję się nie jako wywołany do odpowiedzi, ponieważ ostanie 30 tyś. pokonałem używając DSG pierwszej generacji.
    Tak, w pierwszej generacji lubi popsuć się mechatronika, a konkretniej mówiąc pękają delikatne ścieżki połączenia z komputerem. Skrzynia wtedy szarpie, głupieje, wywala różne błędy i najczęściej przechodzi w tryb awaryjny. Na allegro znajdziecie firmy, które naprawiają to za 700PLN - 1500PLN. Polecam gościa z Zielonej Góry z tą wyższą ceną. Tylko on był wstanie ogarnąć temat skutecznej naprawy z gwarancją. Koszt mojej naprawy z wymianą (wyjąć sterownik w 3,2 V6 to koszmar) zamknął się w 2200PLN + 220PLN adaptacja on-line skrzyni, którą trzeba było przeprowadzić w serwisie (nowe oprogramowanie skrzyni nie chciało puścić VCDS). Może się mylę, ale to jest mniej więcej koszt wymiany kompletnego dobrego sprzęgła w manulalu. Tragedii więc nie ma i każdy powinien taki koszt wkalkulować jeżeli takowej naprawy nie było. Żeby zarżnąć resztę skrzyni trzeba się naprawdę postarać.
    Wrażenia z jazdy.
    - Manuala ewidentnie brakuję przy ostrym starcie na sygnał np. 1/4 mili. I to jest właściwie jedyna wada DSG pierwszej generacji, który jeszcze nie ma systemu ostrego startu. Jako, że nie startuje w wyścigach na prostej, to mam to w głębokiej ... . Gdyby nie to, że po naprawie musiałem przeprowadzić adaptację czynną, to bym się nawet nie zorientował, że to wada Polega to między innymi na przyspieszeniu przy pełnym otwarciu przepustnicy, a następnie ostrym hamowaniu do 0 (test powrotu oleju)
    - Jazda codzienna w automacie to poezja. Płynna zmiana w górę i w dół. Przy wyprzedzaniu potrafi błyskawicznie zrzuć nawet o 2 biegi. Bardzo sporadycznie czasem kliknie przy redukcji z 2 na 1. Zazwyczaj w korku wtedy, gdy trzymasz niepewnie nogę na hamulcu lub gazie (niezdecydowanie kierowcy , a to ustrojstwo podobno uczy się każdego kierowcy)
    - Jazda w manualu na łopatkach brak słów. Banan z twarzy nie schodzi, a po jeździe szukasz kolejnego pretekstu, żeby zrobić kolejną rundkę. Zrzucanie biegu w dół przydałoby się z między gazem. Inaczej trzeba trafiać w odpowiednie obroty, żeby nie było hamowania silnikiem. Kwestia wprawy
    - Jazda w trybie sport. Na tor idealna, na ulicę się nie nadaje. Tu nie trzeba się martwić o między gaz. Silnik trzymany na obrotach między 5500 a 6500. Na razie nie jeżdżę po torze, więc go właściwie nie używam.
    - Najczęściej używany tryb mieszany tzn. na automacie sam zmieniam biegi wtedy kiedy potrzebuję. Po kilkudziesięciu sekundach od zmiany ostatniego biegu, skrzynia znów przechodzi w tryb auto
    Na koniec spalanie DSG z 3,2 V6
    Najczęściej z 30 tyś. km przy jeździe mieszanej mieści się między 10l - 11l. Na autostradzie do 130km/h - 9,5; do 180km/h - 12,5l; do 220km/h powyżej 15l; Na trasie do 90km/h - 7,4l
    Reasumując
    Byłem zwolennikiem skrzyni manualnej. Z naciskiem na byłem. Wymianę oleju za 600pln jestem w stanie przeżyć co 60000km. Mechatronikę mam już naprawioną. Nie no, zawsze mogłem wymienić sprzęgło w manualu za te same pieniądze Jeżeli następne moje auto będzie niemieckie, to będzie miało również DSG
    P.S.
    Fakt. W Poznaniu ani Krotski, ani Rzepecki (serwisy audi) nie naprawiają skrzyń. Oddają je pobliskim firmom, które się tym zajmują. Potem doliczają sobie krocie i asygnują to swoim podpisem. Sądzę, że tak jest z każdym serwisem

  6. #51

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jak wyglądała naprawa skrzyni? Wysyłałeś mu sam zepsuty układ mechatroniki? Potem założyłeś i trzeba było do serwisu jechać by jeszcze to odpalić czy można jakoś to ogarnąć w domu z VCDSem?

    Pytam bo mieszkam na zadupiu i najbliższy serwis audi to 140 km.

  7. #52
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    diagnostyka skrzyni nie jest łatwa. Ciężko Ci będzie ogarnąć temat samemu.
    - firma zajmująca się skrzyniami wyjęła sterownik i wysłała go do Zielonej (wcześnie próbowali go naprawić u swojego machera, ale nic to nie dało)
    - gość naprawia i przysyła komputer mechatroniki z gwarancją pisemną
    - po założeniu trzeba przeprowadzić adaptację skrzyni. VCDS u mnie nie pomógł. Adaptacja blokowała się na pierwszym lub najczęściej drugim sprzęgle. Nowe oprogramowania czasem mają blokady po to, żeby można było to zrobić tylko on-line. Dojedziesz jednak do serwisu o własnych siłach, ponieważ błąd nieprzeprowadzonej do końca adaptacji powoduje miganie wyświetlacza skrzyni i nic więcej. Skrzynia normalnie działa i można z tym przez chwilę jeździć.
    - po zrobieniu adaptacji on-line w autoryzowanym serwisie, trzeba jeszcze zrobić adaptację czynną na drodze. Jest co najmniej tak samo ważna. Skrzynia po czymś takim chodzi o niebo lepiej

  8. #53

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Czyli nadal DSG dla mnie odpada. W większych miastach temat do ogarnięcia, a nie u mnie na zadupiu. Dzięki za info.

  9. #54
    Awatar wyjec
    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2003
    Kolor
    srebrny
    Posty
    82
    jedyne czego potrzebujesz to dobrego serwisu od skrzyni biegów w pobliżu miejsca zamieszkania
    Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że adaptacje można było by zrobić również w serwisie WV, skody czy seata

Podobne wątki

  1. Kemil TT 3.2 Q S-tronic
    Przez Kemil w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 22-05-2018, 05:12
  2. 3.2 S-tronic black
    Przez elmacho w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 183
    Ostatni post / autor: 26-02-2017, 14:15
  3. ICE TT 2.0 T FSI S-Tronic FWD
    Przez ICE w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 159
    Ostatni post / autor: 06-07-2016, 05:17
  4. Kapac - TT MK2 3.2 S-tronic
    Przez Kapac w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 05-04-2015, 21:43
  5. V - Tronic
    Przez psr2 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 15:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •