Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
Hehe wiedziałem Artur, że to powiesz
Wiedziałem że wiedziałeś

Wracając do DSG ..
Klasyczny automat to prawdziwa ''kupa'' i zamulacz auta , nudy jak flaki z olejem ( 10 lat praktyki na różnych ) jednak DSG to zupełnie inna sprawa .
W zasadzie zasada działania tej skrzyni jest bardziej zbliżona do skrzyni manualnej niż do klasycznego automatu .
Tak czy inaczej jeśli chodzi o mnie to nie trzeba mi żadnych filmików aby mnie przekonywać do DSG bo od przeszło 2 miesięcy testuje tą skrzynię w 2009 Audi A3 quattro ( nowa furka mojej ''Foczki'' ).
Pomijając fakt że jestem zwolennikiem manualnej skrzyni to jednak DSG robi bardzo pozytywne wrażenie i bezapelacyjnie mógł bym z nią żyć jeśli miał bym ją w drugim aucie do normalnej jazdy .
Bardzo fajnie się jeździ w trybie S kiedy można wysoko pociągnąć, fajnie redukuje choć już nie tak płynnie jak przełączanie w górę . Można normalnie hamować biegami no i manetki przy kierownicy to czasem fajna zabawa .
Ma wiele zalet i większość z nich już było przedstawione w filmikach wiec nie będę ich powtarzał .
Nie zmienia to jednak mojego zamiłowania do manualnej skrzyni i poczucia pełnej kontroli nad autem .
Że DSG jest szybsze niż człowiek , no cóż wynika to z konstrukcji skrzyni , ja jak chcę być szybszy to zwiększam moc i trenuje szybszą zmianę biegów
Wiem że nie jestem, sam bo pewnie dla takich ludzi Audi wypuściło choćby R8 w wersji z manualną skrzynią a pewnie robili szczegółowe rozeznanie w preferencjach rynkowych .

Aby skierować temat na bardziej techniczne tory proponuje obejrzenie ciekawych filmików omawiających zasadę działania skrzyni .





Poza zaletami skrzynia posiada też i wady .
Wymaga częstszego serwisowania w porównaniu do klasycznych automatów , co 40 tyś mil trzeba zmieniać olej i filtr . Kosz zestawu 400 -500 zł , robocizna nie mam pojęcia pewnie tyle co części lub więcej .
Wiele ludzi nie ma bladego pojęcia o konieczności serwisowania tej skrzyni więc tu i tam słyszy się o awariach , z tego też powodu kupno używanego auta z DSG od nieświadomego kierowcy to pewne ryzyko .
Właśnie kolejna z wad to bardzo wysokie koszty naprawy jeśli już się zepsuje .
Wiadomo bardziej skomplikowany układ to zawsze większe ryzyko awaryjności .

W A3 które ujeżdżam przy przebiegu 45 tyś mil skrzynia pracuje bardzo dobrze jednak sporadycznie zdarzy się że nie przełączy z D na wsteczny lub odwrotnie . Wtedy trzeba wyłączyć auto i odpalić jeszcze raz .
Wychodzi błąd 19143 - Unexpected / Implausible Mechanical Gear Disengagement
P2711 - 004 - No Signal/Communication - Intermittent.
Jako że auto jest na przedłużonej gwarancji to nie martwimy się kosztami naprawy ale na pewną część czekamy już 3 tygodnie , na szczęście auto jeździ normalnie poza tym co opisałem wyżej raz na jakiś czas .








Pozdrawiam