Logi nie wyglądają tak źle, jest jakiś lekki spadek ciśnienia w jednym momencie i ecu podnosi wymagane, może być delikatna nieszczelność.
No, może pod koniec trochę uboga mieszanka się robi (filtr paliwa, sonda od nowości).
Poza tym autko wygląda na to, że jedzie dobrze i nie bardzo jest się czym przejmować.
Co do bloku 32, zera pokażą się jak wykasujesz błędy w 01 - silnik. Później trzeba przejechać z 50-100 km, żeby zobaczyć w miarę wiarygodne dane.
Wahania wartości w 32 mogą być spowodowane, że przez jakiś czas może jeździłeś spokojniej, a później bardziej deptałeś i masz lekką nieszczelność. Do 10% jest mniej więcej ok.
Ogólnie wartości w tym bloku powinny się zmieniać, ale nie wiem czy aż tak.

U mnie pierwsze pole jest bliskie 0% np. 0.6%.
Na przestrzeni 2 lat wartość w drugim okienku miałem od 2.3-4.7%
Najstarsze odczyty z drugiego okienka miałem 4.7, 4.1 później zakładałem catch-tanka i były wartości 3.9 najczęściej 3.1-3.2, a nawet 2.3 ostatnio się pokazało (coś tam poprawiałem z catch-tankiem).


Poza tym coś nie tak jest z mechanikiem, może nie wymienili całego kompletu? Do uszczelek są jeszcze jakieś pierdółki. Co pół roku zmieniać uszczelkę pod pokrywą to jest śmieszne. Jeździ się po 10 i więcej lat na jednej bez zmian, więc pół roku to stanowczo coś jest nie tak.