Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 112

Wątek: Prośba o ocenę logów 1.8T APP

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170

    Prośba o ocenę logów 1.8T APP

    A wiec jako nowy użytkownik nie bezpodstawnie się znalazłem na szanownym forum potrzebuję pomocy informacji związanych z silnikiem 1.8T.
    Teraz przedstawię logi mojego 1.8T app


    Dynamiczne:
    Grupy: 115,002,001- http://vaglog.rtnet.pl/przemest_36373.html

    Grupy: 003,114,031- http://vaglog.rtnet.pl/przemest_36374.html

    Bardzo niepokoi mnie blok 32;/ gdyż jego wartości na tą chwilę są bardzo zmienne
    raz wskazania pokazują 0,00% ,0,00% za jakiś czas 2,35% i 3,25% po czym są 2,35% i 8,40%
    pół roku temu różnica była taka -1,3% i 14,3% i przez ten czas w serwisie wymieniali mi uszczelkę pod pokrywą zaworów i rozbierali i wymieniali uszczelki w zaworze kobinowanym.Na tą chwilę uszczelka pod pokrywą znów zaczęła sie pocić;/

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Logi nie wyglądają tak źle, jest jakiś lekki spadek ciśnienia w jednym momencie i ecu podnosi wymagane, może być delikatna nieszczelność.
    No, może pod koniec trochę uboga mieszanka się robi (filtr paliwa, sonda od nowości).
    Poza tym autko wygląda na to, że jedzie dobrze i nie bardzo jest się czym przejmować.
    Co do bloku 32, zera pokażą się jak wykasujesz błędy w 01 - silnik. Później trzeba przejechać z 50-100 km, żeby zobaczyć w miarę wiarygodne dane.
    Wahania wartości w 32 mogą być spowodowane, że przez jakiś czas może jeździłeś spokojniej, a później bardziej deptałeś i masz lekką nieszczelność. Do 10% jest mniej więcej ok.
    Ogólnie wartości w tym bloku powinny się zmieniać, ale nie wiem czy aż tak.

    U mnie pierwsze pole jest bliskie 0% np. 0.6%.
    Na przestrzeni 2 lat wartość w drugim okienku miałem od 2.3-4.7%
    Najstarsze odczyty z drugiego okienka miałem 4.7, 4.1 później zakładałem catch-tanka i były wartości 3.9 najczęściej 3.1-3.2, a nawet 2.3 ostatnio się pokazało (coś tam poprawiałem z catch-tankiem).


    Poza tym coś nie tak jest z mechanikiem, może nie wymienili całego kompletu? Do uszczelek są jeszcze jakieś pierdółki. Co pół roku zmieniać uszczelkę pod pokrywą to jest śmieszne. Jeździ się po 10 i więcej lat na jednej bez zmian, więc pół roku to stanowczo coś jest nie tak.

  3. #3
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Ja tam widze ze pod koniec robi się bogato... Chyba że pierwsza kolumna to jest sonda postcat ? Bo jesli pierwsza jest precat to robi sie bogato.

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez adii100 Zobacz posta
    Bardzo niepokoi mnie blok 32;/ gdyż jego wartości na tą chwilę są bardzo zmienne
    raz wskazania pokazują 0,00% ,0,00% za jakiś czas 2,35% i 3,25% po czym są 2,35% i 8,40%
    pół roku temu różnica była taka -1,3% i 14,3% i przez ten czas w serwisie wymieniali mi uszczelkę pod pokrywą zaworów i rozbierali i wymieniali uszczelki w zaworze kobinowanym.Na tą chwilę uszczelka pod pokrywą znów zaczęła się pocić;/
    Jeśli martwią Cię zmieniające się co jakiś czas wartości to nie ma czym się przejmować .
    Drugie okienko to średnia wartość korekty w całym zakresie obrotów czyli w czasie jazdy . Biorąc to pod uwagę inne będą te wartości jeśli cały czas non stop będziesz jeździł z pedałem w podłodze a inne jeśli przez dłuższy okres bardzo delikatnie prawie bez doładowania .
    Wartości masz dobre , ogólnie przyjmuje się że do +/- 10 % jest w granicach normy jednak im bliżej zera tym lepiej .
    Zresztą sam widzisz , przed wymianą uszczelki która przepuszczała miałeś 14,3%


    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Ja tam widze ze pod koniec robi się bogato... Chyba że pierwsza kolumna to jest sonda postcat ? Bo jesli pierwsza jest precat to robi sie bogato.
    W aucie turbo-doładowanym mieszanka paliwowo powietrzna jest wzbogacana podczas jazdy z doładowaniem .
    Przy pełnym doładowaniu idealny AFR to granice 11.5 - 12 . Okolice 13 też są OK przy seryjnej turbinie .
    W tym kontekście patrząc mogło by być trochę bardziej bogato

    Jeśli chodzi o wartości to mogą być albo [ wymagane i rzeczywiste ] albo [ sonda 1 i sonda 2 ] . Zależy od oprogramowania ECU jakie jest w danym aucie . Tutaj nie wiadomo bo opis w tabelce jest skrócony / ucięty ..










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    Więc nic strasznego się nie dzieje i nie ma co zbytnio się przejmować Dzięki za pomoc


    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Arturr - zawsze jak vagowałem to pierwsza kolumna od lewej to pre cat , wiec sądze że robi się bogato Czyli norma.

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Bardzo często jest tak jak piszesz , u mnie jest tak samo . Nie mniej jednak w niektórych autach w bloku 31 jest wymagana wartość i aktualna wartość .

    Uściślając temat mieszanki to tak wzbogaca ale tak jak pisałem mogło by być bardziej bogato czyli jest tak jak napisał kolega Darson , delikatnie za ubogo . Na tyle jednak że nie ma jeszcze powodu do zmartwień







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    APP ma sonde waskopasmowa ,wartosc powyzej 0,9v to jest solidnie bogato. Jesli byla by to lambda i szerokie pasmo to wtedy zgoda - ubogo

  9. #9
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Mam auto na sondzie wąskopasmowej i jednocześnie zamontowany szerokopasmowy AFR z sondą . Jak tylko zakończę modyfikację i odpalę auto to podam jaki dokładnie jest szerokopasmowy AFR przy napięciach 0,9XX V na wąskopasmowej . Kiedyś to testowałem ale już dokładnie nie pamiętam więc nie będę mieszał kojaże jednak że jakoś przebogato nie było







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #10

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    Dziś zrobiłem logi może ktoś zerknąć i wypowiedzieć się?z góry dzięki !!!
    Grupy: 003,115,010 - http://vaglog.rtnet.pl/adii100_24928.html
    Grupy: 115,031,002 - http://vaglog.rtnet.pl/adii100_69471.html
    Grupy: 115,118,002 - http://vaglog.rtnet.pl/adii100_69472.html
    Ostatnio edytowane przez adii100 ; 21-01-2012 o 09:59

  11. #11
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Pozatym że turbo czasami nie doładowuje jest ok, wydaje sie że auto ma 180km po tych logach. Zdrowa seria, patrzac po obciazeniu przeplywie. Choc tak jak mówie czasami turbo nie doładowuje, może sprawdzić jeszcze kanal 032, i zbadac nieszczelnosci.

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    170
    kanał 32 0.0% i -0,8% więc chyba dobrze. To że nie doładowuje to może być wynikiem kończącego się turbo;-p?

  13. #13
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    niestety tak...

  14. #14

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    215
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    163
    adii 100 nie chce cie martwic ale z tych logów widze ze ci pare koników uciekło .sprawdz cisnienie paliwa na listwie wtryskowej bo czasy wtrysku masz strasznie długie ,a niedoładowanie turbiny jest najprawdopodobniej spowodowane wadliwym działeniem n75 a dokładnie tłoczek w srodku n 75 nie działa płynie

  15. #15
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Od razu widac, ze n75 za wysoko wysterowany. Przyczyna moze byc nieszczelnosc albo padajacy n75 albo co najgorsze turbo. W bloku 032 masz 0, kasowales bledy przed robieniem logow?? Bo teoretycznie moga byc tam zera ale praktycznie chyba zawsze jakas minimalna korekta jest. Dla ciekawostki napisze, ze wysterowanie n75 w 180 powinno byc na poziomie 65% u ciebie jest kategorycznie za wysoko wiec szukaj przyczyny

Podobne wątki

  1. AUQ Prośba o ocenę logów.
    Przez gumacz100 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-12-2016, 20:30
  2. Prośba o ocene logów BAM
    Przez killerx w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2015, 20:35
  3. MK1 [8N] Prośba o ocenę logów - 1.8T AJQ
    Przez Domenik w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-01-2015, 14:35
  4. [APX] prośba o ocenę logów
    Przez smola w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 10:01
  5. prosba o ocene logow :)
    Przez michu w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 20:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •