Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 31

Wątek: BAM nierówna praca silnika, powracające błędy

  1. #16
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Aktualnie walczymy z kolega zeby przywrocic AUQ do życia. Ostatnia usterką którą znaleźliśmy (auto nie chcialo wogole odpalać ! a ponadto ecu odcielo doładowanie) był uszkodzony czujnik temperatury plyn chłodzącego - zwarty ! pokazywalo 128stopni.
    I własnie na teście wyjść tak samo - wszedzie jest blad tak jak u Ciebie short to ground.
    Na chwile obecną nie moge w tej sprawie Ci pomóc bo kupel czeka na dostawe czujnika. Jak wstawi nowy to napisze czy pomogło czy nie.
    Jeśli chodzi osobiście o mnie to moje 1.8t ten test przechodzi bez problemu.
    wypadanie zapłonu jak najbardziej może byc spowodowane przez zwarcie zasialnia wtryskiwaczy. Ale osobiście watpie żeby sama wiązka była uszkodzona gdzies- wtedy auto wogole by mialo problemu z odpalaniem itp.

    Niemniej jednak polecam ogranoleptycznie sprawdzić wiązkę czy nie jest gdzieś przerwana, przetarta.

  2. #17
    Awatar HENRY007
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Jutro mam oddać samochód do elektryka który ma wszystko mi przejrzeć ale wiadomo... to wymaga czasu. Trzymam kciuki za Was żeby udalo Wam się postawić samochód na nogi. Ja jak tylko się czegoś dowiem to odrazu napiszę. pozdrawiam

  3. #18
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798

    Thumbs up

    My też trzymamy kciuki
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #19
    Awatar HENRY007
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Elektryk mówi że jego zdaniem to wina komputera i radzi wymienić sterownik... A mówie mu niech sprawdzi kable czy nie są przetarte, mówi że to niemożliwe ale sprawdzi. czy jest możliwe zeby komputer nawalał?? ile kosztuje nowy lub wgranie nowego, wie ktoś?? pozdrawiam

  5. #20
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm o nowym sterowniku w aso to zapomnij:P
    możesz kupić używke na allegro od BAM albo dowolny sterownik me7,5 i ogarniety tuner wgra CI odpowiedni soft i bedzie hulac:P przy okazji może zapodac jakiegoś wirusa jak auto jest sprawne mechanicznie

  6. #21
    Awatar HENRY007
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    masakra, te moje usterki w aucie... to jak szukanie igly w stogu siana... już nie wiem gdzie mam zawieźc auto żeby mi go naprawili...

  7. #22
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    Jedno jest pewne. ten mechanik nie ma pojecia o diagnozowaniu tego silnika! jestem tego pewny po tym co Ci powiedział. Baaardzo wątpie że komputer pomoże i że masz zepsuty.
    Jak mechanik taki cwany to niech Ci da gwarancje że jak wymienisz sterownik to bedzie na 100% wszystko działać.
    Ja Ci radze podjechać do jakiegoś kumatego tunera i on Ci to ogarnie. Polecam MRmotors, Compsport, itp. Compsport ma oddział w Krk. Mr motors to juz dalej troche bo wawa.

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zgadzam się , myślę że to totalna bzdura z tą awarią komputera . Zostaw ECU w spokoju
    Wyciągaj po kolei kable z tych plastikowych osłon i sprawdzaj ich stan , izolację a zwłaszcza miejsca gdzie jedna wiązka łączy się z kolejną .
    Masz w aucie jakąś ingerencje w seryjny układ elektryczny typu alarm lub sterowanie gazem grillowym ?








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24
    Awatar HENRY007
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    żadnych ingerencji nie mam, jedynie ponad serie w tym aucie zamontowane są zegary i to wszystko... prosiłem zeby posprawdzał mi kable a ten dalej swoje że sterownik jest zepsuty. dzisiaj ma do niego przyjechać znajomy z 1.8t i maja przełożyc komputery i zobaczyć reakcje... cwaniak z niego i tyle...

  10. #25

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez HENRY007 Zobacz posta
    żadnych ingerencji nie mam, jedynie ponad serie w tym aucie zamontowane są zegary i to wszystko... prosiłem zeby posprawdzał mi kable a ten dalej swoje że sterownik jest zepsuty. dzisiaj ma do niego przyjechać znajomy z 1.8t i maja przełożyc komputery i zobaczyć reakcje... cwaniak z niego i tyle...
    Odepnijcie akumulator przy wymianie kompa. Jeden już był co na podłączonym aku podpinał komputer i coś się mu chyba spaliło.

  11. #26
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Heh , ciekawe czy wie że masz inny silnik niż większość 1.8T i że są sterowniki na sondzie wąsko pasmowej i szeroko pasmowej . Ciekawe też jak i immobilizerem ..
    Najlepiej będzie jak zmienisz elektryka jednak






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #27
    Awatar HENRY007
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    czyli jak podepnie komputer od innej wersji to może mi coś w moim zepsuć??

  13. #28
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W Twoim Ci się nie zepsuje bo będzie odłączony jednak w zależności o wersji są różnice w podłaczeniu do ECU przewodów do sondy lambda ( wąsko vs szeroko pasmowa ) jak i w połaczeniach z licznikiem i układem klimatyzacji .
    Bez przepatrzenia schematów nie powiem Ci na 100% czy jest jakieś ryzyko . Nie podlega jednak wątpliwości że taka diagnostyka to amatorszczyzna .
    Może przesadzam bo napisałeś '' jakieś 1.8T '' jak bedzie to ECU z taką samą literą ( literami ) na końcu to spoko .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #29
    Awatar HENRY007
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Odebrałęm samochód i nie dałęm mu przepiąć komputera, stwierdziłem że komputer od innej wersji silnikowej i tak mi nic nie da. Silnik chodzi równo, nie słychać już wypadania zapłonu, jednak obroty co jakiś czas sam sobie reguluje ( 750 - 1100 to granica w jakich się mieści) tak mniej więcej co minutę zmieni obroty, macie jakies doświadczenia z taka przypadłością?? Wymieniony jest przepływomierz, przepustnica czyściutka, możliwe że lambda nawala ale nie wyświetla z niej żadnego błędu. pozdrawiam

  15. #30
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    O Boże co za gość z tego mechanika. Jak najbardziej można puścić z dymem ecu/sonde lambde przy takiej podmiance. A i immo zaprogramowac to nie bedzie klik klik - wiem po przechodzilem to u siebie....
    Do rzeczy - zrob adapatacje przepustnicy bo jeszcze nie robiles (kanal 060 na silniku klikasz nastawy podstawowe jak sie zaadaptuje to z powrotem bloki pomiarowe) Ma byc status ADP OK. Jesli nie to przepustnica dziabnieta. Adaptacje robi sie nie dotykajac pedalu gazu i na zgaszonym silniku.
    Druga sprawa -jak juz uda sie zrobic adapatacje badz nie to nastepny krok to sprawdzić czy dalej wachaja sie obroty i jesli tak to - odlacz czujnik temperatury plynu chlodzacego (4pinowy) na wezu sie znajduje (kolor zielony badz czarny, najczesciej zielony jest ten czujnik). I patrz wtedy co dalej z silnikiem czy faluja obroty czy nie.
    Co ewidentnie nawala.
    Jak nie to podjedz do tunera i Ci to ogarnie bez problemu.

Podobne wątki

  1. Nierówna praca silnika
    Przez Kemil w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 11:47
  2. BAM nierowna praca silnika
    Przez Cuma9 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 06-04-2016, 16:40
  3. Nierówna praca i check
    Przez serwiTT w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 22:51
  4. Polo 1.4 - nierówna praca
    Przez Blerx w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 09:48
  5. Powracające błędy TT 180km.
    Przez singl0r w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 15:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •